Nowy rysunek satyryczny Cezarego Krysztopy
"Co się działo podczas nazistowskiej okupacji Niemiec [sic!] Dwoje z ocalałych opowiadają swoją historię" - tweet o takiej treści wraz z filmem animowanym zamieścił jeden z profili BBC na Twitterze i była to dzisiaj kolejna kompromitacja brytyjskiego medium, po oskarżeniu polskich maszynistów o sprawstwo Holocaustu. Po 12 godzinach zamieszczono przeprosiny
Artykuł na stronie BBC.com, dotyczący 72 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, nie różniłby się od wielu innych tego typu artykułów dotyczących tej tragicznej karty historii, gdyby nie następujący fragment: "...Holokaust nie był wyłącznie niemieckim przedsiębiorstwem. Wymagał aktywnej kolaboracji norweskich urzędników, policji francuskiej, polskich maszynistów i ukraińskich członków organizacji paramilitarnych. W każdym z okupowanych krajów znajdował swoich entuzjastycznych zwolenników..." - OTÓŻ NIE W KAŻDYM - Chciałoby się napisać reaktorom stawianego za wzór innym mediom BBC. W Polsce inaczej niż w Norwegii, Francji i na Ukrainie, nie było żadnych większych grup czy instytucji kolaborujących z Niemcami.
Budżet domowy to podstawowe narzędzie do zarządzania własnymi finansami. Niewielu Polaków jednak planuje swoje budżety na cały rok. Tymczasem taki plan pozwala na realne spojrzenie na przychody i wydatki.
Szanowni Państwo,\nUprzejmie prosimy czytelników portalu Tysol.pl lub Tygodnika Solidarność o pomoc w redagowaniu i ulepszaniu Tygodnika. Pomoc polega na wypełnianiu ankiety. Zajmie to nie więcej niż 10 minut.
Trwa XXVII edycja konkursu „Teraz Polska", w którym wyróżnione zostaną produkty i usługi o najlepszych walorach jakościowych, technologicznych i użytkowych. Konkurs przeprowadzany jest przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego w trzech kategoriach: dla produktów i usług, dla gmin oraz dla przedsięwzięć innowacyjnych. Wnioski konkursowe przyjmowane będą do 3 lutego 2017 r.
Pracujemy nad rozwiązaniami, które udoskonalą to, co już funkcjonuje - powiedziała w piątek w TVP Info minister rodziny Elżbieta Rafalska, pytana o zmiany w programie 500 plus. MRPiPS sprawdzi, dlaczego w niektórych gminach świadczenie pobiera nawet 70-80 proc. dzieci.
- Po pierwsze określenie człowieka w śpiączce, jako zmarłego, wydaje się być czymś niezwykle sztucznym, mamy przypadki różnych wybudzeń, mamy przypadki powrotu oddechu podczas pobierania narządów, opisane w literaturze światowej, więc jak możemy tu mówić o nieodwracalnym ustaniu czynności i o śmierci człowieka? Mamy też przypadki takie, że chory jeszcze nie był zdiagnozowany jako będący w stanie śmierci mózgowej, ale przy którym już rozmawiano o tym, że trzeba to zrobić i pobrać narządy i niektórzy w tych chorych się wybudzili - mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą o. Jacek Maria Norkowski, doktor nauk medycznych i dominikanin zajmujący się krytyką definicji tzw. "śmierci mózgowej" i opartej o tę definicję transplantologii
Po interwencji ze strony polskiego MSZ, ukraińskie władze cofnął zakaz wjazdu na swoje terytorium zastosowane wobec Robert Chomy – poinformował wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.
Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwa ws. prokuratorów zaangażowanych w kontrowersyjne postępowania - informuje RMF FM. Chodzi m.in. o śledczych, którzy zajmowali się śledztwem ws. śmierci Jolanty Brzeskiej, reprywatyzacją, katastrofą smoleńską, czy sprawą willi Kwaśniewskich.
"Wspominajmy bohaterów i świadczmy prawdę. Dobro zawsze pokona zło" – mówiła premier Beata Szydło w czasie obchodów 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.
Z udziałem byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau w piątek na terenie dawnego obozu rozpoczęły się obchody 72. rocznicy jego wyzwolenia. Częścią uroczystości było otwarcie wystawy osobistych przedmiotów należących do ofiar Auschwitz.
Trzech byłych policjantów oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania bandytów w Magdalence w 2003 roku zostało prawomocnie uniewinnionych przez Sąd Apelacyjny w Warszawie. Był to już trzeci wyrok w tej sprawie.
- Tym złem byli ludzie, którzy chcieli odebrać człowieczeństwo innym, to zrobili ludzie w niemieckiech mundurach, niemieccy naziści, którzy są odpowiedzialni za zło, które miało miejsce za zło, które miało miejsce w niemieckiem obozie zagłady Auschwitz - Birkenau i winnych machinach śmierci, które zostały uruchomione po to, aby unicestwić drugiego człowieka - mówiła premier Beata Szydło na uroczystości 72. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz
Polski boks traci kolejne wielkie postacie. 15 stycznia 2017 roku w Warszawie zmarł Jan Szczepański – mistrz olimpijski z Monachium z 1972 roku, mistrz Europy z Madrytu. Jego życiorys i umiejętności wykorzystywane były również przez filmowców.
– Byłem już tak zasiedziały w polskim domu, że kiedy weszli SS-mani, odruchowo powiedziałem, że jestem synem pani Pokorskiej. I kiedy kilka dni później inni łapacze Żydów przystawili jej pistolet do skroni, bez zmrużenia oka potwierdziła, że jestem jej synem. Od tego czasu uważałem Janinę Pokorską za swoją matkę.
- Proszę, by w 2017 roku opozycja nie martwiła się o realizację naszego programu. To sypanie piachu w szprychy. Chcą ten program obrzydzić ludziom, bo te wszystkie zarzuty uderzały w polskie rodziny. Jest zdecydowanie lepiej niż mogliśmy sądzić. Na krytykę jestem otwarta - mówiła w TVP Info Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Przed słupskim sądem zapadł wyrok, który niejednego wprawi w osłupienie. Niepełnosprawna kobieta została skazana na miesiąc ograniczenia wolności i prace społeczne za kradzież cukierków o wartości 60 gr. Zainterweniował Rzecznik Praw Obywatelskich.
- Na pewno nie Tuska, chociaż on mógłby wygrać z panem Dudą. Ja bardzo krytykowałam jego politykę, jego sposób bycia, jego sposób łamania ludzi we własnej partii w białych rękawiczkach. (...) myślę, że uda się znaleźć osoby, które wygrają z Dudą. Chciałabym, żeby mówiono o Andrzeju Rzeplińskim, chciałabym, żeby kandydował - odpowiedziała prof. Jadwiga Staniszkis w radiu RMF FM na pytanie, kogo zaproponowałaby na kolejnego prezydenta RP.
Na nagraniu opublikowanym przez swoją byłą pracownicę Natalię Nitek niemiecki biznesmen Hans G. prowadzący biznes w Polsce mówi między innymi: "Czy on jest w stanie cokolwiek zrobić, ten kolejny idiota Polak? (...) Nienawidzę Polaków. Nienawidzę ich coraz bardziej (...) Oni wszyscy są cwelami i idiotami (...) Jesteście gównem (...) Powiedziałaś, że traktuję cię jak sługę, ale ten kraj nie zasługuje na lepsze traktowanie (...) To co, powinienem ich zabić? (...) Powinienem postawić ich pod ścianą? Chciałbym (...) Chcę, zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu (...) Jestem hitlerowcem. To wina tego kraju, że taki jestem...". Podczas procesu cywilnego wytoczonemu Hansowi G. przez Natalię Nitek, jego pełnomocnik wnosi o odroczenie rozprawy, ponieważ "pozwany nie otrzymał pozwu w języku dla niego zrozumiałym"