Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Dr Rafał Brzeski: Odra. Co wolno Niemcom i czego nie wolno Polakom Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Odra. Co wolno Niemcom i czego nie wolno Polakom

Na 742 kilometry, którymi Odra płynie przez Polskę, tylko 180 kilometrów stanowi granicę z Niemcami i odcinek ten przypomina wiosnę 1944 roku. Tak jak wówczas lokalne administracje i organizacje fanatycznie bronią jądra ziem niemieckich.

Wiadomości
Konrad Wernicki: Kanibalizm Tuska. Po co Platformie jedna lista?

Podczas gdy Zjednoczona Prawica, przynajmniej na razie, dała sobie spokój z przepychankami związanymi z niedoszłą reformą sądownictwa i polityką unijną, na opozycji znów rozgorzała dyskusja o wystartowaniu wszystkich partii opozycyjnych z jednej listy. W zasadzie nikt tej jednej listy nie chce, oprócz Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Bo ta chce wszystkich pożreć.

Prof. Boštjan M. Turk: Jak Vera Jourova o „standardy” w Słowenii walczyła Wiadomości
Prof. Boštjan M. Turk: Jak Vera Jourova o „standardy” w Słowenii walczyła

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova musiała niedawno bronić się przed Parlamentem Europejskim w związku z próbą wpłynięcia na wynik decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie telewizji narodowej w jednym z państw członkowskich, a mianowicie w Słowenii.

Marek Miśko: Dla jednych zrozumienie. Dla innych nie Wiadomości
Marek Miśko: Dla jednych zrozumienie. Dla innych nie

Wielki Post to w czas wewnętrznej walki. Naszej indywidualnej potyczki o wiarę czasem z własnym rozumem. Tymczasem pomiędzy tymi dwoma nierozerwalnymi elementami ludzkiej natury musi następować synergia.

Dr Rafal Brzeski: Kryzys amunicyjny w rosyjskiej armii. Racjonowanie pocisków. Żołnierze wściekli Wiadomości
Dr Rafal Brzeski: Kryzys amunicyjny w rosyjskiej armii. Racjonowanie pocisków. Żołnierze wściekli

Wtorkowa analiza wywiadowcza brytyjskiego ministerstwa obrony stwierdza, że zaopatrzenie w amunicję rosyjskich oddziałów walczących na Ukrainie pogorszyło się znacznie i wiele wskazuje, że frontowe dowództwa zmuszone są do racjonowania pocisków.

Marek Miśko: Niemiecki Kościół idzie swoją drogą Wiadomości
Marek Miśko: Niemiecki Kościół idzie "swoją drogą"

Na 48 biskupów biorących udział w niemieckiej drodze synodalnej, tylko 9 sprzeciwiło się nadciągającej schizmie, 11 nie miało zdania, a 38 opowiedziało się wprost przeciwko Nauczaniu Kościoła. Niemieccy biskupi zdecydowali bowiem, że rozpoczną, wbrew Watykanowi, błogosławienie – czyli udzielanie ślubów – parom homoseksualnym. Jak to powiedział kiedyś przewodniczący niemieckiego episkopatu „Nie jesteśmy filią Rzymu” i dziś faktycznie słowa zostały przekute w czyn. Swoją drogą – jak można w tak ważnej sprawie wstrzymać się od głosu nie mieć zdania?

Waldemar Krysiak: Być może o tym nie wiesz, ale prawdopodobnie i Ty „jesteś gwałcicielem” Wiadomości
Waldemar Krysiak: Być może o tym nie wiesz, ale prawdopodobnie i Ty „jesteś gwałcicielem”

Feministki kolejny już raz próbują z Polaków zrobić gwałcicieli. Według nich gwałtem nie jest przymuszanie do czynności seksualnych, a każdy intymny akt, na który nie było wyraźnej, entuzjastycznej zgody słownej. „Większość gwałtów w Polsce jest legalna!” – trąbi więc Maja Staśko.

Dr Rafał Brzeski: Fiasko rosyjskiego blitzkriegu zgasiło chiński entuzjazm do współpracy Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Fiasko rosyjskiego blitzkriegu zgasiło chiński entuzjazm do współpracy

Na krótko przed ubiegłorocznym atakiem na Ukrainę Moskwa i Pekin ogłosiły, że łączy je partnerstwo „bez ograniczeń”. Spektakularne fiasko rosyjskiego blitzkriegu zgasiło chiński entuzjazm.

[Tylko u nas]  Aleksandra Jakubiak: „Kiedy byłem małym chłopcem, hej” Wiadomości
[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: „Kiedy byłem małym chłopcem, hej”

„No bo co w końcu, kurczaki! No bo co w końcu, jestem tylko dzieckiem! No bo co w końcu, kurczę pieczone!” – Mikołajek.

Marek Miśko: Po co prawda? Wiadomości
Marek Miśko: Po co prawda?

Na dziedzińcu pretorium owego dnia stała Prawda w najczystszej postaci. Wzgardzona, pohańbiona i wykpiona. Była to Prawda, którą jedni odrzucali ze strachu, inni z braku zrozumienia, jeszcze inni z nienawiści i pogardy. Zakuta w kajdany, po całonocnych torturach, wymęczona z powodu pozbawienia możliwości snu, obita kijami, odczuwająca strach bo wiedziała co ją czeka. Prawdą był wówczas i wcześniej oraz jest i dziś Jezus Chrystus.

Prof. Boštjan M. Turk: Faszystowska Polska 1939, faszystowska Ukraina 2022. Paradygmat ZSRR reaktywacja Wiadomości
Prof. Boštjan M. Turk: "Faszystowska" Polska 1939, "faszystowska" Ukraina 2022. Paradygmat ZSRR reaktywacja

Każda wojna, zwłaszcza niesprawiedliwa, szuka mocnego uzasadnienia.

Wojciech Osiński: Jak Niemcy z plastikiem walczyli. Ekorewolucja Zielonych wbrew zdrowemu rozsądkowi Wiadomości
Wojciech Osiński: Jak Niemcy z plastikiem walczyli. Ekorewolucja Zielonych wbrew zdrowemu rozsądkowi

Niemcy uchodzą za wzór w walce z plastikiem, niemniej jego zużycie ustawicznie wzrasta. Kolejnym orężem w tej batalii ma być podatek na producentów plastikowych opakowań, które zamieniają się w odpady.

Waldemar Krysiak: Tańce erotyczne dla dzieci?! Rodzice protestują Wiadomości
Waldemar Krysiak: Tańce erotyczne dla dzieci?! Rodzice protestują

Amerykańscy zawodnicy MMA zapowiedzieli, że będą ochraniać spotkanie z aktywistami gender, które miało zostać odwołane ze względu na groźby. Dlaczego ludzie grożą lewicowym działaczom? Bo mają dość tego, że dorośli mężczyźni obnażają się przed dziećmi, nawet przed niemowlakami.

Prof. David Engels: Epoka wojen wróciła. Kac po „końcu historii” Wiadomości
Prof. David Engels: Epoka wojen wróciła. Kac po „końcu historii”

Minął rok, odkąd prezydent Putin wydał rozkaz inwazji na Ukrainę; i chociaż wynik wojny jest dziś tak samo niepewny jak pierwszego dnia, a przyszłe wydarzenia, na dobre lub na złe, mogą odmienić wiele z obecnych wrażeń, to już teraz można wyciągnąć kilka ważnych lekcji na przyszłość.

Pół wieku „Sygnałów Dnia”. „O szefie cenzury mówiliśmy – Salwatore Adamiak Nikifor polskiej radiofonii” Wiadomości
Pół wieku „Sygnałów Dnia”. „O szefie cenzury mówiliśmy – Salwatore Adamiak Nikifor polskiej radiofonii”

Polskie Radio celebruje dzisiaj 50-lecie najstarszej audycji informacyjnej „Sygnały Dnia”. Pół wieku to zwyczajowy czas dyskrecji, więc poważam się napisać glossę do jubileuszowych laurek.

Tomasz Terlikowski: W patriarchacie bez zmian Wiadomości
Tomasz Terlikowski: W patriarchacie bez zmian

Ponad sto tysięcy ofiar tylko po stronie rosyjskiej (strona ukraińska, co zrozumiałe, ukrywa swoje straty, ale one również muszą być spore) pochłonęła wojna wywołana przez Władimira Putina. Rosyjska Cerkiew Prawosławna jednak wiernie stoi przy dyktatorze i jego zbrodniczej polityce.

Marek Miśko: Czemu służy walka z Mszą Trydencką? Wiadomości
Marek Miśko: Czemu służy walka z Mszą Trydencką?

Po raz kolejny nad Mszą Wszechczasów zawisło widmo unicestwienia, chociaż samemu od dłuższego czasu jawi mi się ono raczej, jako miecz Damoklesa.

Dr Rafał Brzeski: Putin ustąpił przed Bidenem Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Putin ustąpił przed Bidenem

Ciężkie jest życie kremlowskiego propagandzisty, kiedy car nie pomaga. W orędziu o stanie państwa skierowanym do deputowanych, Putin nie powiedział niczego nowego. Zamiast konkretów, na których można byłoby zbudować solidną narrację, serwował odgrzewane od roku kotlety.

Waldemar Krysiak: Pracownik kliniki tranzycji ujawnia - Skrzywdzono ponad 600 dzieci? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Pracownik kliniki tranzycji ujawnia - Skrzywdzono ponad 600 dzieci?

USA: rozpoczyna się kolejne śledztwo przeciwko lekarzom, którzy transowali dzieci. Ofiarom frankensteinowskich eksperymentów miało paść ponad 600 nieletnich. Dzieciom miano amputować części ciała, a dziewczynkom przepisywać testosteron, żeby nie mogły zajść w ciążę. Trans-aktywiści są oburzeni, że śledztwo w ogóle ma miejsce!

Prof. David Engels: Klimatyczne Last Generation. Rady społeczne jak w sowietach Wiadomości
Prof. David Engels: Klimatyczne "Last Generation". Rady społeczne jak w sowietach

„Ostatnie pokolenie (Last Generation)” zwraca na siebie uwagę nie tylko takimi działaniami jak „przyklejanie się w obronie klimatu” czy też niszczenie cennych dzieł sztuki, przy czym konieczność „ratowania planety” w ich oczach nie tylko usprawiedliwia szkody idące w miliony, ale wręcz dopuszcza przypadki śmiertelne.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe