Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Paweł Jędrzejewski: Laicyzacja. Ponure konsekwencje braku kierowania się rozumem z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski: Laicyzacja. Ponure konsekwencje braku kierowania się rozumem

Nierozsądnie postępujemy z Bogiem. Lekkomyślnie. I udajemy, że nie zauważamy, jakie są rezultaty laicyzacji.

Robert Zawadzki: Falstart TVN? Chcieli uderzyć w Czarnka, a prokuratura ich zmiażdżyła z ostatniej chwili
Robert Zawadzki: Falstart TVN? Chcieli uderzyć w Czarnka, a prokuratura ich zmiażdżyła

W ostatnich dniach mieliśmy być świadkami kolejnej afery – z ministrem Przemysławem Czarnkiem w roli głównej – jednakże to, co miało być sensacyjnym wydarzeniem, zakończyło się jako wielka kompromitacja dla stacji TVN. Podobnie jak wcześniej, gdy informowali o kontrowersjach związanych z aktywistką LGBT Joanną z Krakowa.

tylko u nas
Konrad Wernicki: Rolnictwo jednym z filarów suwerenności

Rolnictwo bywa często niedoceniane a wręcz zapominane przez opinię publiczną, media, dziennikarzy, a nawet samych polityków. Taka postawa nie bierze się znikąd. Już w szkolnych podręcznikach uczy się nas, że rolnictwo to domena państw biednych, a te wysoko rozwinięte stawiają na usługi. Musimy się wyzbyć myślenia o rolnictwie jako o mało wartościowej części gospodarki, bo ta jest jednym z filarów suwerenności, bez którego nie da się budować poważnego państwa.

Marek Miśko: Pokutujcie za ślad węglowy z ostatniej chwili
Marek Miśko: Pokutujcie za ślad węglowy

W najbliższy wtorek, pierwszego sierpnia rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, które tym razem zaplanowano w Lizbonie. Idea piękna bo zapoczątkowana w roku 1986 jeszcze przez świętego Jana Pawła II. Miałem okazję być na tym wydarzeniu raz w Kolonii osiemnaście lat temu, gdy papieżem był Benedykt XVI. Później już mnie tam jakoś nie ciągnęło. Spoglądając na treści przemycane w tegorocznej agendzie – wiem dlaczego.

Waldemar Krysiak: Ruchy feministyczne zrodziły gender, teraz przez to cierpią z ostatniej chwili
Waldemar Krysiak: Ruchy feministyczne zrodziły gender, teraz przez to cierpią

Jeden transseksualista miał zranić trzy kobiety, drugi obnażał się przed płcią przeciwną w szatni. Obaj dalej działają w sporcie, bo identyfikują się osoby „trans żeńskie”. Czy aktywistom gender wolno więcej?

Paweł Jędrzejewski: Siekiera Jankiela Wiernika. Jak świat dowiedział się o Treblince z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski: Siekiera Jankiela Wiernika. Jak świat dowiedział się o Treblince

Za kilka dni (2 sierpnia) minie 80. rocznica rewolty w niemieckim obozie śmierci w Treblince, a przed kilkoma dniami (22/23 lipca) minęła 81. rocznica rozpoczęcia przez państwo niemieckie ludobójstwa w tym obozie.

Marcin Palade o wyborach w Hiszpanii: Europa przesuwa się na prawo. Brukselskie elity czeka sporo stresów z ostatniej chwili
Marcin Palade o wyborach w Hiszpanii: Europa przesuwa się na prawo. Brukselskie elity czeka sporo stresów

Rozpoczęły się wybory do Kortezów. Lokale będą czynne do godz. 20. Uprawnionych do głosownia jest prawie 37,5 mln Hiszpanów., którzy wybiorą 350 deputowanych.

Robert Zawadzki: Zyski dla Chin, koszty dla Polski: Czy warto poddawać się przymusowi instalacji paneli? z ostatniej chwili
Robert Zawadzki: Zyski dla Chin, koszty dla Polski: Czy warto poddawać się przymusowi instalacji paneli?

Wymuszanie przez Unię Europejską na Polsce, instalacji paneli fotowoltaicznych jest kolejnym przykładem ingerencji ze strony brukselskiej biurokracji. Ta decyzja, która przyszła w czasie, kiedy Chiny monopolizują europejski rynek tymi produktami, jest całkowicie niekorzystna dla naszej gospodarki i narusza naszą suwerenność. Unia Europejska, zamiast wspierać rodzimych producentów paneli, zniszczyła ich praktycznie, uzależniając nas od importu z Państwa Środka.

Marek Miśko: Czy jesteś gotowy? z ostatniej chwili
Marek Miśko: Czy jesteś gotowy?

Na ile jesteśmy gotowi? Jak bardzo jesteśmy wierzący i wytrzymali? Czy w chwili próby nie zaprzemy się Chrystusa?

Uważaj. Tak politycy kłamią, żeby nagiąć Cię do swojej woli z ostatniej chwili
Uważaj. Tak politycy kłamią, żeby nagiąć Cię do swojej woli

Upał nie upał w każdy weekend jak Polska długa i szeroka odbywają się polityczne wiece zakamuflowane jako spotkania, rodzinne pikniki lub plażowe wymiany poglądów, na których politycy popisują się swą elokwencją oraz oratorskimi trickami wymyślonymi przez ich sztaby i doradców do spraw “piaru”.

Grzegorz Kuczyński: Wczorajszy Reset przypomniał jak rosyjscy czekiści zarządzali historią Polski z ostatniej chwili
Grzegorz Kuczyński: Wczorajszy "Reset" przypomniał jak rosyjscy czekiści zarządzali historią Polski

Wczorajszy odcinek serialu dokumentalnego „Reset” przypomniał, jaką rolę w polityce państwa rosyjskiego odgrywa historia. Moskwa dużo wcześniej, niż Zachód, zrozumiała, jak ważne jest to, kto opowiada historię, by dzięki temu wpływać na bieżącą politykę. Skoro zaś sposób manipulowania przeszłością jest tak ważny dla Rosji, to nie może dziwić, że odpowiadają za to najlepsi specjaliści.

Paweł Jędrzejewski: NATO coraz silniejsze, Rosja coraz słabsza z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski: NATO coraz silniejsze, Rosja coraz słabsza

Wojna na Ukrainie spełnia wiele warunków, które czynią ją - paradoksalnie - korzystną dla Stanów Zjednoczonych, dla Zachodniej Europy, dla krajów wschodniej flanki NATO, przyszłościowo - dla perspektyw światowego pokoju i bezpieczeństwa.

Marek Miśko: Zło Rewolucji Francuskiej z ostatniej chwili
Marek Miśko: Zło Rewolucji Francuskiej

„[…] Dzieli nas nie tylko kwestia korzeni, jedziemy przecież na różnych wózkach, ja zwykłem inne wartości cenić niż Rewolucja Francuska. Dla mnie ojczyzna to wieczna sprawa, zawsze uklęknę przez Synem Bożym, mnie nie obchodzą lewackie prawa stworzone w niejawnej loży” pisał przed laty w jednej ze swoich pieśni polski bard Leszek Czajkowski…

Waldemar Krysiak: „Sound of freedom”. Dźwięk wolności. Zamilczany film o zorganizowanej pedofilii kasowym hitem z ostatniej chwili
Waldemar Krysiak: „Sound of freedom”. Dźwięk wolności. Zamilczany film o zorganizowanej pedofilii kasowym hitem

„Sound of Freedom” to finansowy hit ostatnich tygodni. Film ostrzega przed okrucieństwami światowej, zorganizowanej pedofilii. Dlaczego więc atakują go lewicowe media?

Fornale ze stajni Manfreda Webera wypowiedzieli Polsce wojnę? z ostatniej chwili
Fornale ze stajni Manfreda Webera wypowiedzieli Polsce wojnę?

Fornale ze stajni Manfreda Webera przegłosowali w Parlamencie Europejskim kolejną antypolską rezolucję i wezwali Komisję Europejską, aby w końcu wyciągnęła bata TSUE i przeciągnęła wierzgające polskie konie „środkami tymczasowymi”.

Paweł Jędrzejewski: UWAGA! „Przymusowa solidarność” w kwestii migracji to groźna pułapka z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski: UWAGA! „Przymusowa solidarność” w kwestii migracji to groźna pułapka

Zgoda Polski na „przymusową solidarność” w sprawach migracji byłaby przyjęciem w ciemno zobowiązań niedających się przewidzieć, a jednocześnie znajdujących się całkowicie poza kontrolą polskiego państwa.

tylko u nas
Konrad Wernicki: Wołyń – Ukraina musi zrozumieć

80. rocznica Rzezi Wołyńskiej to ten moment, w którym władze Ukrainy powinny oczyścić atmosferę wokół Wołynia i raz na zawsze skończyć z niedomówieniami. Nie będzie lepszej okazji do godnego upamiętnienia ofiar ludobójstwa i podjęcia ekshumacji na szeroką skalę. Brak wyraźnego gestu ze strony Kijowa może zniechęcić polskie społeczeństwo do chęci pomagania Ukrainie, a to pociągnie za sobą brak woli politycznej. Co się powinno stać ze sprawą Wołynia?

Marek Miśko: Problematyczny Ojcze Nasz z ostatniej chwili
Marek Miśko: "Problematyczny" Ojcze Nasz

W Wielkiej Brytanii rozpoczął się synod Kościoła Anglii. Cała dyskusja została zdominowana przez przemówienie Arcybiskupa Yorku Stephena Cottrella, który stwierdził, że najważniejsza modlitwa chrześcijan, jedyna, którą zostawił nam po sobie sam Jezus Chrystus, ta modlitwa, której nauczył apostołów osobiście – jest „problematyczna”.

Marcin Bąk: Lipiec to dla Francuzów niebezpieczna pora... z ostatniej chwili
Marcin Bąk: Lipiec to dla Francuzów niebezpieczna pora...

Dzień zburzenia Bastylii jest we Francji obchodzony jako święto narodowe. Wiąże się ono z wydarzeniami Rewolucji Francuskiej, która to katastrofa na zawsze zmieniała oblicze „najstarszej córki Kościoła”. Warto przyjrzeć się niektórym wydarzeniom i postaciom towarzyszącym temu symbolicznemu aktowi.

z ostatniej chwili
Konrad Wernicki: Nie powtórzyć błędów Francji

Przez niemal tydzień obserwowaliśmy bandyckie rozruchy we Francji, które dosłownie rozpalały francuskie miasta. Ich autorami byli młodzi potomkowie imigrantów z krajów afrykańskich oraz arabskich. Na własne oczy widzimy fiasko polityki migracyjnej Francji, która doprowadziła do powstania równolegle żyjących społeczeństw w jednym kraju. Polska może patrzeć i się uczyć, by nie powielić jej błędów. W końcu ściągamy coraz więcej migrantów nad Wisłę.

Emerytury
Stażowe