Po ogłoszeniu decyzji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej niewystawiania w Gdańsku kandydata na prezydenta miasta, rozgorzały rozmaite teorie. Była minister edukacji Joanna Kluzik uznała, że oddanie pola zastępczyni Pawła Adamowicza wynika z kalkulacji. Do sprawy odniósł się min. Wąsik.
Sebastian Kaleta ze sztabu Patryka Jakiego skrupulatnie wypunktował odejście obecnego prezydenta Warszawy od wcześniejszych wyborczych haseł.
Znany warszawski aktywista poinformował o przegranym procesie. Podane przez niego informacje budzą uzasadnione pytania, co do wyroku.
Instytucje finansowe będą starały się pomnożyć środki zgromadzone na rachunkach, inwestując je w fundusze inwestycyjne. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych obwarowuje możliwość inwestowania licznymi zastrzeżeniami. M.in. wprowadza zasadę tzw. funduszu zdefiniowanej daty, która polega na tym, że alokację aktywów dopasowuje się do wieku oszczędzających. Tłumaczy to Paweł Szczerbak, dyrektor Sprzedaży w PKO TFI.
To kolejna w krótkim czasie bardzo kontrowersyjna okładka tabloidu "Fakt". Po pamiętnym i przykrym incydencie z obraźliwą okładką po śmierci syna premiera Millera, tym razem przyszedł czas na komentarz do tragicznej śmierci Pawła \nAdamowicza.
W programie "Kwadrans Polityczny" prof. Michał Kleiber, z Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, podjął temat zabójstwa prezydenta Gdańska i społecznych skuktów tego aktu.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wygłosił podczas inauguracji 76. posiedzenia Sejmu przemówienie nt. śp. Pawła Adamowicza.
Dzisiejsze posiedzenie Sejmu rozpoczęło się minutą ciszy.
Premier Mateusz Morawiecki bierze dziś udział w konferencji "A New Initiative for Poland: A Future Global Leader in Securing the 4th Industrial Revolution".
Minister spraw wewnętrznych poinformował o kolejnych zatrzymaniach ws. mowy nienawiści i gróźb karalnych. Zapowiada brak taryfy ulgowej.
Piotr Semka odniósł się do słów Donalda Tuska, które ten opublikował na Twitterze po odrzuceniu przez brytyjską Izbę Gmin warunków tzw. umowy brexitowej.
Europoseł Marek Jurek skomentował skutki wczorajszego głosowania w Izbie Gmin, która odrzuciła umowę brexitową z UE.
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" ustosunkował się do poczynań władz po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Znany socjolog opublikował w sieci mapę sondażowych wyników wyborów europejskich podzieloną na regiony.
We wtorek o godz. 19.00 abp metropolita łódzki na Mszy św. za duszę śp. Pawła Adamowicza powiedział mocne słowa na temat kondycji człowieka, sensie śmierci i nowości jaką niesie Chrystus, jeśli zdołamy się na Niego otworzyć.
Potwierdzają się nieoficjalne informacje. Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska
Rządzący obóz patriotyczny ma dwoistego przeciwnika. Z jednej strony są to zimno kalkulujący potomkowie Pełniących Obowiązki Polaków, tych 20 tysięcy obywateli ZSRS, którzy zmieniwszy nazwiska na polskie zamieszkali w naszym kraju, by wypełnić lukę po 20 tysiącach zamordowanych w Katyniu urzędników, lekarzy i policjantów. Ludzi takich jak Jarosław Kurski, który mówi o mordzie politycznym z rąk paranoidalnego schizofrenika. Takich jak Bogusław Chrabota, Eliza Michalik, Magdalena Środa, Ireneusz Krzemiński, Jerzy Owsiak czy Paweł Rabiej. Ludzi, którzy wbrew faktom obciążają PiS i Jarosława Kaczyńskiego winą za zamordowanie prezydenta Gdańska. Prowadząc wykalkulowaną politykę totalnej konfrontacji.
Drodzy czytelnicy w kraju, z wielką uwagą śledzimy ruchy partii rządzącej oraz tzw. partii narodowych, przygotowujących się do podwójnych wyborów: europejskich i do polskiego parlamentu. Jak wygląda poparcie emigracji mieszkającej za oceanem dla dobrej zmiany?
Donald Trump się wkurzył. Przez dwa lata kontrolowany przez Republikanów Kongres nie uchwalił budżetu, aby wybudować mur na granicy z Meksykiem. Stąd prezydent postanowił dać swemu elektoratowi prezent na Boże Narodzenie 2018. I jednocześnie ukarać Kongres, który sprzeciwia się woli wyborców. Miał być mur na granicy z Meksykiem, a będzie wycofanie się z Syrii.
To była bardzo mroźna niedziela w Polsce sto lat temu – 26 stycznia 1919 r. Tego dnia odbyły się pierwsze w odrodzonej Rzeczypospolitej wybory do Sejmu Ustawodawczego. Tym samym obywatele powołali organ najwyższej władzy państwa – parlament. Odrodzona po I wojnie światowej Polska była państwem suwerennym i stanowiła faktyczną kontynuację dawnej Rzeczypospolitej. Pierwsze wybory stanowiły symbol i potwierdzenie ostatecznego odzyskania niepodległości, co dobitnie wyrażały słowa Macieja Rataja: „jest Polska, jest Sejm” – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” Teresa Wójcik.