NSZZ „Solidarność” wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy będzie prowadzić wspólną akcję mającą na celu wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej. – To cenna inicjatywa! Wsparcie Solidarności, która ma swoje struktury w całym kraju bardzo jest nam potrzebne – odpowiedział Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.
Na film pt. „Żona oficera” w reżyserii Piotra Uzarowicza zaprasza Przystanek Historia. Pokaz obrazu ukazującego oczami twórcy prawdę o zbrodni katyńskiej odbędzie się jutro w Warszawie. Wstęp wolny.
Chcemy aby opozycja wypełniała swoją krytyczną rolę, a więc taką, która nie jest dla nas miła. Ale żeby się nie awanturowała i nie łamała prawa - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że jego ugrupowanie nie chce wojny, ale spokojnej pracy w Sejmie.
We wtorek w Lublinie odbędzie się pogrzeb Bohdana Szuckiego ps. Artur, żołnierza PAS Narodowych Sił Zbrojnych, założyciel i wieloletni prezes Związku Żołnierzy NSZ oraz Prezes Honorowy Związku Żołnierzy NSZ.
260 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa przekaże Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. pieniądze trafią do zwycięzców czterech konkursów dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.
Polski tenisista Jerzy Janowicz przegrał z Chorwatem Marinem Cilicem w pierwszej rundzie w rywalizacji singlistów w wielkoszlemowym Australian Open.
Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański zaznacza, że kwestia zwrotu wraku Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku powróciła jako ważny temat.
Szefostwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spotka się z protestującymi mieszkańcami podopolskiej gminy Dobrzeń Wielki.
"Mein Kampf" w zeszłym roku, znalazło się znalazło się na pierwszym miejscu bestsellerów "Spiegla" . Pod koniec stycznia do księgarni ma trafić szósty już dodruk. Co ciekawe, być może trafi do szkół. Bawarska Krajowa Centrala Kształcenia Politycznego opracowuje obecnie podręcznik dla nauczycieli, jak fragmenty z „Mein Kampf” mogłyby być używane na lekcjach historii - donosi Onet.pl.
– Każdy rok, w którym polskiej szkoły nie naprawiamy, w której nie poprawiamy tego nie najlepiej funkcjonującego systemu, jest rokiem ze stratą dla tych dzieci i dla tej młodzieży, która przez szkołę przechodzi – mówił prezydent Andrzej Duda po podpisaniu ustawy o reformie oświaty.
Był już w historii Polski Sejm Wielki, był sejm niemy. O aktualnym już niektórzy powiadają „sejm śmieszny”. Ale ten śmiech maskuje bynajmniej nie radosne emocje – kryje się pod nim złość, a niekiedy nawet pogarda. I chociaż tzw. opozycja (tak zwana, bo dla formacji, które tak się nazwały, to niezasłużony komplement) się opamiętała, mleko się wylało. Autorytet najwyższego przedstawicielstwa narodu sięgnął bruku.
"NIE MOŻE BYĆ AMNESTII dla agresywnej chuliganerii, a zwłaszcza dla: Nitrasa, Pomaskiej, Gajewskiej, Olszewskiego, Szczerby, Muchy, Niesiołowskiego. NIE MOŻE BYĆ. PO PROSTU, NIE-MO-ŻE.(org. pisownia) - napisała na swoim Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
Konkurencyjna dla tradycyjnych taksówek, amerykańska firma przewozowa Uber rozszerza zakres swoich usług. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" jeszcze w przyszłym półroczu amerykańska firma zacznie świadczyć usługi kurierskie, a do końca roku uruchomi także dostawy posiłków z restauracji.
W TVP1 i TVP Info został w niedzielę wyemitowany film dokumentalny „Pucz”. Produkcja jest poświęcona ostatnim wydarzeniom w Sejmie, które doprowadziły do jednego z najpoważniejszych kryzysów parlamentarnych ostatnich lat. Reżyserką filmu jest Ewa Świecińska. Film można obejrzeć już na YouTube.
- W 2012 r. opublikowaliśmy w „PB” dwie listy działaczy PO i PSL, członków ich rodzin i znajomych na państwowym garnuszku. Każda składała się z ponad 400 nazwisk i była świetną ilustracją tego, co zostało z obietnic Donalda Tuska, który w exposé z 2007 r. solennie deklarował zakończenie „politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem skarbu państwa”. Tamte listy powstały po prawie pięciu latach rządów koalicji PO-PSL. Dzisiejsza publikacja „PB”, z 1000 nazwisk nominatów PiS dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką. - czytamy w dzisiejszym numerze "Pulsu Biznesu".
"Zmarł ks. Mieczysław Maliński. Zostawił wiele serca. Niech go Serce przygarnie. Mówił dobrze i krótko. Niech w czyśćcu będzie jeszcze krócej" – poinformował na Twitterze krakowski biblista ks. Wojciech Węgrzyniak.
- Uprzejmie informujemy, że sądowy więzień polityczny Zygmunt Miernik uzyskał warunkowe zwolnienie z więzienia, do którego trafił za „tortowy protest” przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy - czytamy w komunikacie Miasteczka Namiotowego UWOLNIĆ MIERNIKA - ZAMKNĄĆ MICHNIKA. Wczoraj Zygmunt Miernik wyszedł z więzienia na warunkowe zwolnienie.
- Przegrali Polacy i państwo polskie. Godność Sejmu na tym cierpi. (…) To była kulminacja wieloletniego sporu PO-PiS. Ten teatr wojenny często przykrywa ważne sprawy. Niedawno przekroczyliśmy bilionowe zadłużenie - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka.
- Kanclerz Merkel, na pewno rozczarowana wynikiem wyborów, bo z PO miała dużo łatwiej, zrozumiała, że jeśli chce ratować projekt europejski, chce ratować UE, w takim kształcie, w jakim ona jest, to musi z Polską współpracować, a nie Polskę zwalczać. Niemcy są pragmatyczni i pani kanclerz również, stąd jej wizyta w Polsce – powiedział w TV Republika eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
- Złodzieje i bandyci kojarzą nam się z dresami. Niestety, w dzisiejszej rzeczywistości są to wyrafinowane formy oszukiwania państwa, a więc i obywateli. Poprzednia ekipa rządowa nie zwracała na to uwagi i rok rocznie wypływało z budżetu kilkadziesiąt miliardów złotych – mówi Mateusz Morawiecki wicepremier, minister rozwoju i finansów w rozmowie z Anną Grabowską.