„Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu Parlamentu Europejskiego”. Prigożyn przekazał PE zakrwawiony młot?

Dziesięć dni temu opinią publiczną wstrząsnęło nagranie, na którym tzw. Wagnerowcy mieli zabić młotem kowalskim rosyjskiego żołnierza, który chciał przejść na stronę Ukrainy. Ta straszna historia ma swój dalszy ciąg.
Młot, który miał być przekazany przez Prigożyna „Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu Parlamentu Europejskiego”. Prigożyn przekazał PE zakrwawiony młot?
Młot, który miał być przekazany przez Prigożyna / Telegram Grey Zone

– Ja, Jewgienij Anatoljewicz Nużin, urodzony w 1967 roku. Poszedłem na front, aby przejść na stronę ukraińską i walczyć z Rosjanami. 4 września zrealizowałem swój plan przejścia na stronę Ukrainy. 11 listopada 2022 roku byłem na ulicach Kijowa, gdzie otrzymałem cios w głowę, w wyniku którego straciłem przytomność. Obudziłem się w tej piwnicy, gdzie powiedziano mi, że będę sądzony

– tak brzmiały ostatnie słowa Jewgienija Nużina, po których rozbito mu głowę potężnym młotem. 

Nagranie udostępniono na popularnym rosyjskim kanale na Telegranie „Grey Zone”. Kanał jest uważany za związany z Grupą Wagnera.

Dziś opublikowano kolejne nagranie, na którym widać, jak jeden mężczyzna przekazuje drugiemu futerał, prawdopodobnie futerał od skrzypiec, w którym, jak się okazuje po otwarciu, znajduje się zakrwawiony młot z logotypem Grupy Wagnera.

Jewgienij Prigożyn w imieniu grupy Wagnera przedstawił Parlamentowi Europejskiemu informację.

Wcześniej portal Politico zapytał Jewgienija Prigożyna, czy słyszał o inicjatywie deputowanych Parlamentu Europejskiego, by wezwać Unię Europejską do uznania Grupy Wagnera za organizację terrorystyczną, na co ten odpowiedział następująco:

„Dziś odbyłem spotkanie z dowódcami Grupy Wagnera, na którym przekazałem im tę smutną wiadomość… Z dniem dzisiejszym podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu rozwiązania Parlamentu Europejskiego. Zanim jednak ta procedura nabierze mocy prawnej, otrzymałem polecenie przedstawienia Parlamentowi Europejskiemu informacji”.

Prigożyn spełnił życzenie i wręczył przedstawicielowi Parlamentu Europejskiego osobliwe „etui informacyjne”, które z zewnątrz przypomina futerał do noszenia instrumentu muzycznego, ale wcale nie zawiera skrzypiec… Nie potrafię jednak powiedzieć, co może oznaczać jego zawartość. Pierwszy raz widzę coś takiego

– czytamy w komentarzu do filmu na profilu „Grey Zone” na Telegramie. Jewgienij Prigożyn jest uważany za twórcę i patrona Grupy Wagnera.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2 Wiadomości
Szwecja: Prokuratura podała przyczynę wybuchu Nord Stream 2

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego Wiadomości
Lionel Messi zabiera głos po meczu z Polską. Odniósł się do zmarnowanego karnego

Gwiazdor Paris Saint Germain po wygranym meczu z Polską udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi spotkaniu i zmarnowania przez niego rzutu karnego, który brawurowo obronił Wojciech Szczęsny.

Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. Grozi podziałem Zachodu Wiadomości
Macron uderza w plan USA dotyczący ożywienia gospodarki. "Grozi podziałem Zachodu"

Podczas trwającej wizyty w USA prezydent Francji Emmanuela Macron zdecydowanie krytykował amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), określając ją jako "superagresywną" i ostrzegając, że może doprowadzić do "fragmentaryzacji" Zachodu i deindustrializacji Europy.

Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na Mistrzostwach Świata. Zawrotna kwota Wiadomości
Podano, ile Polacy zarobią na wyjściu z grupy na Mistrzostwach Świata. Zawrotna kwota

Co najmniej cztery miliony dolarów więcej otrzyma polska federacja za udział reprezentacji w fazie pucharowej piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jeśli biało-czerwoni odpadną w 1/8 finału, na konto PZPN trafi z tego tytułu 13 milionów dolarów.

Co za pi*******e. Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną Wiadomości
"Co za pi*******e". Stanowski ostro po meczu Polski z Argentyną

Krzysztof Stanowski bardzo mocno zaregował na wpis Jerzego Dziewulskiego – byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i uczestnika stłumienia strajku okupacyjnego studentów i pracowników Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie w grudniu 1981 roku, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze skomentował awans reprezentacji Polski do kolejnej fazy mundialu.

„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja” Wiadomości
„Efekt ataków na infrastrukturę Ukrainy znacznie mniejszy, niż zakładała Rosja”

Rosyjska strategia niszczenia krytycznej infrastruktury Ukrainy przynosi mniejszy efekt, niż zakładano, bo Rosja zużyła już znaczną część pocisków manewrujących, a po miesiącach wojny ataki nie osłabiają morale Ukraińców – przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją Wiadomości
Fatalne wieści od Czesława Michniewicza. Filar reprezentacji Polski z kontuzją

Polska przegrała wczoraj z Argentyną 0:2. Mimo tej porażki Biało-Czerwoni wyszli z grupy C z drugiego miejsca. Niestety jeden z podopiecznych Czesława Michniewicza, będący filarem reprezentacji, doznał kontuzji.

Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Wbrew pesymistom z opozycji płyną dobre dane z polskiej gospodarki

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wstępny szacunek PKB za III kwartał tego roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo wzrósł realnie o 3,6% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego.

Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób Wiadomości
Skandal w Brukseli. KE urządziła „imprezę”, na którą wydano 387 tys. euro. Zjawiło się 5 osób

Tylko pięć osób pojawiło się we wtorek wieczorem na wirtualnym przyjęciu zorganizowanym przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej na platformie internetowej, której stworzenie kosztowało prawie 400 tys. euro – poinformował w czwartek brukselski portal Politico.

Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada Wiadomości
Jak zagłosuje Kukiz ws. odwołania ministra Ziobry? Polityk odpowiada

– Do czasu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju nie będę głosował z Prawem i Sprawiedliwością – zapowiedział w rozmowie z Radiem Plus Paweł Kukiz.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe