Władze Ukrainy: Z Białorusi przeniosły się do nas dziesiątki firm z sektora IT Wiadomości
Władze Ukrainy: Z Białorusi przeniosły się do nas dziesiątki firm z sektora IT

Dziesiątki firm IT przeniosły się z Białorusi na Ukrainę - poinformował ukraiński wiceminister transformacji cyfrowej Ołeksandr Borniakow. Jak dodał, firma Wargaming, producent znanej gry World of Tanks, przeniosła tam setki pracowników.

Ekspert: Pandemiczne szramy głębsze niż zakładano. W IV kwartale spadek PKB może wynieść... Wiadomości
Ekspert: "Pandemiczne szramy głębsze niż zakładano". W IV kwartale spadek PKB może wynieść...

Struktura danych o sprzedaży detalicznej wskazuje na istnienie głębszych pandemicznych szram niż się spodziewaliśmy - ocenia Piotr Bartkiewicz z Banku Pekao. Dodał, że według szacunków PKB spadł w III kw. br. o 0,5 proc. r/r, a w IV kw. br. spadnie o 4,0 proc. r/r, z powodu ograniczania konsumpcji.

Strategia Grupy PGE: neutralność klimatyczna w 2050 roku Wiadomości
Strategia Grupy PGE: neutralność klimatyczna w 2050 roku

PGE Polska Grupa Energetyczna opublikowała nową strategię. Spółka przedstawiła plan transformacji Grupy i drogę do dekarbonizacji wytwarzania oraz ogłosiła cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Przyspieszamy proces zmian w spółce. Już w ciągu dekady Grupa PGE stanie się zupełnie innym przedsiębiorstwem - zapowiada prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski.

W Niemczech straszą „firmy zombie”. Na wiosnę fala bankructw? Wiadomości
W Niemczech straszą „firmy zombie”. Na wiosnę fala bankructw?

Jedna na sześć firm w Niemczech może być "firmą zombie", tj.zbankrutowałaby bez pomocy państwa - szacuje dyrektor generalny Deutsche Bank Christian Sewing, którego słowa cytuje niemiecki dziennik "Bild". Eksperci przewidują, że w marcu czeka Niemcy fala bankructw.

Minister finansów: Objęcie podatkiem CIT spółek komandytowych od maja 2021 r. Wiadomości
Minister finansów: Objęcie podatkiem CIT spółek komandytowych od maja 2021 r.

Objęcie spółek komandytowych CIT zacznie obowiązywać od maja 2021 r. – zadeklarował w środę minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Projekt zmian w tej sprawie wzbudził liczne kontrowersje.

PGNiG może wziąć udział w udział w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie Wiadomości
PGNiG może wziąć udział w udział w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie

PGNiG jest zainteresowane kupnem państwowych aktywów na Ukrainie, umowa z ukraińskim Funduszem Mienia Państwowego umożliwi wgląd do niezbędnych informacji - powiedział prezes spółki Jerzy Kwieciński. PGNiG z partnerem ERU planuje też wydobycie gazu na Ukrainie.

Dekarbonizacja? Francja wznawia pracę elektrowni węglowych Wiadomości
Dekarbonizacja? Francja wznawia pracę elektrowni węglowych

Jak donosi branżowy portal CIRE.pl, w związku z niedostatkami energii produkowanej w elektrowniach atomowych, oraz spowodowanej pogodą obniżki produkcji energii produkowanej w elektrowniach wiatrowych, Francja wznawia produkcję prądu elektrycznego w elektrowniach węglowych. Ma się to nijak do przyświecającej unijnemu tzw. "Zielonemu Ładowi"

Orlen prowadzi rozmowy nad przejęciem Polska Press Wiadomości
"Orlen prowadzi rozmowy nad przejęciem Polska Press"

"The Economist" donosi, że polski koncern PKN Orlen prowadzi rozmowy ws. przejęcia "Polska Press" posiadającego ponad 20 regionalnych gazet w Polsce. Właścicielem jest niemiecka grupa VGP. Dla "The Economist" to uderzenie w niezależność prasy

Kłopoty Rosji. Duże spadki eksportu ropy naftowej uderzą w budżet Wiadomości
Kłopoty Rosji. Duże spadki eksportu ropy naftowej uderzą w budżet

Rosyjska Federalna Służba Celna podałe dane o wartości eksportu ropy naftowej. Okazuje się, że nasi wschodni sąsiedzi mają powody do zmartwienia...

Co przyniesie nam cyfryzacja usług finansowych? Wiadomości
Co przyniesie nam cyfryzacja usług finansowych?

Świat finansów pewnie wkroczył w przestrzeń wirtualną. Czekają nas pozytywne czy negatywne zmiany? Czy nasze pieniądze są bezpieczne? Odpowiedzi poznaliśmy 18 września, podczas XXVIII Konferencji SKOK. W jej trakcie odbył się interesujący panel pt. „Cyfryzacja usług finansowych. Konsekwencje, nadzieje, obawy”.

Janusz Wojciechowski: Dobrostan zwierząt będzie w UE promowany i wzmacniany Wiadomości
Janusz Wojciechowski: "Dobrostan zwierząt będzie w UE promowany i wzmacniany"

Unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski odniósł się w mediach społecznościowych do procedowanej w Polsce, budzącej kontrowersje w niektórych środowiskach, ustawy o ochronie zwierząt, znanej potocznie pod nazwą ustawy futerkowej.

Wojciechowski: Ubój bez ogłuszenia zakazany jest już w całej UE Wiadomości
Wojciechowski: Ubój bez ogłuszenia zakazany jest już w całej UE

Ubój zwierząt bez uprzedniego pozbawienia ich świadomości jest już w całej UE zakazany. Ubój bez ogłuszenia, na potrzeby związane z obrzędami religijnymi, to jedyny wyjątek – napisał na Twitterze unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Fogiel: Będą rekompensaty dla tych, którzy stracą w wyniku ustawy o ochronie zwierząt Wiadomości
Fogiel: Będą rekompensaty dla tych, którzy stracą w wyniku ustawy o ochronie zwierząt

Będą rekompensaty dla tych, którzy stracą w wyniku ustawy o ochronie zwierząt – zapewnił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak dodał, jednym z pierwszych zadań nowo mianowanego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy, będzie rozmowa na temat rekompensat.

Poseł Solidarnej Polski nowym wiceministrem środowiska Wiadomości
Poseł Solidarnej Polski nowym wiceministrem środowiska

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa – podało ministerstwo środowiska w sobotnim komunikacie.

Przyznano już ponad milion bonów turystycznych Wiadomości
Przyznano już ponad milion bonów turystycznych

Przyznano już jeden milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln zł - poinformowała w środę PAP prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Liczba zarejestrowanych płatności wyniosła prawie 300 tys.

Małopolskie miasto chce stać się centrum winiarskiej turystyki. To nawiązanie do książęcej tradycji Wiadomości
Małopolskie miasto chce stać się centrum winiarskiej turystyki. To nawiązanie do książęcej tradycji

Władze Tarnowa chcą utworzyć Małopolskie Centrum Winiarstwa, którego zadaniem będzie promocja turystyki winiarskiej. W ramach placówki miałaby także powstać winnica w miejskim Parku Sanguszków, nawiązująca do tradycji tamtejszej dawnej winnicy książęcej.

Pomimo koronakryzysu agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie A- z perspektywą stabilną Wiadomości
Pomimo koronakryzysu agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" z perspektywą stabilną - podała agencja w komunikacie. Fitch prognozuje, że deficyt sektora gg Polski wzrośnie w 2020 r. do 8,2 proc. PKB, w 2021 r. wyniesie 5,4 proc. PKB, a w 2022 r. obniży się do 4 proc. PKB

Rz: Ekonomiści w większości nie podzielają obaw, że podwyżka płacy minimalnej wywoła zwolnienia Wiadomości
"Rz": Ekonomiści w większości nie podzielają obaw, że podwyżka płacy minimalnej wywoła zwolnienia

Większość wybitnych ekonomistów, uczestników panelu "Rzeczpospolitej", nie podziela obaw biznesu, że podwyżka płacy minimalnej w 2021 roku wywoła zwolnienia, skok bezrobocia i inflację – informuje w piątek gazeta.

Niemcy postawili płot na granicy z Polską. Nie pomogło. Mają już 29 przypadków ASF Wiadomości
Niemcy postawili płot na granicy z Polską. Nie pomogło. Mają już 29 przypadków ASF

Aby ochronić się przed migracją dzików zarażonych Afrykańskim Pomorem Świń Niemcy postawiły na granicy z Polską płot długości prawie 250 kilometrów. W Polsce ASF i związane z epidemią restrykcje, spowodowały kryzys produkcji wieprzowiny. W Polsce ekoaktywiści protestowali przeciwko odstrzałowi dzików z powodu ASF. A Niemiec płot przed epidemią nie uchronił.

Jako pierwsi na świecie mamy lek. Biomed Lublin zaprezentował lek na covid-19 z osocza ozdrowieńców Wiadomości
"Jako pierwsi na świecie mamy lek". Biomed Lublin zaprezentował lek na covid-19 z osocza ozdrowieńców

Na konferencji prasowej zaprezentowano lek na covid-19 wyprodukowany z osocza ozdrowieńców przez polską firmę Biomed Lublin - Jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID-19 - lek, który działa. Zawiera on przeciwciała neutralizujące, czyli zabijające wirusa (...) Przełomowe badania nad skutecznością leku przeprowadził w ostatnich dniach prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego- mówił senator Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Czelej prezentując ampułkę leku

Emerytury
Stażowe