Kobiety na polskim rynku pracy – między prawem a praktyką Wiadomości
Kobiety na polskim rynku pracy – między prawem a praktyką

Polki zarabiają średnio 6,5 proc. mniej niż mężczyźni. 66 proc. kobiet w naszym kraju zarabia mniej niż 2 tys. zł miesięcznie. Ich emerytury są potem niższe o ok. 23 proc. W szczególnej sytuacji znajdują się matki, które prawo – formalnie – wręcz rozpieszcza. W praktyce, są niedoceniane i zmuszone do zmagania się z niemal codziennymi wyborem między pracą a życiem rodzinnym.

Śledczy otrzymali opinię psychiatrów o Kajetanie P. Wiadomości
Śledczy otrzymali opinię psychiatrów o Kajetanie P.

Opinia psychiatryczna dotycząca Kajetana P., podejrzanego o brutalne morderstwo młodej kobiety w Warszawie, trafiła do rąk warszawskiej prokuratury okręgowej. Stanowisko biegłych jest jednoznaczne.

Ryszard Kukliński mianowany generałem Wiadomości
Ryszard Kukliński mianowany generałem

Ryszard Kukliński został pośmiertnie mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę generałem brygady. Wniosek o nominację złożył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Stocznia Marynarki Wojennej pod młotek Wiadomości
Stocznia Marynarki Wojennej pod młotek

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyraził zgodę na ogłoszenie przetargu na sprzedaż Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Od grudnia 2009 roku Stocznia Marynarki Wojennej była w stanie tzw. upadłości układowej.

Pilne! Walonia podtrzymała swój sprzeciw wobec CETA. Wiadomości
Pilne! Walonia podtrzymała swój sprzeciw wobec CETA.

Do ostatniej chwili trwały uzgodnienia w sprawie weta potencjalnego belgijskiego weta wobec umowy Unii Europejskiej z Kanadą CETA, spowodowanego brakiem zgody jednego z regionów Belgii, Walonii. Ostatecznie Walonia nie godziła się na zapisy umowy

Katastrofa samolotu na Malcie Wiadomości
Katastrofa samolotu na Malcie

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku katastrofy małego samolotu. Maszyna spadła na ziemię tuż po wystartowaniu. Ofiarami są pasażerowie samolotu.

Rodziny smoleńskie podzielone w sprawie ekshumacji Wiadomości
Rodziny smoleńskie podzielone w sprawie ekshumacji

Rodziny siedemnastu ofiar katastrofy smoleńskiej wystosowały list otwarty, w którym apelują do ludzi dobrej woli, władzy i hierarchów Kościołów w Polsce o powstrzymanie decyzji o ekshumacji ich bliskich.

Ekonomista Przemysław Kwiecień: Niech ta niedziela będzie dniem normalnym Wiadomości
Ekonomista Przemysław Kwiecień: Niech ta niedziela będzie dniem normalnym

– U nas ten handel w niedzielę bardzo się spopularyzował - mówił na antenie Telewizji Republika ekonomista Przemysław Kwiecień. - Na pewno takie odcięcie nożem mogłoby zostać źle odebrane w wielu środowiskach. Można podać przykład podatku od sprzedaży, który też został wprowadzony zbyt pochopnie. W końcu został on zawieszony, bo został zakwestionowany przez Komisję Europejską - zaznaczył gość programu.

Złe wieści dla kierowców: OC zdrożeje nawet o 40 proc. Wiadomości
Złe wieści dla kierowców: OC zdrożeje nawet o 40 proc.

Kierowcy nie będą zadowoleni - ceny ubezpieczeń komunikacyjnych OC rosną i niestety sytuacja szybko się nie zmieni.

"Wyborcza" dzisiaj na pierwszej stronie przeprasza Antoniego Macierewicza! Wiadomości
"Wyborcza" dzisiaj na pierwszej stronie przeprasza Antoniego Macierewicza!

Spółka Agora S.A. wreszcie wykonała sądowy wyrok. Na okładce "Gazety Wyborczej" opublikowano dziś przeprosiny dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Sprawa sięga 2008 roku.

RDS, czyli Rada Dialogu Skutecznego Wiadomości
RDS, czyli Rada Dialogu Skutecznego

– Oddaję sprawne narzędzie, ale najważniejszy jest uczciwy dialog – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność i pierwszy przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda podczas uroczystego posiedzenia RDS z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło. Było to przede wszystkim podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Rady pod kierownictwem szefa Solidarności, który przekazał jej ster Henryce Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan.

24 października 1980 r.: Rejestracja NSZZ "S", ale kierowanego przez PZPR i bez prawa do strajku Wiadomości
24 października 1980 r.: Rejestracja NSZZ "S", ale kierowanego przez PZPR i bez prawa do strajku

24 września 1980 roku w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie zostaje złożony wniosek o rejestrację NSZZ „Solidarność”.

Apteki wreszcie zostaną zrepolonizowane? Maksymalnie cztery placówki z jednym właścicielem i... Wiadomości
Apteki wreszcie zostaną zrepolonizowane? Maksymalnie cztery placówki z jednym właścicielem i...

Maksymalnie cztery placówki z jednym właścicielem i możliwość ich zakładania tylko przez farmaceutów. Cel – osłabienie dużych sieci na rzecz polskich przedsiębiorców. Takie są założenia projektu przygotowanego przez posłów PiS, ale uzgodnionego już zarówno z Ministerstwem Zdrowia, jak i z głównym inspektorem farmaceutycznym – pisze dziś „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jest pierwsze oświadczenie firmy Sikorsky w sprawie ew. zakupu Black Hawków dla Polski Wiadomości
Jest pierwsze oświadczenie firmy Sikorsky w sprawie ew. zakupu Black Hawków dla Polski

Radio RMF FM zdobyło pierwsze oświadczenie w sprawie zakupu śmigłowców Black Hawk dla Polski od firmy Sikorsky. Brzmi ono: ""Sikorsky część Lockheed Martin jest w trakcie wstępnych rozmów z polskim Ministerstwem Obrony, aby poznać wymagania dotyczące wojskowych śmigłowców. Oczekujemy z niecierpliwością na rozpoczęcie negocjacji, żeby zdobyć ten ważny kontrakt".

Kaja Godek: Przede wszystkim bardzo współczuję pozostałym dzieciom pani Przybysz Wiadomości
Kaja Godek: Przede wszystkim bardzo współczuję pozostałym dzieciom pani Przybysz

Prawdziwą burzę w mediach wywołało wyznanie piosenkarki Natalii Przybysz, która w wywiadzie dla weekendowego dodatku kobiecego do „Gazety Wyborczej” opowiedziała o swojej piosence „Przez sen”, nawiązującej do czarnych protestów oraz ustawy antyaborcyjnej. Wokalistka ujawniła, że historia dziewczyny z piosenki to tak naprawdę jej własne doświadczenia. I opowiedziała jak wyglądała jej aborcja. W internecie zawrzało. W rozmowie z portalem niezalezna.pl do całej sytuacji odniosła się Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Gazeta Wyborcza" w finansowych tarapatach. Koniec eldorado bez państwowych pieniędzy? Wiadomości
Gazeta Wyborcza" w finansowych tarapatach. Koniec eldorado bez państwowych pieniędzy?

– „Gazeta Wyborcza” wydawała się gigantem prasy codziennej. Gdy pozbawiona publicznych pieniędzy musi konkurować na wolnym rynku, zaczyna przypominać karła. I nie widać, by wydawca miał pomysł na zmianę tej sytuacji – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Zgnieciona gazeta”, który ukazał się w najnowszym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy".

Protestujący stoczniowcy mają zostać ofiarami PiS-u? Po 7 latach od demonstracji rusza proces Wiadomości
Protestujący stoczniowcy mają zostać ofiarami PiS-u? Po 7 latach od demonstracji rusza proces

Prokuratura nie odstępuje od oskarżenia pracowników, którzy siedem lat temu protestowali przeciw decyzjom rządu Donalda Tuska o likwidacji polskiego przemysłu. – Chodzi o to, aby przekonać społeczeństwo, że to za rządów PiS-u skazuje się za udział w demonstracjach – mówią związkowcy.

Jeśli Belgowie nie zgodzą się na podpisanie umowy CETA, zostanie zablokowana. Okaże się już wieczorem Wiadomości
Jeśli Belgowie nie zgodzą się na podpisanie umowy CETA, zostanie zablokowana. Okaże się już wieczorem

Komisja Europejska dała Belgii czas na podjęcie dezycji ws CETA do poniedziałku wieczorem. Jeśli 3-milionowa belgijska Walonia nie zgodzi się na podpisanie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą, CETA zostanie zablokowana.

Kolejni górnicy bez pracy? Według analiz kopalnia Krupiński jest w stanie trwałej nierentowności Wiadomości
Kolejni górnicy bez pracy? Według analiz kopalnia Krupiński jest w stanie trwałej nierentowności

Przyszłość kopalni Krupiński w Suszcu będzie głównym tematem zaplanowanych na poniedziałek 24 października obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach. Spotkanie WRDS odbędzie się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności przy ul. Floriana 7. Początek o godz. 11.00.

Brakuje pracowników? Bo nie chcą tyrać za półdarmo Wiadomości
Brakuje pracowników? Bo nie chcą tyrać za półdarmo

Z badań przeprowadzonych przez agencję Work Service wynika, że 35 proc. firm poszukuje ludzi do pracy. Pracodawcom brakuje nie tylko specjalistów i wykwalifikowanych pracowników fizycznych, ale także osób do pracy na liniach produkcyjnych. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których ludzie rezygnują z pracy po okresie próbnym. Z firm zwalniają się też doświadczeni pracownicy. Nierzadko winni są sami pracodawcy.

Emerytury
Stażowe