Od kilku tygodni w ZOO w Poznaniu czekano na nowego lokatora. Niestety już wiadomo, że się on nie pojawi.
Kilka tygodni temu dyrekcja ogrodu zmieniła trasę ogrodowej kolejki ze względu na konieczność zapewnienia spokoju orłosępom, których woliera znajduje się wzdłuż trasy kolejki. Ogród informował, że te majestatyczne ptaki znajdują się w kluczowym okresie lęgowym.
"Nic z tego nie wyszło" Smutne wieści z poznańskiego ZOO
Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do wychowu młodych, dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu uruchomienia kolejki do momentu zakończenia lęgu.w których gnieździe pojawiło się długo wyczekiwane jajo.
- pisali pod koniec marca opiekunowie.
Zarówno pracownicy, jak i internauci z niepokojem oczekiwali, kiedy pojawi się nowy mieszkaniec, niestety już teraz wiadomo, że pomimo starań i troski nic z tego nie będzie - jajo okazało się niezalężone.
Z pilnego kilkutygodniowego wysiadywania nic nie wyszło.
Trudno, zdarza się. Jesteśmy pewni, że zarówno orłosępy, pracownicy ZOO, oraz nasi Goście (wykazujący się zrozumieniem) zrobili wszystko, by ktoś się z jajka wykluł.
- poinformowali pracownicy w mediach społecznościowych.
Kolejka wraca na dawną trasę
Jak poinformowano odwiedzających, kolejka wraca od piątku 11 kwietnia na swoją normalną trasę.
Będzie jechać z przystanku początkowego w prawo, obok woliery wspomnianych orłosępów,
w kierunku przystanku Flaming.
Ogród przypomina, że pierwszy raz kolejka odjeżdża z przystanku początkowego o godz. 10.00. Dojazd do przystanku dla wsiadających przy Słoniarni zajmuje jej około dziesięciu minut. Kolejka kursuje z częstotliwością co 30 minut. Wyjątkiem jest czas między 14.30 a 15.30. Po odjeździe kolejki o godz. 14.30 następna odjedzie z przystanku początkowego o godz. 15.30. Ostatni kurs zaczyna się o godz. 18.00 na przystanku początkowym.
Kolejka jest bezpłatna, a wewnątrz można posłuchać informacji na temat mijanych obszarów Nowego ZOO.
Ogród w Poznaniu
Nowe Zoo w Poznaniu to drugie pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce, które zostało założone w 1974. Zajmuje ono obszar 120,68 ha usytuowanych na pagórkowatym terenie leśnym z sześcioma rozległymi stawami o łącznej powierzchni ponad 13 ha. Nowe Zoo słynie z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów, która należy do jednej z najbogatszych w Europie. Ogród otwarto w setną rocznicę powstania Starego Zoo przy ul. Zwierzynieckiej, z którym tworzy integralną całość jako Ogród Zoologiczny w Poznaniu.