Agencja Wywiadu wiedziała o zamianie ciał i trotylu na wraku Wiadomości
Agencja Wywiadu wiedziała o zamianie ciał i trotylu na wraku

– Pracownicy Agencji Wywiadu tuż po smoleńskiej katastrofie dowiedzieli się, że w Rosji doszło do zamiany ciał ofiar. Także w 2010 r. służby uzyskały informacje, że na wraku Tu-154M są obecne ślady materiałów wybuchowych – przeczytamy w najnowszym numerze "Gazety Polskiej".

Trump czy Clinton? Stany Zjednoczone Ameryki wybiorą dziś 45. prezydenta Wiadomości
Trump czy Clinton? Stany Zjednoczone Ameryki wybiorą dziś 45. prezydenta

Amerykanie wybierają we wtorek 45. prezydenta USA. Faworytką jest Demokratka Hillary Clinton, która jeśli wygra, będzie pierwsza kobietą piastującą najwyższy urząd w kraju. Ale nominowany przez Republikanów milioner Donald Trump nie jest bez szans. Wybory rozpoczną się na Wschodnim Wybrzeżu o godz. 6 rano (południe w Polsce) w stanach Nowy Jork, New Jersey, Wirginia i Maine. Jako ostatni głosowanie zakończą mieszkańcy stanów zachodnich, jak Kalifornia, Oregon czy Hawaje (o 5 rano w Polsce).

Jest postępowanie ws. tajemniczej wizyty funkcjonariuszy w biurze poselskim Liroya-Marca Wiadomości
Jest postępowanie ws. tajemniczej wizyty funkcjonariuszy w biurze poselskim Liroya-Marca

Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające ws. wizyty policjantów w biurze poselskim posła Kukiz'15 Piotra Liroya-Marca - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że nie było polecenia z Warszawy i była to inicjatywa samych policjantów.

Łukasz Warzecha: Trump jest dla nas groźniejszy. To on mówił, że Stany muszą się skupić na sobie Wiadomości
Łukasz Warzecha: Trump jest dla nas groźniejszy. To on mówił, że Stany muszą się skupić na sobie

- Podzielam opinię, którą głosi większość komentatorów – oba wybory są kiepskie, ale z tych dwóch kiepskich wyborów lepszy jest wybór Hillary Clinton - mówi w wywiadzie udzielonym TV Republika publicysta "W Sieci" Łukasz Warzecha.

Dyrektor Opery Bałtyckiej musi odejść. Artyści związkowcy nie widzą możliwości porozumienia Wiadomości
Dyrektor Opery Bałtyckiej musi odejść. Artyści związkowcy nie widzą możliwości porozumienia

Artyści z Opery Bałtyckiej znaleźli się pod ścianą. I nie jest to ścianka sceniczna. O dramatycznej sytuacji pracowników oraz o sposobie w jaki Opera jest zarządzana przez nowego dyrektora Warcisława Kunca alarmują w obszernym liście do marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. Chcą odwołania dyrektora.

Premier Szydło: Ściana wschodnia tą częścią naszego kraju, która musi mieć priorytet Wiadomości
Premier Szydło: Ściana wschodnia tą częścią naszego kraju, która musi mieć priorytet

W poniedziałek premier Beata Szydło w Łańcucie wzięła udział w konferencji „10 lat Deklaracji Łańcuckiej – Via Carpatia dziś, wyzwania na przyszłość”. Według Prezes Rady Ministrów priorytet dla wschodnich regionów jest niezbędny, jeżeli chcemy mówić o tym, że Polska ma się równomiernie rozwijać.

W Polsce powstanie sekretariat do spraw morskich grupy „16+1”. Chiny chcą znosić bariery handlowe Wiadomości
W Polsce powstanie sekretariat do spraw morskich grupy „16+1”. Chiny chcą znosić bariery handlowe

W Polsce powstanie sekretariat do spraw morskich grupy „16+1”, zrzeszającej kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Chiny. Decyzja zapadła na szczycie Chiny – Europa Środkowo-Wschodnia w Rydze. Chiny zadeklarowały, że będą znosić bariery w zakresie importu produktów rolno-spożywczych z naszego regionu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ratyfikującą poprawki do Konwencji o pracy na morzu Wiadomości
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ratyfikującą poprawki do Konwencji o pracy na morzu

Przewidują one zabezpieczenia finansowe dla marynarzy „porzuconych” przez armatora oraz rozszerzają wymagania wobec armatorów w przypadku marynarskich roszczeń.

Do lekarza bez ubezpieczenia. Podstawowa opieka zdrowotna za darmo dla wszystkich Wiadomości
Do lekarza bez ubezpieczenia. Podstawowa opieka zdrowotna za darmo dla wszystkich

Nowela, którą kilka dni temu przyjął sejm, zakłada zapewnienie bezpłatnych świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej każdemu, również osobom nieubezpieczonym.

Język polski na kosmetykach i proszkach Wiadomości
Język polski na kosmetykach i proszkach

Skład i przeznaczenie kosmetyków czy produktów chemicznych powinny być przetłumaczone na język polski. Napisy po angielsku, arabsku czy chińsku, w Polsce nie wystarczą – argumentowały związki zawodowe na posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego poświęconego m.in. wzmocnieniom uprawnień kontrolnych Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Sprzeczne opinie o reformie edukacji w Debacie Trójstronne w TVP Info Wiadomości
Sprzeczne opinie o reformie edukacji w Debacie Trójstronne w TVP Info

Rząd wysłuchał propozycji zmian, jakie w edukacji zaproponowała NSZZ „Solidarność”, mówił w Debacie Trójstronnej na antenie TVP Info 5 listopada szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa.

Mieszkanie Plus w ocenie grupy młodych Solidarności Wiadomości
Mieszkanie Plus w ocenie grupy młodych Solidarności

Niedawno poznaliśmy pilotażowe lokalizacje, w których powstaną lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, czytamy na stronie internetpwej PR24. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Marcin Jańczuk, analityk rynku nieruchomości z Metrohouse i Mateusz Szymański z Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”.

Plan Morawieckiego w Debacie Trójstronnej w TVP Info Wiadomości
Plan Morawieckiego w Debacie Trójstronnej w TVP Info

Plan Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Morawieckiego był tematem Debaty Trójstronnej prowadzonej przez Annę Grabowską na antenie TVP Info 29 listopada. NSZZ „Solidarność” reprezentował członek RDS i szef wielkopolskich struktur Solidarności Jarosław Lange. Podkreślał znaczenie plano dla polskiej gospodarki, ale i pewne zastrzeżenia, jakie ma związek.

Remont lub zakupy – trzeba zapłacić coś na wstępie Wiadomości
Remont lub zakupy – trzeba zapłacić coś na wstępie

Remontując mieszkanie, czy kupując sprzęty, meble, zapewne każdemu z nas zdarzyło się, że musieliśmy zapłacić, zadatek lub zaliczkę. Rzadko jednak, w takich momentach, klienci zastanawiają się, jaka powinna być forma owej przedpłaty. A właśnie to, może się okazać bardzo istotne.

Co trzeci Polak myśli o zmianie pracy Wiadomości
Co trzeci Polak myśli o zmianie pracy

Nastroje polskich pracowników są coraz lepsze, wynika z sondażu „Monitor Rynku Pracy” Instytutu Badawczego Randstad. Spadły obawy o stabilność zatrudnienia. Co trzeci Polak deklaruje chęć zmiany pracy w niedoległej przyszłości.

Urodziny Marii Skłodowskiej-Curie Wiadomości
Urodziny Marii Skłodowskiej-Curie

7 listopada 1867 roku, czyli dokładnie 149 lat temu, urodziła się wybitna polska fizyczka i chemiczka Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka nagrody Nobla.

Starachowice: zwolenienia w szpitalu po niedopilnowaniu obowiązków Wiadomości
Starachowice: zwolenienia w szpitalu po niedopilnowaniu obowiązków

Osiem osób, w tym ordynator, pielęgniarka oddziałowa i lekarze dyżurni, którzy pracowali na zmianie w czasie, gdy kobieta w ósmym miesiącu ciąży urodziła na podłodze martwe dziecko, zostało zwolnionych z pracy w starachowickim szpitalu. Władze placówki nie wykluczają zamknięcia oddziału.

CNN straszy Amerykanów: Jeśli zagłosujecie na Trumpa, będzie jak w Polsce, Turcji i Rosji! Wiadomości
CNN straszy Amerykanów: Jeśli zagłosujecie na Trumpa, będzie jak w Polsce, Turcji i Rosji!

Dziennikarz Fareed Zakaria w czasie programu na żywo na antenie CNN apelował, by w czasie zbliżających się wyborów prezydenckich, nie oddawać głosu na Donalda Trumpa. Wzywając do niegłosowania na kandydata Republikanów, słynny dziennikarz, straszył, że w razie zwycięstwa Trumpa, Ameryka mogłaby pójść śladem Polski i Rosji, gdzie doszło do złamania zasad demokracji.

Olimpiada Solidarności – trwa rejestracja szkół Wiadomości
Olimpiada Solidarności – trwa rejestracja szkół

Trwa rejestracja szkół do IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990)”. Nauczyciele szkół średnich do 15 listopada br. zgłaszać mogą swoje szkoły i uczniów do czwartej edycji konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Zyskają tylko najbiedniejsi emeryci. Podwyżki dla pozostałych będą śladowe Wiadomości
Zyskają tylko najbiedniejsi emeryci. Podwyżki dla pozostałych będą śladowe

25 października Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zakłada on podwyższenie najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy z 882,56 zł do 1000 zł brutto.

Emerytury
Stażowe