Komitet Regionów wspiera kierunki reformy unijnej dyrektywy w sprawie legalnej migracji, nie może to jednak zastąpić inwestycji w edukację - uważa marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Już ponad 93 proc. firm korzysta z usług e-administracji, najwięcej z woj. dolnośląskiego - poinformował GUS.
"Polska wspiera i będzie wspierała Albanię w jej drodze do członkostwa w Unii Europejskiej. To ważny element bezpieczeństwa w Europie i regionie" – mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Albanii Edim Ramą.
- Myśmy zapowiedzieli miesiąc temu Kaczyńskiemu, że albo poleci swoim prokuratorom w prokuraturze krajowej, cofnięcie decyzji o ekshumacjach tych ofiar katastrofy smoleńskiej, których rodziny przeciwko temu protestują, albo zajmiemy mu krzyż. Jak wiemy sytuacja rozwija się tak jak się rozwijała, więc zajmiemy mu krzyż i osiemdziesiątej miesiącznicy smoleńskiej nie będzie - mówił w TK FM Paweł Kasprzak z organizacji, która nazwała się "Obywatele RP"
Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” jest promocją postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.
- Dyskutowaliśmy m.in. o nowym systemie kierowania i dowodzenia polską armią. Tu będą konieczne zmiany, trzeba będzie wprowadzić nowy system; ten, który jest obecnie, posiada cały szereg mankamentów – powiedział prezydent po spotkaniu z szefem SGWP gen. Mieczysławem Gocułem.
W czwartek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda, Prezydent RP, spotkał się z Arupem Banerji, Dyrektorem Regionalnym Banku Światowego na kraje Unii Europejskiej. Gośćmi Prezydenta byli także Carlos E. Piñerúa, nowy przedstawiciel Banku Światowego w Polsce oraz Emilia Skrok, która do tej pory reprezentowała Bank w naszym kraju.
- Od 2012 roku prokurator Seremet miał wiedzę, że jest prowadzone postępowanie - powiedziała w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info posłanka PiS, Małgorzata Wassermann.
Europejska Inicjatywa Obywatelska "Mama, Tata i Dzieci", odwołując się do zasady subsydiarności, ma na celu zdefiniowanie małżeństwa i rodziny na potrzeby dokumentów unijnych. Inicjatywę wspiera Instytutu Ordo Iuris, który zapewnia jej również europejską infrastrukturę, łącznie z przeprowadzeniem procedury certyfikacyjnej prowadzonej przez polskie władze. 4 grudnia w całej Polsce odbyła się kulminacja zbiórki podpisów pod tą inicjatywą. Jeśli we wszystkich państwach członkowskich uda się zebrać ich przynajmniej milion, odbędzie się wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim.
"W związku z dezinformacjami upowszechnianymi m.in. przez funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej stwierdza jednoznacznie, że projekt nowelizacji tzw. ustawy dezubekizacyjnej w ogóle nie dotyczy ani żołnierzy poborowych sprzed 31 sierpnia 1990 r., ani zawodowych po 31 sierpnia 1990 r. Projekt ten dotyczy wyłącznie tych osób, które wysługiwały się komunistycznym wojskowym służbom specjalnym działającym na rzecz umocnienia imperium sowieckiego w Polsce i na świecie." - czytamy w oficjalnym komunikacie MON.
13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata na temat praworządności w Polsce - poinformowało radio RMF FM.
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów postanowiła zająć się skandalicznym wydarzeniem, które przez pewien czas znajdowało się na Facebooku. Chodzi o wydarzenie „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.
– Są sytuacje, gdy mama, której jedno z dzieci zmarło kilka dni po szczepieniu, otrzymuje grzywnę za nieszczepienie kolejnego dziecka. Najważniejsza jest pełna informacja i wolność wyboru – z liderką Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Justyną Sochą, rozmawia Anna Brzeska.
Poznański sąd umorzył sprawę Justyny Sochy, działaczki antyszczepionkowego stowarzyszenia "Stop NOP", którą pozwał dr Paweł Grzesiowski, sekretarz Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych przy Ministrze Zdrowia. Ekspertowi w dziedzinie szczepień chodziło o treść petycji, którą stowarzyszenie skierowało do premier Beaty Szydło.
Przepisy pozwalają na zajęcie przedmiotu (nieruchomości) będących w posiadaniu dłużnika. Nie zawsze są one jego własnością. Zdarza się więc, że w toku administracyjnego postępowania egzekucyjnego może dojść do zajęcia rzeczy lub praw majątkowych osoby trzeciej (niebędącej zobowiązanym).
Dlaczego jeden z nas jest konserwatystą, inny zaś sprzyja zmianom? Jedni szeroko otwierali drzwi imigrantom i zapraszali ich bez względu na zagrożenie, inni woleli zamykać granice? W czerwcu tego roku ludność Wielkiej Brytanii podzieliła się na zwolenników pozostania w UE i na tych, co chcą Unię opuścić. Ogół ludzi dzieli się na tradycjonalistów i buntowników.
– Tak naprawdę mamy wspólny cel: dobro spółki. To jest płaszczyzna do dialogu, nawet jeżeli mamy odmienne poglądy. Ze Zdzisławem Filipem, prezesem spółki Tauron Wydobycie SA, wchodzącej w skład Grupy TAURON, rozmawia Andrzej Berezowski.
Listę PZPR-owców i współpracowników SB w Platformie Obywatelskiej podaje na Facebooku Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15
Konstytucja dla biznesu czyli nowe prawo przedsiębiorców oraz dialog społeczny w tym zakresie – to jeden z tematów, o którym rozmawiały związki zawodowe, pracodawcy i strona rządowa na posiedzeniu Plenarnym Rady Dialogu Społecznego 8 grudnia. Rozmawiano także o propozycji powołania rzecznika przedsiębiorców, co w ocenie Solidarności jest całkowicie nieuzasadnione i narusza istotę działania RDS.
Nad Amber Gold nie był roztoczony parasol ochronny; moja wiedza nie uzasadnia tezy, że ktoś stał za Marcinem P. i Amber Gold - powiedział Andrzej Seremet po zakończeniu czwartkowego przesłuchania przed komisją śledczą.