17 grudnia 2016 r. godzinie 17.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się koncert, w którym wystąpią Ania Rusowicz, Mesajah, Sebastian Riedel i Cree, Paweł Kukiz, Dariusz Malejonek oraz Tadeusz Polkowski.
„Sądzę, że uda się wypracować model waluty lokalnej bez ryzyka dla gminy, a z korzyścią dla lokalnej przedsiębiorczości i mieszkańców" - powiedział prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak.
Zarząd województwa małopolskiego przyjął we wtorek projekt uchwały antysmogowej dla Małopolski, który zakłada, że od połowy 2017 r. w całym regionie nie będzie można montować pieców na paliwa stałe do ogrzewania domów nie spełniające norm.
Z inicjatywy krakowskich radnych w Krakowie obradowało Międzynarodowe Forum Ochrony Środowiska przed zanieczyszczeniem polami elektromagnetycznymi. „Prawo mieszkańca do informacji”.
Sąd Najwyższy orzekł o oddaleniu kasacji w sprawie odmowy wydania Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego, oskarżonego o dokonanie szeregu czynów o charakterze seksualnym na 13-letnim dziecku. Minister sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro pozostaje na stanowisku, że przestępstwa seksualne przeciwko nieletnim powinny być konsekwentnie ścigane, bez względu na to, kto i kiedy je popełnił.
Wspólne akcje marketingowe i promocyjne na poziomie lokalnym i ogólnopolskim to główne zadania jakie wypływają z porozumienia podpisanego przez Eurocash S.A i Związek Dużych Rodzin 3+.
56 proc. Rosjan żałuje, że doszło do rozpadu ZSRR, a 12 proc. chce przywrócenia Związku w niezmienionej formule - tak wynika z badania dotyczącego opinii Rosjan na temat rozpadu ZSRR przeprowadzonego przez Centrum Lewady.
- Szanowni państwo, a sam stan wojenny… Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to przecież byli internowani w sposób… No nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu - mówił Płk. Mazguła, aktywny działacz Komitetu Obrony Demokracji podczas demonstracji w obronie ubeckich emerytur. Płk. Mazguła podpisał groteskową odezwę wysoko postawionych "obrońców demokracji" nawołującą do buntu przeciwko legalnej władzy między innymi policjantów i wojskowych. A teraz "przeprasza".
"Wolę zamieszki na ulicach niż PiS u władzy" - wyznaje "Gazecie Wyborczej" Stefan Niesiołowski, polityk Europejskich Demokratów. Czy to zapowiedź nowego programu wyborczego?
Jak już pisaliśmy, podczas protestu przeciwko obniżeniu emerytur byłym UB-ekom, płk Adam Mazguła stwierdził, że stan wojenny był wydarzeniem, w którym „dochowano kultury”, a oprawcami nie są byli funkcjonariusze aparatu represji PRL, tylko obecny obóz rządzący.\n\nJak widać, wydarzenie to obfitowało w więcej takich "perełek". Jednym z przemawiających był Stanisław Karczewski - milicjant, wykładowca Akademii Spraw Wew. w Legionowie, który nazwał PiS "zbrodniczą partią". Chciałoby się spytać: "I kto to mówi?"
- Gazociąg Nord Stream 2 zostanie urzeczywistniony mimo sprzeciwu Polski. Żaden z uczestników nie wycofał się z projektu – zapowiedział Władimir Putin w Czelabińsku, na spotkaniu z robotnikami tamtejszych zakładów metalurgicznych.
- Możemy rozmawiać i współpracować z władzą, ale naszym obowiązkiem jest dbanie\nprzede wszystkim o ludzi, ich miejsca pracy, bezpieczeństwo i przyszłość – podkreśla Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
Znam różne relacje dziennikarzy. (…) Wystarczy spojrzeć, co napisał Michał Karnowski, który jasno mówi, że nie było tam polityków, że nie było pani premier, a wrażenie było takie, że siedziała tam pani premier i w jakiś sposób próbowała zebrać jak największą grupę dziennikarzy - mówił w Radiu Zet o powrocie rządowej delegacji z Londynu wiceszef MON, Bartosz Kownacki.
Bernard Cazeneuve, dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Francji, został mianowany nowym premierem Francji.
– Być może jako wytłumaczenie Adama Mazguły można przyjąć to, że był on wtedy bardzo młodym porucznikiem, który cały stan wojenny spędził w koszarach – stwierdził wczoraj, na antenie Radia RMF FM, lider Komitetu Obrony Demokracji.
Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 8,2 proc. To o 1,4 punktu procentowego mniej niż w listopadzie ub. roku – wynika z szacunkowych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w listopadzie jest najniższy od 1991 roku.
Najnowsze dane dotyczące sprzedaży gazet codziennych potwierdzają, że era Adama Michnika i jego "Gazety Wyborczej" wreszcie minęła. Michnikowy organ propagandy - pierwszy raz w historii - odnotował spektakularną klęskę. Stracił aż 13,14 proc. w porównaniu do października 2015 r.
– Prokuratorzy zasłaniają się niepamięcią, jednak gdy „podkręcamy” pytania wówczas dowiadujemy się, że w sprawie popełniane były błędy – powiedział w porannym programie TVP Info Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Członek komisji śledczej ds. Amber Gold odniósł się do zaplanowanych na wtorek przesłuchań, w tym m.in. Jacka Radoniewicza, byłego rzecznika dyscyplinarnego ówczesnej Prokuratury Generalnej. Zembaczyński stwierdził, że przesłuchanie prokuratora będzie interesujące, Radoniewicz prowadząc postępowanie dyscyplinarne ws. Amber Gold miał stwierdzić, że nie doszło do naruszeń.
Ekstradycji 83-letniego Romana Polańskiego domagają się Stany Zjednoczone. – Nie ma żadnego powodu, by znany reżyser, który dopuścił się w Stanach Zjednoczonych gwałtu na nieletniej, miał być traktowany inaczej, niż każdy inny obywatel – mówił 31 maja 2016 roku Zbigniew Ziobro w Radiowej Jedynce.
Konieczna jest głęboka analiza sytuacji zdrowotnej Polaków, kumulacja tytułów ubezpieczeniowych, a przy tym umożliwienie dorabiania na emeryturze i zadbanie do finanse FUS. Tak w pigułce można podsumować stanowisko prezentowane przez ekspertkę Solidarności w Debacie Trójstronnej na antenie TVP Info z 3 grudnia br.