- Lustracja odbyła się w 2012 roku. Afera toczyła się od 2009 roku, ale nie wiedzieliśmy o tej aferze. Nie było żadnych sygnałów… (…) Szkoda, że nie wiedzieliśmy - powiedziała w środę podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold Anna Skupna, prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
W kontekście katastrofy edukacyjnej, którą zapowiada obecna opozycja, a szczególnie Platforma Obywatelska, która straszy zamykaniem szkół i bezrobociem nauczycieli, warto przypomnieć, że od 2007 do 2012 roku (czyli za rządów koalicji Po-PSL) zamknięto ponad 950 szkół podstawowych. W liceach obcięto historię i język polski. Pracę straciło tysiące nauczycieli. Oficjalnym powodem zamykania placówek oświatowych był wówczas niż demograficzny.
- Prezes Jarosław Kaczyński prosił nas wczoraj, by zachować spokój, byśmy nie dali się sprowokować – zwłaszcza osoby siedzące w ławach sejmowych tuż przy parlamentarzystach Platformy. Apelował, by mieć włączone telefony, dokładnie słuchać poleceń organizacyjnych Marszałka Sejmu. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Jest przygotowana Sala Kolumnowa. Pełna mobilizacja - powiedziała o wczorajszym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS w rozmowie z wPolityce.pl Krystyna Pawłowicz.
- W 2017 r. powołamy Narodowy Instytut Technologiczny, który będzie naukowym zapleczem dla planu Morawieckiego; ustanowimy też Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, dzięki której do Polski będą przyjeżdżali zagraniczni studenci i naukowcy - powiedział w rozmowie z PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
- Schetyna ponoć spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim za naszymi plecami, co uważam nie jest w porządku w stosunku do reszty opozycji. Ja wolę lidera, który siada i patrzy prosto w oczy, niż lidera, który chowa głowę w piasek, zachowuje się jak struś i primadonna. Taki jest Grzegorz Schetyna. On nie rozumie co to znaczy negocjować. Nie było go na rozmowie, gdzie można było znaleźć sprawy wspólne, uważam, ze jest to tchórzostwo. - powiedziała posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.
– Obrażanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pani premier Beaty Szydło – to się dzieje cały czas. „Moherowe berety”, „dorżniemy watahę” – to już wszystko było i dotyczyło wyborców Prawa i Sprawiedliwości . Liderzy opozycji pogubili się w tej gonitwie, kto będzie pierwszy. Pogubił się Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna - powiedziała w programie „Gość poranka” TVP Info poseł Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości.
W pogrzebie zasłużonego działacza Solidarności, byłego ministra, wicepremiera, prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w świątyni Opatrzności Bożej udział wzięli prezydent Andrzej Duda, przewodniczący Piotr Duda, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek i ministrowie jego rządu oraz działacze "Solidarności".
Wizyta polskiej delegacji rządowo-biznesowej pod przewodnictwem wicepremiera, prof. Piotra Glińskiego z udziałem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego oraz wiceminister spraw zagranicznych Joanny Wroneckiej w Indiach i udział w Międzynarodowego VIII Szczytu Gospodarczego 2017 w Gudżaracie. W ramach Szczytu, polska delegacja rządowa z wicepremierem Glińskim została przyjęta przez premiera Indii, Narendrę Modiego oraz premiera rządu stanu Gudżąrat, Vijaya Rupaniego. Oficjalnej inauguracji Szczytu dokonał premier Indii Nardenrda Modi. Podczas uroczystości otwarcia „Vibrat Gujarat Global Summit 2017” wicepremier Gliński wygłosi przemówienie. W programie spotkań i rozmów są też przedstawiciele największych indyjskich korporacji.
- O przekrętach w KODzie - krzyczymy o tym od wielu miesięcy. Nikt tego nie chciał słuchać. Materiały na ten temat miała między innymi Gazeta Wyborcza. Zadzwonił do mnie prominentny członek redakcji: "Anka, ja wiem, ze tak jest, ale kur... zrozum - mamy szlaban na pisanie czegokolwiek takiego o KODzie. Nie chcę stracić pracy, kumasz?" - pisze na swoim profilu FB Anka Grzybowska, była Koordynator regionalna Komitetu Obrony Demokracji
61 proc. badanych opowiedziało się za budową elektrowni jądrowej w Polsce - wynika z przeprowadzanego cyklicznie od 2012 roku badania. W 2015 roku odsetek popierających budowę elektrowni jądrowej był mniejszy o 10 punktów procentowych. Oznacza to że elektrownia jądrowa zdobywa coraz więcej zwolenników.
Bez ostatecznego porozumienia zakończyły się rozmowy szefów partii politycznych z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Politycy zdecydowali, że zaplanowane na jutro obrady odbędą się w sali plenarnej. W spotkaniu nie wziął udziału lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Prof. Stanisław Czachorowski, ekolog, hydrobiolog i entomolog, a ponadto jeden z liderów olsztyńskiego KOD-u, to kolejna osoba pomawiająca Piotra Dudę, szefa „Solidarności” o przynależność do ZOMO. Czachorowski prowadzący na Blogspot.com stronę olsztyńskiego KOD-u pod hasłem autorytety moralne PiS opublikował zdjęcie oddziału ZOMO, na którym rzekomo znajduje się Piotr Duda
Brak wpłaty 22 mln zł podatku dochodowego przez Marcina P., twórcy piramidy finansowej Amber Gold, zdaniem prokuratorów nie stanowiło „naruszenia interesu prywatnego i publicznego”. Przed komisją śledczą do spraw Amber Gold zeznawał Bogusław Michalski, były dyrektor Departamentu Postępowania Przygotowawczego w Prokuraturze Generalnej.
Rząd zastanawia się nad rozwiązaniem problemu nadużywania umów o dzieło – wyjaśnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Nie żyje Ryszard Parulski, jeden z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych szermierzy w historii tej dyscypliny sportu. Miał 78 lat. O śmierci Parulskiego poinformował Polski Związek Szermierczy.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapewnia, że podstawa programowa jest przygotowana, a pieniądze przeznaczone na realizację reformy edukacji są przygotowane. Szefowa MEN podkreśla, że informacje o zwolnieniach nauczycieli są nieprawdziwe.
Pomnik upamiętniający Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniecka przez zbrodniarzy z OUN-UPA został najprawdopodobniej wysadzony w powietrze.
Ekshumowano prochy mjr. Zbigniewa Paliwody ps. Jur, żołnierza 6. krakowskiej kompanii należącej do zgrupowania Józefa Kurasia „Ognia”, którego ciało pomyłkowo skremowanego i pochowanego w grobie innej rodziny.
30 grudnia 216 r., po ciężkiej chorobie, zmarł Longin Komołowski – opozycjonista i współtwórca Solidarności, wieloletni przewodniczący Zarządu Regionu Pomorze Zachodnie, wicepremier i minister pracy w rządzie Jerzego Buzka, człowiek dialogu oddany przez całe życie sprawom kraju i Solidarności, dla wielu członków Związku mentor, autorytet i przyjaciel.
– Każdy, kto bierze udział w ekshumacjach bohaterów, ma świadomość, że dotyka relikwii. Wierzę, że ta wrażliwość będzie nam towarzyszyła zawsze – mówi prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.