– Pracownicy Agencji Wywiadu tuż po smoleńskiej katastrofie dowiedzieli się, że w Rosji doszło do zamiany ciał ofiar. Także w 2010 r. służby uzyskały informacje, że na wraku Tu-154M są obecne ślady materiałów wybuchowych – przeczytamy w najnowszym numerze "Gazety Polskiej".
Amerykanie wybierają we wtorek 45. prezydenta USA. Faworytką jest Demokratka Hillary Clinton, która jeśli wygra, będzie pierwsza kobietą piastującą najwyższy urząd w kraju. Ale nominowany przez Republikanów milioner Donald Trump nie jest bez szans. Wybory rozpoczną się na Wschodnim Wybrzeżu o godz. 6 rano (południe w Polsce) w stanach Nowy Jork, New Jersey, Wirginia i Maine. Jako ostatni głosowanie zakończą mieszkańcy stanów zachodnich, jak Kalifornia, Oregon czy Hawaje (o 5 rano w Polsce).
Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające ws. wizyty policjantów w biurze poselskim posła Kukiz'15 Piotra Liroya-Marca - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że nie było polecenia z Warszawy i była to inicjatywa samych policjantów.
- Podzielam opinię, którą głosi większość komentatorów – oba wybory są kiepskie, ale z tych dwóch kiepskich wyborów lepszy jest wybór Hillary Clinton - mówi w wywiadzie udzielonym TV Republika publicysta "W Sieci" Łukasz Warzecha.
Artyści z Opery Bałtyckiej znaleźli się pod ścianą. I nie jest to ścianka sceniczna. O dramatycznej sytuacji pracowników oraz o sposobie w jaki Opera jest zarządzana przez nowego dyrektora Warcisława Kunca alarmują w obszernym liście do marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. Chcą odwołania dyrektora.
W poniedziałek premier Beata Szydło w Łańcucie wzięła udział w konferencji „10 lat Deklaracji Łańcuckiej – Via Carpatia dziś, wyzwania na przyszłość”. Według Prezes Rady Ministrów priorytet dla wschodnich regionów jest niezbędny, jeżeli chcemy mówić o tym, że Polska ma się równomiernie rozwijać.
W Polsce powstanie sekretariat do spraw morskich grupy „16+1”, zrzeszającej kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Chiny. Decyzja zapadła na szczycie Chiny – Europa Środkowo-Wschodnia w Rydze. Chiny zadeklarowały, że będą znosić bariery w zakresie importu produktów rolno-spożywczych z naszego regionu.
Przewidują one zabezpieczenia finansowe dla marynarzy „porzuconych” przez armatora oraz rozszerzają wymagania wobec armatorów w przypadku marynarskich roszczeń.
Nowela, którą kilka dni temu przyjął sejm, zakłada zapewnienie bezpłatnych świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej każdemu, również osobom nieubezpieczonym.
Skład i przeznaczenie kosmetyków czy produktów chemicznych powinny być przetłumaczone na język polski. Napisy po angielsku, arabsku czy chińsku, w Polsce nie wystarczą – argumentowały związki zawodowe na posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego poświęconego m.in. wzmocnieniom uprawnień kontrolnych Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Rząd wysłuchał propozycji zmian, jakie w edukacji zaproponowała NSZZ „Solidarność”, mówił w Debacie Trójstronnej na antenie TVP Info 5 listopada szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa.
Niedawno poznaliśmy pilotażowe lokalizacje, w których powstaną lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, czytamy na stronie internetpwej PR24. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Marcin Jańczuk, analityk rynku nieruchomości z Metrohouse i Mateusz Szymański z Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”.
Plan Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Morawieckiego był tematem Debaty Trójstronnej prowadzonej przez Annę Grabowską na antenie TVP Info 29 listopada. NSZZ „Solidarność” reprezentował członek RDS i szef wielkopolskich struktur Solidarności Jarosław Lange. Podkreślał znaczenie plano dla polskiej gospodarki, ale i pewne zastrzeżenia, jakie ma związek.
Remontując mieszkanie, czy kupując sprzęty, meble, zapewne każdemu z nas zdarzyło się, że musieliśmy zapłacić, zadatek lub zaliczkę. Rzadko jednak, w takich momentach, klienci zastanawiają się, jaka powinna być forma owej przedpłaty. A właśnie to, może się okazać bardzo istotne.
Nastroje polskich pracowników są coraz lepsze, wynika z sondażu „Monitor Rynku Pracy” Instytutu Badawczego Randstad. Spadły obawy o stabilność zatrudnienia. Co trzeci Polak deklaruje chęć zmiany pracy w niedoległej przyszłości.
7 listopada 1867 roku, czyli dokładnie 149 lat temu, urodziła się wybitna polska fizyczka i chemiczka Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka nagrody Nobla.
Osiem osób, w tym ordynator, pielęgniarka oddziałowa i lekarze dyżurni, którzy pracowali na zmianie w czasie, gdy kobieta w ósmym miesiącu ciąży urodziła na podłodze martwe dziecko, zostało zwolnionych z pracy w starachowickim szpitalu. Władze placówki nie wykluczają zamknięcia oddziału.
Dziennikarz Fareed Zakaria w czasie programu na żywo na antenie CNN apelował, by w czasie zbliżających się wyborów prezydenckich, nie oddawać głosu na Donalda Trumpa. Wzywając do niegłosowania na kandydata Republikanów, słynny dziennikarz, straszył, że w razie zwycięstwa Trumpa, Ameryka mogłaby pójść śladem Polski i Rosji, gdzie doszło do złamania zasad demokracji.
Trwa rejestracja szkół do IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990)”. Nauczyciele szkół średnich do 15 listopada br. zgłaszać mogą swoje szkoły i uczniów do czwartej edycji konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.
25 października Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zakłada on podwyższenie najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy z 882,56 zł do 1000 zł brutto.