IPN rozpoczął trzeci etap poszukiwań ofiar komunizmu na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Prace potrwają ok. 3 tygodni. To przedostatni etap poszukiwań m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” i rtm. Witolda Pileckiego.
Wszystkie te przestępstwa nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc pracowników sądów i sędziów, którzy to wpisywali. Pracownicy, z którymi współpracowałem chodzili na moją prośbę do sędziów, do sekretarek (…) a ci dokonywali wpisów. Pani która ze mną współpracowała przekazywałem pieniądze i ona mi dokładnie mówiła ile dla niej ile dla pani sędziny (…) Dwa, trzy tysiące złotych to było góra co dawałem za jeden wpis dla sędziego, reszta szła za pośrednictwo dla tej pani (…) - mówi w opublikowanym na profilu YT stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" świadek koronny w wywiadzie udzielonym Sylwestrowi Latkowskiemu i Piotrowi Pytlakowskiemu dla Telewizji Polsat
Kontrole w spółkach Skarbu Państwa to nie jest akcja doraźna, to akcja systemowa - powiedział w środę minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jak dodał, kontrola będzie obejmowała ostatni rok rządów PO i to, co się wydarzyło po zmianie zarządów spółek.
Pracownikom placówek opiekuńczo-wychowawczych należy przywrócić uprawnienia wynikające z Karty nauczyciela - mówili na posiedzeniu zespołu ds. usług publicznych przedstawiciele związków zawodowych. Według resortu pracy będzie to trudne, a według Ministerstwa Edukacji dla pracowników tych placówek nie zawsze może to być korzystne.
Dzięki zgłoszeniom klientów, którzy nie godzą się na łamanie prawa, uprawnione do tego instytucje mogą interweniować w interesie nas wszystkich. Dlatego UOKiK wszczął właśnie postępowania wobec Polkomtel, Orange i T-Mobile, które nie chciały udostępniać nagrań rozmów sprzedażowych. Ponadto z powodu bezprawnego podniesienia abonamentu za internet spółka UPC będzie musiała zwrócić użytkownikom nienależnie pobrane opłaty.
Plan rządu PiS poprawiający dzietność w Polsce już zaczyna przynosić zamierzone efekty. W pierwszym półroczu tego na świat przyszło o 10 tysięcy więcej dzieci niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. To wzrost aż o 5 procent.
- Społeczeństwa, myśląc o swoim dobru i dobru swoich rodzin, nie wyrażają zgody na zmuszanie do pracy w niedzielę – podkreśla o. prof. Witold Kawecki CSsR, teolog kultury z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
Agenci CBA wkroczyli do wiodących spółek z udziałem Skarbu Państwa. Kontrola CBA rozpoczęła się w gdańskim Lotosie, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, w Grupie Azoty oraz w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Pod lupą są wydatki na sferę public relations, reklamę i doradztwo od 1 grudnia 2015 r.
Polska wygrała batalię z UE ws. kwot uchodźców. Nie będzie kar za to, że państwa nie będą przyjmować imigrantów. Widać, że V4 zaczyna być potężną grupą w UE.
Po prezentacji programu zmian przez minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską – najpierw 27 czerwca br., następnie 16 września br. widać, że praktycznie przesądzona jest sprawa powrotu do dwustopniowego ustroju szkolnego, a tym samym likwidacji gimnazjów. Oczywiście jest jeszcze okres wymaganych prawem konsultacji społecznych projektów zmian ustawowych, czas debaty parlamentarnej na ten temat, ale jej wynik wydaje się do przewidzenia.
Stowarzyszenie Oburzeni złożyło w stołecznym ratuszu wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Policjanci CBŚP zlikwidowali w Bydgoszczy pierwszą w Europie i największą na świecie nielegalną fabrykę sterydów anabolicznych i leków na potencję. Zatrzymano 14 osób, przejęto towar wart 17 mln. Złotych.
Premier spotkała się wczoraj z przedstawicielami NSZZ "Solidarność" w Centrum "Dialog". - Ustaliliśmy dalszy tryb dialogu - stwierdziła po spotkaniu premier Szydło.
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się we wrześniu, PiS uzyskałby w nich 36 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Kolejne miejsca zajęłyby: PO z 17 proc. głosów, Nowoczesna z 11 proc. i Ruch Kukiz'15 - z 9 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.
– Od Komisji Europejskiej oczekuj tego, żeby sprawiedliwie podchodziła do oceny wszystkich państw. A nie wybiórczo chroniła różnego rodzaju lobby i wpływy interesów. Oczekujemy, żeby komisja stała po stronie państw, przygotowaliśmy taki projekt ustawy, który w podobny sposób jest wprowadzony w wielu innych krajach. Jeżeli chodzi o to co zrobi polskie państwo – zaskarżymy decyzje Unii Europejskiej – poinformowała premier Beata Szydło.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy â Kodeks karny wykonawczy, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Zaproponowano rozwiązania, które zwiększą zatrudnienie osób skazanych. Projekt jest częścią „Programu PracaWięźniów”.
W kalendarzu członków gabinetu Elżbiety Bieńkowskiej pojawił się wpis dotyczący spotkania, do którego doszło w Brukseli 28 czerwca. Chodzi o rozmowy w sprawie zablokowania podatku, który PiS chce wprowadzić jesienią - pisał portal Money.pl 15.07.16 roku
Małgorzata Gosiewska skomentowała dziś informację, iż Tatiana Anodina, szefowa MAK chce spotkać się z nową podkomisją zajmującą się katastrofą smoleńską, a także fakt zwrócenia się Rosji do Polski z prośbą o przekazanie materiałów dowodowych, znajdujących się w posiadaniu nowej podkomisji. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, iż „kompletnie nie wierzy”, że Rosjanie rzeczywiście chcą zrewidować własne wnioski ze śledztwa.
Przedstawiciele „Solidarności” przedstawili nam swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Ustaliliśmy pewien tryb dalszego dialogu – powiedziała premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielkami NSZZ „S”. Beata Szydło oceniła spotkanie jako „dobre i rzeczowe”.
Zaledwie 35 proc. więźniów pracowało w czasie odbywania kary. Zapaść w 2010 roku pogłębił wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który nakazywał płacić więźniom płacę minimalną. Zatrudnianie więźniów stało się nieopłacalne.