- Pod koniec życia tata powiadał, że świat nie jest dziwny, lecz dziki - mówi Natalia Niemen w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
- Wyniki wyborów w kolejnym państwie pokazują coś bardzo ważnego, czego wielu polityków jeszcze nie dostrzega. Ludzie mówią, że mają już dosyć elit, które koncentrują się tylko na własnych sprawach. Chcą, żeby politycy zajęli się realnymi sprawami obywateli. Donald Trump w doskonały sposób potrafił skanalizować tę niechęć do establishmentu. I zwyciężył. A to jakim prezydentem będzie w przyszłości i czy ma rzeczywistą wolę zmiany pokażą już najbliższe miesiące… Myślę, że nie tylko Ameryka, ale też świat potrzebuje silnego przywództwa. Stany Zjednoczone zawsze były państwem stabilizującym sytuację - mówi premier Beata Szydło w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Solidarność i portalowi Tysol.pl
10 listopada w Trzebnicy odsłonięto pomnik krzyż Katyń - Smoleńsk. Uroczystość była objęta patronatem Prezydenta RP oraz patronatem medialnym Tygodnika Solidarność i portalu Tysol.pl
Wydaje mi się rodzajem demagogii mówienie, że to czy wiek emerytalny będzie o kilka lat przesunięty w tą, czy w drugą stronę decydowało w jakiś znaczący sposób o wysokości naszych przyszłych emerytur. Mamy system solidarnościowy, czyli ja finansuję emerytury moich dziadków, moją emeryturę będą finansowały moje wnuki. Wysokość emerytury zależy od tego w jakim stanie w danym momencie będą finanse państwa, od tego ile wypracują nasze wnuki, a nie zależy to od tego, jak długo będziemy pracowali - mówił na antenie TVP Info Cezary Krysztopa.
- Amerykanie nie wyysyłają swoojego batalionu dlatego, że kochają Polskę. Tylko dlatego, że po raz pierwszy traktują Polskę jak poważnego partnera. Prawdopodobnie się to wiązało z tym, że wreszcie skończyła się tolerancja dla oficerów wyszkolonych i pod wpływem Moskwy, co było tajemnicą poliszynela - mówił Jacek Żalek w "Poranku Radia TOK FM". Prowadzący rozmowę Piotr Kraśko próbował znów zabłysnąć. Czy mu się udało?
– Ma wielki szacunek dla wolności, suwerenności, patriotyzmu i historii Polski. Na pewno będzie miał dobre stosunki z waszym prezydentem. Z moich osobistych i zawodowych rozmów jakie z nim przeprowadziłam wiem, że to jest ktoś, kto ma ogromne poszanowanie dla odwagi Polaków. Polska Będzie miała dobrego sojusznika, będzie chroniona – oceniła Rita Cosby, amerykańska dziennikarka, córka powstańca warszawskiego w rozmowie z TVP Info.
- Nie wiem czy [jak dojdziemy do władzy] to przywrócimy poprzedni wiek emerytalny, potrzebne są szerokie konsultacje społeczne. Ta decyzja musi być przemyślana. Być może takiej debaty zabrakło, gdy my podejmowaliśmy decyzję o podwyższenie - powiedział Grzegorz Schetyna w programie TVN24 "Jeden na jeden"
Krzysztof Skiba po tym, jak został zwolniony z TVP nie ustaje w opluwaniu rodzin katastrofy smoleńskiej. Ofiarą Skiby padła tym razem Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim.
Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić rozwiązanie, które zapewni osobom chorym dostęp do tzw. medycznej marihuany. - Chcemy dopuścić do tworzenia preparatów farmaceutycznych z produktów, które będą sprowadzane z zagranicy – powiedział wiceminister zdrowia, Jarosław Pinkas.
– Chciałam się zaszyć w domu z dobrą książką w towarzystwie moich psów i nigdy z niego nie wychodzić – powiedziała wczoraj Hillary Clinton, podczas wystąpienia na gali charytatywnej.
Odbyła się pierwsza oficjalna rozmowa między polskim prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem elektem Donaldem Trumpem. Amerykański prezydent zaprosił Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w USA oraz Prezydent Trump potwierdził, że większość polskich wyborców głosowała na niego
- Jest bardzo dobra, choć to był trudny rok. Jak zawsze w tego typu sytuacjach nie wszystko się mogło udać. Wiem, jak to oceniają nasi przeciwnicy, ale to zwykła gra. Jeśli spojrzeć na fakty a nie na słowa, program, który przedstawiliśmy w kampanii - jest realizowany - powiedział Jarosław Kaczyński w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info pytany o ocenę rządu Beaty Szydło.
"Jeśli uznamy Kuklińskiego za bohatera, to znaczy że my wszyscy jesteśmy zdrajcami" – powiedział kiedyś gen. Wojciech Jaruzelski. Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, powołując się na te słowa, zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy o zdegradowanie do stopnia szeregowego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że szefostwo Ministerstwa Obrony Narodowej popiera ten pomysł. Problemem jest jednak brak procedur.
Węgierscy kibice zrobili nam miłą niespodziankę. Podczas eliminacyjnego meczu między Węgrami i Andorą na stadionie w Budapeszcie skandowali „Polska, Polska!”.
Reforma edukacji projektowana przez minister Annę Zalewską według pracodawców i ZNP jest chaotyczna i powinna być wstrzymana, choć jednocześnie chcieliby rozmawiać o zmianach w kształceniu zawodowym. Solidarność nie poparła tego stanowiska, niemniej również zaznaczyła potrzebę szybkich reform szkolnictwa branżowego.
Spór o ograniczenie handlu w niedzielę skłania do rozważań: dlaczego przechadzki po marketach i galeriach stały się sposobem na spędzanie czasu i tak istotną częścią życia, iż nie możemy pogodzić się z ograniczeniami w tym zakresie?
Działanie komornika z założenia jest postępowaniem przymusowym, w trakcie którego komornik na podstawie posiadanego tytułu wykonawczego prowadzi egzekucję z majątku. Może przy tym dojść do naruszenia zasad, a nawet do złamania prawa. Co robić w takiej sytuacji?
- Nie przypuszczałem nawet, ze będę tak usatysfakcjonowany głosowaniem na tak, za prezydenckim projektem ustawy obniżającej wiek emerytalny. Znamienne, że po ogłoszeniu wyników wszyscy członkowie klubu poselskiego PIS spontanicznie wstali i zaczęli skandować: Solidarność. Takie pozytywne emocje w sejmie nie zdarzają się często - mówi poseł Janusz Śniadek Tysolowi.
Poseł PiS w programie Krzysztofa Świątka mówił o o obniżeniu wieku emerytalnego.– Zmarnowaliśmy cztery lata dzięki Platformie Obywatelskiej i PSL-owi – powiedział poseł w programie „Cztery strony”. Mosiński miał na myśli okres, w którym obowiązywała praca do 67 roku życia. Dziś Sejm przegłosował obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.
Jeśli odkryte zostanie nadprzewodnictwo w temperaturze pokojowej, to będzie to nieprawdopodobny przełom w technologii, podobny jaki stanowiło wynalezienie elektryczności czy zbudowanie komputera. Nadprzewodniki wysokotemperaturowe od strony teoretycznej bada prof. Józef Spałek, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2016.