Piotr Guział, kandydat na wiceprezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy wytłumaczył dlaczego stolica będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na rozwój miasta nad Wisłą, gdy wybory wygra Rafał Trzaskowski.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz pierwszy porównał jakość produktów oferowanych konsumentom z Polski i Europy Zachodniej. Urząd sprawdził jakość 101 produktów, istotne różnice dotyczyły 12. Na przykład chipsy niemieckie smażono na oleju słonecznikowym, polskie – na palmowym.
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy, mocny spot wyborczy, który nawiązuje do afery reprywatyzacyjnej.
Patryk Jaki przedstawił raport dotyczący „dzikiej reprywatyzacji w Warszawie”. Do sprawy na antenie „Sygnałów Dnia” odniósł się Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15.
Paweł Kukiz powiedział, że jego klub zaczął zbieranie podpisów pod projektem uchwały powołującej komisję ds. afery taśmowej.
Prezydent Warszawy postanowiła wspomóc Rafała Trzaskowskiego w wyborach samorządowych. Gronkiewicz-Waltz skrytykowała działalność kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.
W poniedziałek zwodowany został pierwszy z zaplanowanych sześciu nowoczesnych holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP. Wszystkie mają wejść do służby do końca 2020 r.
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.
Następuje repolonizacja Polskich Kolei Linowych. Polski Fundusz Rozwoju zawarł umowę na zakup spółki od funduszu MID Europa Partners 99.7 proc. akcji PKL.
Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji prasowej zapowiedział, że jeżeli wygra wybory samorządowe w stolicy, to wybuduje kolejne mosty dla Warszawy. Wraz z Patrykiem Jakim na spotkaniu z mediami był obecny Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.
Przeciwnicy obozu rządzącego wszędzie widzą spiski. Według jednej z respondentek Romanowi Smogorzewskiego PiS dosypał coś do szklanki, stąd później prezydent wygłaszał prostackiego i seksistowskie opinie w kierunku kobiet.
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był gościem Piotra Witwickiego w "Politycznym Graffiti" Polsat News. Jednym z tematów poruszonych w rozmowie była relacja Polski z USA. Nie zabrakło już tematów taśm, na których mogliśmy usłyszeć Mateusza Morawieckiego, premiera rządu.
Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej na antenie Radia Zet wypowiadał się m.in. na temat sytuacji w Łodzi.
To jest właśnie Polska – państwo, które się odrodziło, które idzie dzisiaj z podniesioną głową i chce dalej się rozwijać, współdziałając z innymi najlepiej jak umie; państwo świadome swojego miejsca na świecie, w Europie i świadome roli, jaką ma obowiązek odgrywać – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w genewskim Pałacu Narodów przed uroczystym koncertem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak dodał, Polska to także państwo świadome odpowiedzialności swojej obecności w gronie Narodów Zjednoczonych.
Gościem w programie Konrada Piaseckiego "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednym z głównych tematów wywiadu była sytuacja rządu Mateusza Morawieckiego.
W poniedziałek z opóźnieniem rozpoczął kurs samolot z Rzeszowa do Tel-Awiwu. Powodem braku punktualności był mocno przeszkadzający pasażer.
- Nieznanych dotąd nagrań kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" oraz "Amber Room" są dziesiątki, jeśli nie setki. Dziennikarze Onetu w aktach śledztwa w sprawie afery taśmowej znaleźli informacje o tym, czyich nagrań jeszcze nie poznaliśmy. Wśród nagranych są politycy, m.in. Aleksander Kwaśniewski, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Kazimierz Marcinkiewicz, a nawet Lech Wałęsa. A także najzamożniejsi biznesmeni — Jan Kulczyk, Michał Sołowow, Roman Karkosik czy Zbigniew Jakubas - piszą dziennikarze Onetu - W aktach znajduje się płyta, która według naszych przypuszczeń zawiera te rozmowy. Została jednak uszkodzona - dodają. Sprawę skomentował zamieszany w Aferę Podsłuchową biznesmen Marek Falenta
Tomasz Piątek znów z międzynarodową nagrodą. Tym razem otrzymał ją od Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig. Wcześniej pisarz związany m.in., z "Gazetą Wyborczą" i "Krytyką Polityczną" dostał nagrodę organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej telewizji TV5-Monde w kategorii „Dziennikarz” za tę samą książkę o rzekomych rosyjskich powiązaniach Antoniego Macierewicza. Sprawę komentuje Cezary Gmyz korespondent TVP w Niemczech.
Po publikacji Onetu, w której dziennikarze opierając się na niepotwierdzonych taśmami zeznaniach "kelnerów" zarzucają premierowi Morawieckiemu min. rozmowę na temat zakupu nieruchomości za pomocą tzw. "słupów' oraz po publikacji taśmy z rozmową Mateusza Morawieckiego, która zawiera zupełnie inny zapis, sprawa omawiana jest w "wiodących mediach". Tym razem przekaz TVN24 w tej sprawie skomentowała Magdalena Ogórek
- Udostępnienie przez Sąd Najwyższy akt z afery taśmowej skłania do pytania o apolityczność Sądu Najwyższego. Minister sądzi, że być może należałoby ustalić, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez sędziów SN - twierdzi minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.