Wiadomości
Marsz Godności. Dlatego "S" wyjdzie na ulice

Powstrzymanie wzrostu cen energii, podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych i przyjęcie ustawy dotyczącej emerytur stażowych – to trzy główne postulaty Solidarności, których realizacji związkowcy domagają się od rządzących. Efekty rozmów Solidarności z Premierem i jego ministrami okazały się dla związku niesatysfakcjonujące, dlatego „S” zamierza pójść krok dalej i 17 listopada zorganizuje w Warszawie ogólnopolską manifestację uliczną pod hasłem „Marsz Godności”.

Marsz Godności. Pobierz ulotkę i plakat manifestacji! Wiadomości
Marsz Godności. Pobierz ulotkę i plakat manifestacji!

"Mamy już gotową oficjalną ulotkę i plakat Marszu Godności. Ściągajcie, udostępniajcie, drukujcie! Widzimy się 17 listopada w Warszawie!" - informuje w mediach społecznościowych Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność". Poniżej do pobrania - Plakat, Ulotka i Trasa Marszu!

Marsz Godności. Szkoda, że rząd nie wsłuchał się w głos Solidarności Wiadomości
Marsz Godności. Szkoda, że rząd nie wsłuchał się w głos Solidarności

Zapowiedziany na 17 listopada br. Marsz Godności nie spadł z nieba. Jest on wynikiem błędów popełnionych przez rząd. Szkoda, że ten nie wsłuchał się w głos Solidarności, bo wielu z nich mógł uniknąć.

17 listopada Solidarność przynagli rząd Wiadomości
17 listopada Solidarność przynagli rząd

„Solidarność” nie chce przyglądać się kolejnym dramatom w czasie kryzysu. Dlatego przynagla rząd, by ten zaczął w końcu zabezpieczać Polaków przed trudnymi czasami. W zasięgu każdego rządu, również tego, jest stworzenie jak największej amortyzacji dla Polaków na czas kryzysu.

Protest Solidarności w Warszawie. Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności z ostatniej chwili
Protest Solidarności w Warszawie. Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S" Piotr Duda zaprezentował w mediach społecznościowych oficjalne logo Marszu Godności, który odbędzie się w czwartek 17 listopada w stolicy z inicjatywy Solidarności.

M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Solidarność od lat ostrzegała przed negatywnymi skutkami prowadzonej polityki klimatycznej i energetycznej z ostatniej chwili
M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Solidarność od lat ostrzegała przed negatywnymi skutkami prowadzonej polityki klimatycznej i energetycznej

Rosnące w lawinowym tempie ceny energii w coraz większym stopniu uświadamiają nam potężne zagrożenie, przed jakim stanęła gospodarka.

„Marsz Godności” – dlaczego S zaprotestuje 17 listopada Wiadomości
„Marsz Godności” – dlaczego "S" zaprotestuje 17 listopada

Zdaniem KK NSZZ "Solidarność" propozycje rządu nie chronią społeczeństwa przed ubóstwem energetycznym, nie chronią firm energochłonnych przed upadłością, a w kontekście wysokiej inflacji nie gwarantują podwyżek dla szeroko rozumianej sfery finansów publicznych. Nie dają też jasnej odpowiedzi co dalej z emeryturami stażowymi. Dlatego Solidarność 17 listopada organizuje manifestację pod hasłem "Marsz Godności".

[wideo] M. Kosiński: Tusk akurat zaproszenia na manifestację Solidarności nie ma Wiadomości
[wideo] M. Kosiński: Tusk akurat zaproszenia na manifestację Solidarności nie ma

W telewizji wPolsce.pl Mateusz Kosiński, publicysta „Tygodnika Solidarność”, komentował ostatnie słowa Donalda Tuska atakujące polskich obrońców granicy z Białorusią, ale także nawiązał do zbliżającej się 17 listopada manifestacji organizowanej przez Solidarność.

Emerytury
Stażowe