Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Graf Zero: Book Haul + Openboxing - zima 2022 Wiadomości
Graf Zero: Book Haul + Openboxing - zima 2022

Grudniowy Grafzero vlog literacki Book Haul, czyli podsumowanie dwóch ostatnich miesięcy. O tym co widział Stasiuk na wschodzie, czy "Grek Zorba" ma twarz Anthonego Quinna i jak zestarzał się Ossendowski. Przy okazji również otwieranie paczek z książkami. Zapraszam!

Polska-Ukraina: Interesy, nie sentymenty Wiadomości
Polska-Ukraina: Interesy, nie sentymenty

Polska-Ukraina: Interesy, nie sentymenty

Szczyt Bałkanów Zachodnich Wiadomości
Szczyt Bałkanów Zachodnich

Szczyt Bałkanów Zachodnich

Madagaskar - zapiski z wyprawy na koniec świata Wiadomości
Madagaskar - zapiski z wyprawy na koniec świata

Madagaskar - zapiski z wyprawy na koniec świata

Marcin Bąk: Renesans bojowych rydwanów Wiadomości
Marcin Bąk: Renesans bojowych rydwanów

Wojna obronna toczona przez Ukrainę wciąż weryfikuje różne koncepcje militarne, jakie były rozważane w ostatnich latach. Okazuje się, że pewne stare pomysły wojenne wciąż się sprawdzają. Jeden z nich to użycie „rydwanu bojowego”.

Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik Wiadomości
Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik

Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik

Jerzy Kwaśniewski: Manipulatorzy usiłują wprowadzić w Polsce eutanazję Wiadomości
Jerzy Kwaśniewski: Manipulatorzy usiłują wprowadzić w Polsce eutanazję

W Polsce coraz szersze kręgi zatacza debata na temat legalizacji eutanazji. W niektórych krajach proceder ten już dawno został uznany w świetle prawa. Na początku października Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę Belga, którego matka została poddana eutanazji z powodu depresji. O zabiciu matki przez lekarzy mężczyznę powiadomiono… dzień po jej śmierci. Nie mógł się z nią nawet pożegnać… Nie możemy pozwolić, by ten wyrok wykorzystali promotorzy eutanazji w Polsce, którzy od roku coraz intensywniej przekonują Polaków o „normalności” zabijania w imię „miłosierdzia”. Mamy się czego obawiać, bo dotąd żaden kraj nie powstrzymał eutanatycznego lobby.

WOJNA I ZMĘCZENIE Wiadomości
WOJNA I ZMĘCZENIE

WOJNA I ZMĘCZENIE

Piłka pachnąca polityką Wiadomości
Piłka pachnąca polityką

Piłka pachnąca polityką

MECZ W DZIEŃ PARZYSTY CZYLI... WYGRAĆ Z FRANCJĄ? Wiadomości
MECZ W DZIEŃ PARZYSTY CZYLI... WYGRAĆ Z FRANCJĄ?

MECZ W DZIEŃ PARZYSTY CZYLI... WYGRAĆ Z FRANCJĄ?

Prezydent Ryszard Kaczorowski - wspomnienie osobiste Wiadomości
Prezydent Ryszard Kaczorowski - wspomnienie osobiste

Prezydent Ryszard Kaczorowski - wspomnienie osobiste

Mundial i polityka (po bandzie) Wiadomości
Mundial i polityka (po bandzie)

Mundial i polityka (po bandzie)

Ryszard Czarnecki: Król Mundial i biało-czerwona szansa Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Król Mundial i biało-czerwona szansa

Król Mundial i biało-czerwona szansa

Przemysław Jarasz: Mali pacjenci przybijali Pierwszej Damie „piątki”. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła dwa szpitale w Zabrzu Wiadomości
Przemysław Jarasz: Mali pacjenci przybijali Pierwszej Damie „piątki”. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła dwa szpitale w Zabrzu

Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Zabrze, by spotkać się z kadrą i małymi pacjentami dwóch tutejszych szpitali Śląskiego Uniwersytetu Medycznego o profilach dziecięcych: onkologicznym i transplantologii serca. W niecodziennej wizycie towarzyszyła jej bezpartyjna prezydent Zabrza - Małgorzata Mańka - Szulik. 

Grzegorz Kuczyński: Ryzykowna gra Rosji na Bliskim Wschodzie. Zbliżenie z Iranem niepokoi Izrael i Arabów Wiadomości
Grzegorz Kuczyński: Ryzykowna gra Rosji na Bliskim Wschodzie. Zbliżenie z Iranem niepokoi Izrael i Arabów

Wojna z Ukrainą i konfrontacja z Zachodem szkodzi wpływom Rosji w różnych częściach świata. Moskwa traci wpływy w Europie, Azji Środkowej, na Kaukazie. Ale też swoją polityką bardzo dużo ryzykuje na Bliskim Wschodzie. Z dwóch powodów. Po pierwsze, obnażenie słabości Rosji na wojnie nie sprzyja jej wizerunkowi w regionie. Po drugie, zacieśnianie współpracy, w tym wojskowej, z szyickim Iranem alarmuje sunnickie monarchie i Izrael.

[Nasz Patronat] Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat – konferencja Collegium Intermarium i Akademii Zamojskiej Wiadomości
[Nasz Patronat] Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat – konferencja Collegium Intermarium i Akademii Zamojskiej

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja na temat tego, czy jest możliwe przetrwanie lub odbudowa cywilizacji chrześcijańskiej. Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja pt. „Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat”. Jest to pierwsze wydarzenie z cyklu „Odkrywać wiecznotrwałe”, zainicjowanego przez Uczelnię Collegium Intermarium. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy m.in. współczesnego konfliktu cywilizacyjnego, zwalczania chrześcijańskich wzorców w kulturze czy kryzysu w Kościele. W wydarzeniu udział wezmą naukowcy i publicyści, m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Paweł Skrzydlewski, dr Tomasz Terlikowski czy Paweł Chmielewski. Konferencja odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Collegium Intermarium w Warszawie.

Ordo Iuris: Stop kłamstwu poseł Jachiry. Apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II Wiadomości
Ordo Iuris: Stop kłamstwu poseł Jachiry. Apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

W środowiskach lewicowych coraz częściej pojawiają się zarzuty kierowane wobec Jana Pawła II o rzekome tuszowanie przez niego przestępstw seksualnych katolickich duchownych. Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu, tego typu twierdzenie sformułowała poseł Klaudia Jachira. Polityk Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że Jan Paweł II „przez dekady brał udział w ukrywaniu przestępstw w stosunku do bezbronnych dzieci”. Instytut Ordo Iuris przygotował apel do posłanki o przeprosiny, a w przypadku ich braku, do Komisji Etyki Poselskiej o wyciągnięcie konsekwencji wobec Klaudii Jachiry. Petycję można podpisywać na stronie stopklamstwu.pl. Apel poparł szereg placówek edukacyjnych noszących imię Jana Pawła II.

Ryszard Czarnecki: UOKiK kontra żużel. Jakie straty? Wiadomości
Ryszard Czarnecki: UOKiK kontra żużel. Jakie straty?

UOKiK kontra żużel. Jakie straty?

Jacek Matysiak: Ameryka na rozdrożu… Wiadomości
Jacek Matysiak: Ameryka na rozdrożu…

Wiadomo, że jak pisze ich guru Klaus Schwab w swojej książce “Great Reset” (unowocześniona naukowa wersja “Mein Kampf”) na tym pełnym różnorodności świecie trzeba zaprowadzić porządek przy pomocy czasem drastycznych metod. Co jest niezbędne do poważnej demolki istniejącego systemu? Oczywiście plan i dużo forsy! Pełni jakże prymitywnego pożądania globaliści mają takie sny i mają też środki, aby te mokre sny zrealizować. Pamiętajmy jednak, że żeby zbudować nowy świat (czy jakąkolwiek jego utopijną wersję) trzeba zniszczyć fundamenty starej istniejącej cywilizacji łacińskiej z jej źródłami w greckiej demokracji i nauce, rzymskim systemie prawa i etyce chrześcijańskiej.

FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII Wiadomości
FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII

FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe