– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.
W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.
Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.
Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.
„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.
Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych post, w którym oznajmił, że wygrał proces sądowy z redaktorem naczelnym portalu wyborcza.pl. Po prawie dwóch latach oczekiwania zapadł korzystny dla prezesa PKN Orlen wyrok I instancji.
W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski – był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rzecznikiem rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz posłem na Sejm RP.
Z większości rosyjskich regionów, a także z okupowanego przez Rosję Krymu napływają doniesienia o coraz poważniejszych problemach z wypłatami dla żołnierzy walczących w armii agresora; skala tego zjawiska nasiliła się w marcu – poinformował w środę portal Ukrainska Prawda za niezależnym rosyjskim portalem Wiorstka.
W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William, w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. – Współpraca polsko-brytyjska jest jednym z wzorowych przykładów, jak można budować jedność państw wolnego świata – mówił Błaszczak.
Aleksandr Łukaszenka wziął udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę zbrodni we wsi Chatyń. Białoruski dyktator nie przebierał w słowach i oświadczył, że wraz z Władimirem Putinem omówi kwestię dotyczącą m.in. Polski.
Silniki Diesla, a także benzynowe zostaną także po 2035 r. Jak donoszą media, Komisja Europejska ugięła się i opracowała nowy plan, który umożliwia sprzedaż nowych samochodów spalinowych na e-paliwa.
W podkarpackiej Jasionce doszło do incydentu z udziałem wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Podczas jego wystąpienia zrobiło się gorąco, a na sali musiała interweniować policja.
Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.
W sprawie zadośćuczynienia od Niemiec za krzywdy i szkody materialne wyrządzone wskutek II wojny światowej i okupacji, Polska będzie pozostawać w kontakcie z władzami Izraela, gdzie żyje wielu poszkodowanych lub ich potomków – powiedział szef MSZ Zbigniew Rau.
W Brzegu w woj. opolskim doszło do potężnej eksplozji. Zdarzenie miało miejsce podczas egzekucji komorniczej. W efekcie wybuchu rannych zostało siedem osób, w tym dwóch policjantów, którzy towarzyszyli komornikowi.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową. W jej trakcie doszło do poważnego spięcia między Dominikiem Tarczyńskim a dziennikarzem TVN.
– W ubiegłym tygodniu mój klient wysłał do mnie pisemną rezygnację z funkcji sekretarza miasta. Gdy tylko dotrze ona do mnie, niezwłocznie przekażę ją do stołecznego ratusza – powiedział w środę PAP pełnomocnik Włodzimierza Karpińskiego mec. Michał Królikowski.
Bank Światowy prognozuje, że na odbudowę Ukrainy trzeba będzie przeznaczyć 411 mld dolarów, w tym 14 mld USD jeszcze w tym roku, by sfinansować „krytyczne i priorytetowe inwestycje” – głosi opublikowany w środę dokument, cytowany przez AFP.
–Mamy przełomową umowę Polska–Izrael ws. wizyt młodzieży; brak uzbrojonych agentów bez zgody Polski, młodzież z Izraela pozna miejsca ważne dla polskiej historii, kultury i będzie spotykać się z rówieśnikami z Polski – oświadczył wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, prezentując najważniejsze elementy porozumienia.
„Gazeta Wyborcza” opublikowała tzw. sondaż obywatelski, z którego wnioski przedstawiła jako wsparcie dla potrzeby „jednej listy opozycji”. Jednak metodologię budowania wniosków krytykuje szereg specjalistów.