Samochody elektryczne. Ursus stawia na innowacje Wiadomości
Samochody elektryczne. Ursus stawia na innowacje

Lekki elektryczny samochód dostawczy to najnowsza propozycja Ursusa. Jest to kolejny pojazd zasilany „zieloną” energią wprowadzony przez firmę na rynek.

Nowoczesna chce wprowadzić podatek liniowy. Dlaczego? Sprzyja on najbogatszym Wiadomości
Nowoczesna chce wprowadzić podatek liniowy. Dlaczego? Sprzyja on najbogatszym

Nowoczesna ogłosiła swój program wyborczy. Jednym z postulatów partii Ryszarda Petru jest wprowadzenie podatku liniowego z „wysoką kwotą wolną”. Tym samym Nowoczesna wróciła do planów Platformy Obywatelskiej z 2001 roku. Zdaniem zwolenników podatek liniowy ma same plusy. Przeciwnicy wskazują, że powoduje wzrost rozwarstwienia społecznego, a jego zalet nie widać. Jak jest naprawdę?

Prof. Marian Dobrzyński dla Tysol.pl: Pierwsza emerytura z OFE wyniosła 23,65 zł, średnia 94,18 zł Wiadomości
Prof. Marian Dobrzyński dla Tysol.pl: Pierwsza emerytura z OFE wyniosła 23,65 zł, średnia 94,18 zł

O Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) z profesorem Marianem Dobrzyńskim, którego obecne zainteresowania naukowe koncentrują się wokół neoliberalizmu, psychopatycznych zachowań w organizacji oraz przemian zarządzania wywołanych przez globalizację, rozmawia Andrzej Berezowski

NBP pozytywnie o prezydenckim projekcie ustawy o kredytach walutowych Wiadomości
NBP pozytywnie o prezydenckim projekcie ustawy o kredytach walutowych

Narodowy Bank Polski wydal dziś oświadczenie w którym informuje, że pozytywnie odnosi się do prezydenckiej ustawy dotyczącej kredytów walutowych i w zasadzie popiera projekt.

Bilet samolotowy za złotówkę. Komu to się opłaca? Wiadomości
Bilet samolotowy za złotówkę. Komu to się opłaca?

Wraz z tanimi liniami lotniczymi i zagranicznymi liniami autobusowymi wkroczyły do Polski promocje, w ramach których można kupić bilet za złotówkę. Polskie firmy transportowe początkowo zarzuciły konkurencji, że stosuje ceny dumpingowe, lecz wkrótce same zaczęły oferować tanie bilety. Jak to jest, że firmom opłaca się przewozić osoby, które kupiły bilet za złotówkę? Sekret tkwi w pojęciu segmentacji rynku. Co to jest segmentacja?

Waldemar Kozioł: Taki brak publikacji nowego raportu oznacza, że nic się nie zmieniło Wiadomości
Waldemar Kozioł: Taki brak publikacji nowego raportu oznacza, że nic się nie zmieniło

Decyzję agencji Moody's z piątku, na mocy której ratingu Polski "nie został zaktualizowany" skomentował dla TS dr. Waldemar Kozioł z Uniwersytetu Warszawskiego. Twierdzi, ze brak publikacji nowego raportu oznacza, że nic się nie zmieniło.

Mariusz-Jan Radlo: utrzymanie ratingu na obecnym poziomie to dobra wiadomość dla Polski Wiadomości
Mariusz-Jan Radlo: utrzymanie ratingu na obecnym poziomie to dobra wiadomość dla Polski

Ekonomista związany z SGH prof Mariusz-Jan Radlo wskazuje w rozmowie z TS, że agencja Moody's nie tyle nie obniżyła ratingu Polski co utrzymała rating na obecnym poziomie. Agencja ratingowa podała 9 września, że ratingu Polski "nie został zaktualizowany".

Agencja Moody's nie obniżyła ratingu Polski Wiadomości
Agencja Moody's nie obniżyła ratingu Polski

Agencja ratingowa Moody's podała 9 września, że ratingu Polski "nie został zaktualizowany". W tym dniu agencja miała ogłosić czy raiting pozostanie na obecnym poziomie, czy zostanie zmieniony.

Polska w końcówce UE pod względem troski o ludzi starszych Wiadomości
Polska w końcówce UE pod względem troski o ludzi starszych

Zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w UE pod względem troski o ludzi starszych, co negatywnie odbija się na naszej gospodarce – ocenił w piątek na konferencji „Fizjoterapia dla zdrowia” w Warszawie prof. Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Forum Ekonomiczne w Krynicy: Czy państwo opiekuńcze ma przyszłość? Wiadomości
Forum Ekonomiczne w Krynicy: Czy państwo opiekuńcze ma przyszłość?

- Tradycyjne państwo opiekuńcze ma tez swoje wady, m. in hamowanie rozwoju oraz hodowanie „postawy wyuczonej bezradności”, charakterystycznej dla „homo sovieticus” - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier Piotr Gliński. Tradycyjnemu przeciwstawił nowoczesne państwo opiekuńcze.

Mateusz Morawiecki: Mamy niesamowitą, narodową kompetencję, ponadprzeciętne talenty Wiadomości
Mateusz Morawiecki: Mamy niesamowitą, narodową kompetencję, ponadprzeciętne talenty

– Coś, co było dość oczywiste w wielu krajach, czyli współpraca między przemysłem obronnym albo wprzęgnięcie przemysłu obronnego do gospodarki, nie było tak oczywiste u nas". – Wraz z nowym kierownictwem MON budujemy konkretne plany, w jaki sposób przemysł obronny miałby być częścią reindustrializacji – wskazał wicepremier Mateusz Morawiecki w Kielcach.

KNF zamknie kolejny SKOK? "Działania pani komisarz budzą spore wątpliwości" Wiadomości
KNF zamknie kolejny SKOK? "Działania pani komisarz budzą spore wątpliwości"

Związkowcy z Solidarności obawiają się, że celem Komisji Nadzoru Finansowego, która na początku sierpnia weszła do SKOK Jaworzno, może być nie restrukturyzacja kasy, lecz doprowadzenie do jej upadłości oraz przejęcia aktywów przez banki.

Ile muszą pracować Europejczycy, aby dojść do emerytury? Wiadomości
Ile muszą pracować Europejczycy, aby dojść do emerytury?

W Unii Europejskiej poszczególne państwa gwarantują wypłacanie emerytur swoim obywatelom, oraz kształtują ustawodawstwo w tym zakresie. Dotyczy to także wieku emerytalnego. W krajach wspólnoty w różnym wieku przechodzi się na emeryturę. Najkrócej, bo do pięćdziesiątego ósmego roku życia pracują kobiety na Słowacji. Mężczyźni pracują najkrócej na Łotwie, Węgrzech, Malcie i Słowacji. W tych krajach można przejść na pełną emeryturę w wieku sześćdziesięciu dwóch lat.

Wolne niedziele europejskim standardem Wiadomości
Wolne niedziele europejskim standardem

Wprowadzenie wolnych niedziel w Polsce nie będzie czymś nadzwyczajnym. Wręcz przeciwnie. Wolna niedziela jest zasadą obowiązującą w niemal wszystkich państwach zachodniej Europy. Wyjątek stanowią Irlandia i Portugalia.

Jak rządy pożyczały i pożyczają pieniądze oraz co z tego wynika? Wiadomości
Jak rządy pożyczały i pożyczają pieniądze oraz co z tego wynika?

Rządy niemal zawsze wydawały i wydają więcej pieniędzy niż gromadzą. W ten sposób tworzą deficyt budżetowy. Istnieje kilka sposobów pokrywania deficytu budżetowego. Większość z nich wymyślono dawno, dawno temu.

Rafał Górski: Wspólnie przenieśmy  tiry na tory Wiadomości
Rafał Górski: Wspólnie przenieśmy tiry na tory

"PKP SA, PKP Cargo SA oraz Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) – twórca kampanii obywatelskiej Tiry na tory – chcą rozwijać transport intermodalny na polskim rynku.” To początek komunikatu prasowego, który wysłaliśmy do mediów po spotkaniu 28 sierpnia w siedzibie INSPRO w Łodzi. Celem narady było ustalenie wspólnego planu działań wspierających transport intermodalny w Polsce

Emerytury
Stażowe