"Pochylanie się nad kupą, by poddawać ją analizie nie należy do przyjemnych zajęć, ale czasem trzeba się poświęcić w imię wartości wyższych" - pisze Szymon Hołownia, który we wpisie na portalu społecznościowym Facebook skomentował najnowszy spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości "Bezpieczny samorząd", który, mówiąc oględnie, budzi niemałe kontrowersje.
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie sprowadzali do Polski z terytorium Niemiec zmieszane odpady komunalne. Według śledczych mogli oni wwieźć do kraju niemal 4 tys. ton śmieci, a w związku z tym zarobić ponad 1,2 miliona złotych. Większość tych odpadów zamiast do miejsca docelowego, gdzie miały być poddane recyklingowi, trafiała na składowiska w woj. łódzkim i wielkopolskim. W sprawie występuje już 20 podejrzanych, a 12 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
- Nie dostałem informacji od moich poprzedników.(…) Takie informacje płyną z działań policji, instytucji skarbowych, czasem od pracowników firm, od wspólników, którzy się pokłócą. Ten sygnał z zewnątrz zawsze musi być. Jeśli chodzi o te przestępstwa, to nie jest napad na kiosk ruchu, że zamki zostały wyrwane i towar zabrany. Nie potrafię odpowiedzieć statystycznie ile tych przestępstw było – zeznawał przed komisją Zbigniew Ćwiąkalski.
– To był mały powiatowy szpital. Spór był tak zagorzały, że poruszył całe miasteczko. I wielkie oczekiwania w stosunku do mediatora, ponieważ w nim wszyscy pokładali nadzieje na zakończenie konfliktu społecznego. Pracownicy na wywalczenie podwyżek, a pracodawca na zakończenie głodówki i sporu zbiorowego. Kilkanaście osób prowadziło głodówkę. Przyjechałam w sobotę wczesnym rankiem, zobaczyłam szpital bez pacjentów i pomyślałam sobie: nie mogę tych ludzi zostawić – mówi Małgorzata Calińska-Mayer, mediator i długoletnia przewodnicząca Komisji Zakładowej w Whirlpoolu, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
– Można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer – "Fakt", "Newsweek", Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w "Fakcie" niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej – mówił Waldemar Pawlak na nagraniu opublikownym przez portal TVP.Info.
Maciej Maleńczuk to niewątpliwie jeden z muzyków najchętniej cytowanych przez lewicowo-liberalne media. Artysta nie gryzie się w język, gdy przychodzi mu dzielić się swoimi poglądami na temat Prawa i Sprawiedliwości, które przy każdej okazji ostro krytykuje. Zapewne z tego powodu często gości na łamach Gazety Wyborczej, Onetu, czy też Newsweeka. Wywiad, którego udzielił ostatniemu z wymienionych mediów ściągnął na niego falę krytyki ze strony liberałów.
Uszczelnienie podatku VAT jest jednym z największych sukcesów gospodarczych rządów Zjednoczonej Prawicy. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zjawisku.
"#Warszawa jest piękna, otwarta, europejska i uśmiechnięta. Nie dzieli się tu ludzi, nikogo się nie straszy. I obroni się przed brunatnym populizmem" - napisał na Twitterze poseł PO, Borys Budka.
Migracja i cyberprzestępczość to tematy drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Apel o przygotowanie restrykcji pojawia się dwa tygodnie po ujawnieniu przez Holandię, że rosyjskie służby specjalne próbowały włamać się na serwery Organizacji do Spraw Zakazu Broni Chemicznej z siedzibą w Hadze.
Wojciech Cejrowski w rozmowie radiowej ostro zaatakował Prawo i Sprawiedliwość zarzucając, że partia ta nie wypełniła swoich obietnic dotyczących nie przyjmowania uchodźców z krajów islamskich.
Nie będę komentować taśm. Nie dam się wciągnąć w grę mafii taśmowej. Uważam Jacka Majchrowskiego za najlepszego kandydata na prezydenta Krakowa - mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Polsat News.
Według CNN, Rosja może modernizować cztery instalacje wojskowe w obwodzie kaliningradzkim. Ulepszenia obejmują bunkry, które w opinii analityków mogą być magazynami broni jądrowej.
W Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o weteranach działań poza granicami państwa oraz rozporządzenie określające wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych. – Z uśmiechem zadowolenia mogłem podpisać te dwa ważne akty prawne – zapewnił Andrzej Duda podczas uroczystości.
"Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak broni praw gejów i mówi otwarcie o swojej aferze miłosnej. Jest nadzieją opozycji w całym kraju. Czy zostanie bohaterem, który pokona prawicowych narodowców?" - pyta „Die Zeit”,
"Jan Paweł II mówił, że w samorządzie toczy się gra o to, czy władza jest dla człowieka. I to jest motto naszej polityki, żeby pomagać zwykłemu człowiekowi, temu, który nie może znaleźć pracy, ma kłopoty ze związaniem końca z końcem" - mówi w nowym spocie premier Mateusz Morawiecki.
Dzisiejszym gościem red. Roberta Mazurka w RMF24 był Patryk Jaki. Robert Mazurek zaskoczył kandydata Zjednoczonej Prawicy prosząc o powiedzenie czegoś miłego o Rafale Trzaskowskim. Takiej odpowiedzi się chyba nie spodziewał...
- Premier Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, jak każdy inny. Czasem sobie tam pogadał w przeszłości. Dokonał rzeczy naprawdę wielkich - przekonywał prezes PiS – mówił prezes PiS o taśmach premiera Morawieckiego w Sowa i Przyjaciele.
Od godziny 5 rano kilkadziesiąt osób rozpoczęło strajk w PLL LOT. Protestujący zapowiadają strajk "do skutku". Władze spółki zapewniają, że żaden rejs tego dnia nie zostanie odwołany z powodu strajku.
- Matko kochana, do czego myśmy doszli? Jakaś szajba - "Niedziele wolne? Od handlu? Przecież to skandal! Wszyscy chcą handlować!" . Ja pamiętam jak za komuny wymyślono, że jedna sobota jest wolna, bo w soboty się pracowało. Jezu, jak myśmy walczyli żeby ta sobota była wolna, żeby posiedzieć przed telewizorem, pójść do kina, z matką pogadać, co u niej słychać. I nagle teraz, całe moje pokolenie walczyło żeby soboty i niedziele były wolne, a teraz walczą o to żeby były zajęte. Czy to nie jest jakaś szajba? - mówi Cezary Pazura w ostatnim komentarzu na YouTube
– Móc odśpiewać polski hymn po zdobytym złocie to chyba najpiękniejszy moment, jaki może przydarzyć się sportowcowi. Nam to, przez zaniedbanie organizatora, zostało jednak odebrane – mówi Artur Szalpuk, złoty medalista mistrzostw świata w siatkówce, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.