Piotr Duda do Górników - Życzę Wam mądrej polityki państwa. Bez unijnej religii klimatycznej Wiadomości
Piotr Duda do Górników - Życzę Wam mądrej polityki państwa. Bez unijnej religii klimatycznej

Z okazji górniczego święta – dnia św. Barbary patronki Górników – w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam Członkom naszego Związku oraz wszystkim pracownikom przemysłu wydobywczego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. W sposób szczególny życzę bezpiecznej pracy i poczucia dumy z wykonywanego zawodu. Tak ważnego dla polskiej gospodarki i polskiej suwerenności.

Podwyżki od stycznia i karpiowe w JSW SiG! Wiadomości
Podwyżki od stycznia i "karpiowe" w JSW SiG!

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Szkolenie i Górnictwo informuje, że osiągnęły porozumienie w negocjacjach z Zarządem JSW SiG Sp. z o.o. w kwestii wynagrodzeń dla wszystkich stanowisk objętych Regulaminem Wynagradzania JSW Szkolenie i Górnictwo.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która na stałe wprowadza do przepisów pracę zdalną Wiadomości
Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która na stałe wprowadza do przepisów pracę zdalną

Praca zdalna będzie mogła być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą - przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą w czwartek uchwalił Sejm. Ponadto, pracodawcy będą mogli wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników.

Nasz Dziennik: Kapelan Solidarności uniewinniony Wiadomości
Nasz Dziennik: Kapelan Solidarności uniewinniony

"Ksiądz Stanisław Sikorski nie złożył fałszywych zeznań, oświadczając, iż nigdy nie dopuścił się nadużyć seksualnych wobec nieletnich – uznał Sąd Rejonowy w Zwoleniu. Wyrok uniewinniający byłego kapelana „Solidarności” zapadł 30 listopada br." - pisze "Nasz Dziennik".

15. rocznica nadania i poświęcenia Sztandaru Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. Wiadomości
15. rocznica nadania i poświęcenia Sztandaru Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp.

W dniu 25 listopada br. w przypadającym w tym dniu Święta Kolejarzy celebrowano XV rocznicę nadania i poświęcenia sztandaru Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp.

Znamy program dolnośląskich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Wiadomości
Znamy program dolnośląskich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

We Wrocławiu w związku z 41. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego odbędą się oficjalne uroczystości oraz towarzyszące im imprezy kulturalne.

Nowa siedziba Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku Wiadomości
Nowa siedziba Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku

We wtorek 29 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby IDS, która znajduje się teraz przy Targu Drzewnym 8.

Potrzebna pomoc dla Filipa. Chłopiec walczy z guzem mózgu Wiadomości
Potrzebna pomoc dla Filipa. Chłopiec walczy z guzem mózgu

Rodzice Filipa i Solidarność w poznańskim oddziale GAZ-SYSTEM S.A. proszą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację chłopca, u którego zdiagnozowano guza mózgu.

„Członkostwo w Solidarności nie wygasa z końcem zatrudnienia”. KSEiR apeluje Wiadomości
„Członkostwo w Solidarności nie wygasa z końcem zatrudnienia”. KSEiR apeluje

Rada Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów zaapelowała, by wszyscy emeryci i renciści wstępowali w struktury Sekcji Regionalnych.

Podwyżki płac dla 67 tys. pracowników Poczty Polskiej Wiadomości
Podwyżki płac dla 67 tys. pracowników Poczty Polskiej

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej wzrosną od 1 grudnia o 450 zł brutto. Wraz z pochodnymi miesięczna podwyżka wyniesie przeszło 560 zł brutto. Ponadto do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna w wysokości 400 zł brutto. Podwyżka i dodatkowa premia to efekt starań „Solidarności” działającej w Poczcie Polskiej.

Bohaterowie Solidarności uhonorowani „Paszportami wolności” Wiadomości
Bohaterowie Solidarności uhonorowani „Paszportami wolności”

28 listopada 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostali uhonorowani laureaci II edycji akcji „Paszporty wolności”.

We Wrocławiu wręczono Krzyże Wolności i Solidarności Wiadomości
We Wrocławiu wręczono Krzyże Wolności i Solidarności

W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu wręczone zostały we wtorek (29 listopada) Krzyże Wolności i Solidarności opozycjonistom z lat 80. Wśród nich byli zarówno działacze Solidarności, jak i NZS czy Międzyszkolnego Komitetu Oporu.

RDS stanie się urzędem ds. dialogu społecznego. Są założenia nowelizacji ustawy Wiadomości
RDS stanie się urzędem ds. dialogu społecznego. Są założenia nowelizacji ustawy

Rada Dialogu Społecznego ma zostać przekształcona w Urząd ds. Dialogu Społecznego. Tak wynika z założeń do nowelizacji ustawy o RDS, która została przedstawiona przez partnerów społecznych na plenarnym posiedzeniu Rady, które dzisiaj odbyło się w Pałacu Prezydenckim. – To wieloletni postulat Solidarności – przypomina Piotr Duda, szef Solidarności i współprzewodniczący RDS.

IKEA Industry Lubawa rozwiązała umowę o pracę z przewodniczącym „S” Wiadomości
IKEA Industry Lubawa rozwiązała umowę o pracę z przewodniczącym „S”

W poniedziałek 28 listopada Dariusz Kawka, przewodniczący organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, został zwolniony z pracy. Wedle pracodawcy przyczynami uzasadniającymi rozwiązanie z nim umowy o pracę były powtarzające się naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych przez związkowca.

MSWiA negocjuje ze strażakami Wiadomości
MSWiA negocjuje ze strażakami

W poniedziałek 28 listopada 2022 r. odbyło się kolejne robocze spotkanie ministra Macieja Wąsika z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w służbach podległych MSWiA. NSZZ „Solidarność” reprezentował przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych Bartłomiej Mickiewicz. Tematem spotkania były propozycje rozdziału środków pozostających w dyspozycji MSWiA.

Marek Lewandowski dla Interia.pl: Jeżeli do firm energetycznych szybko nie trafią pieniądze, za chwilę będziemy mieli milionowe bezrobocie Wiadomości
Marek Lewandowski dla Interia.pl: Jeżeli do firm energetycznych szybko nie trafią pieniądze, za chwilę będziemy mieli milionowe bezrobocie

O pomocy dla firm energochłonnych, ale także o siedmiu innych obszarach, w jakich pracować będzie powoływany właśnie zespół rząd – Solidarność, mówił na łamach portalu Interia.pl rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

Przed nami piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności” Wiadomości
Przed nami piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności”

W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć” organizuje piątą edycję Gry Miejskiej „Tropami Solidarności” poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej Solidarności, która odbędzie się w Bielsku-Białej w sobotę, 10 grudnia 2021 roku. Organizatorzy szacują, że w grze weźmie udział ponad 50 osób w wieku 15–21 lat.

Dołącz do Wirtualnej Choinki Krajowej Sekcji Młodych! Wiadomości
Dołącz do Wirtualnej Choinki Krajowej Sekcji Młodych!

Krajowa Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” już po raz trzeci dołącza do akcji Wirtualnej Choinki, zachęcając wszystkich do wsparcia.

Solidarność w PKP Intercity Remtrak uczciła pamięć swojej patronki św. Katarzyny Wiadomości
Solidarność w PKP Intercity Remtrak uczciła pamięć swojej patronki św. Katarzyny

"Święta Katarzyno, Patronko Nasza, miej nas w opiece" – głosi napis widniejący na pomniku, przy którym zgromadzili się związkowcy i pracownicy PKP Intercity Remtrak Sp. z o. o. w Opolu.

Apel w sprawie głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego Wiadomości
Apel w sprawie głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego

30 listopada dojdzie do głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego nad kompromisowymi poprawkami do projektu dyrektywy w sprawie poprawy warunków pracy na internetowych platformach zatrudnienia. Apelujemy do europosłów o ich poparcie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe