Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był gościem Piotra Witwickiego w "Politycznym Graffiti" Polsat News. Jednym z tematów poruszonych w rozmowie była relacja Polski z USA. Nie zabrakło już tematów taśm, na których mogliśmy usłyszeć Mateusza Morawieckiego, premiera rządu.
Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej na antenie Radia Zet wypowiadał się m.in. na temat sytuacji w Łodzi.
To jest właśnie Polska – państwo, które się odrodziło, które idzie dzisiaj z podniesioną głową i chce dalej się rozwijać, współdziałając z innymi najlepiej jak umie; państwo świadome swojego miejsca na świecie, w Europie i świadome roli, jaką ma obowiązek odgrywać – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w genewskim Pałacu Narodów przed uroczystym koncertem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak dodał, Polska to także państwo świadome odpowiedzialności swojej obecności w gronie Narodów Zjednoczonych.
Gościem w programie Konrada Piaseckiego "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednym z głównych tematów wywiadu była sytuacja rządu Mateusza Morawieckiego.
W poniedziałek z opóźnieniem rozpoczął kurs samolot z Rzeszowa do Tel-Awiwu. Powodem braku punktualności był mocno przeszkadzający pasażer.
- Nieznanych dotąd nagrań kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" oraz "Amber Room" są dziesiątki, jeśli nie setki. Dziennikarze Onetu w aktach śledztwa w sprawie afery taśmowej znaleźli informacje o tym, czyich nagrań jeszcze nie poznaliśmy. Wśród nagranych są politycy, m.in. Aleksander Kwaśniewski, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Kazimierz Marcinkiewicz, a nawet Lech Wałęsa. A także najzamożniejsi biznesmeni — Jan Kulczyk, Michał Sołowow, Roman Karkosik czy Zbigniew Jakubas - piszą dziennikarze Onetu - W aktach znajduje się płyta, która według naszych przypuszczeń zawiera te rozmowy. Została jednak uszkodzona - dodają. Sprawę skomentował zamieszany w Aferę Podsłuchową biznesmen Marek Falenta
Tomasz Piątek znów z międzynarodową nagrodą. Tym razem otrzymał ją od Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig. Wcześniej pisarz związany m.in., z "Gazetą Wyborczą" i "Krytyką Polityczną" dostał nagrodę organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej telewizji TV5-Monde w kategorii „Dziennikarz” za tę samą książkę o rzekomych rosyjskich powiązaniach Antoniego Macierewicza. Sprawę komentuje Cezary Gmyz korespondent TVP w Niemczech.
Po publikacji Onetu, w której dziennikarze opierając się na niepotwierdzonych taśmami zeznaniach "kelnerów" zarzucają premierowi Morawieckiemu min. rozmowę na temat zakupu nieruchomości za pomocą tzw. "słupów' oraz po publikacji taśmy z rozmową Mateusza Morawieckiego, która zawiera zupełnie inny zapis, sprawa omawiana jest w "wiodących mediach". Tym razem przekaz TVN24 w tej sprawie skomentowała Magdalena Ogórek
- Udostępnienie przez Sąd Najwyższy akt z afery taśmowej skłania do pytania o apolityczność Sądu Najwyższego. Minister sądzi, że być może należałoby ustalić, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez sędziów SN - twierdzi minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.
Prowadzenie na płaszczyźnie oficjalnej dialogu z Polską na tematy historyczne nie jest obecnie możliwe. W Polsce trwa wojna z pomnikami radzieckimi, która jest w istocie wojną z pamięcią o uratowaniu Polski przez Armię Czerwoną w latach 1944-45 — oświadczył w wywiadzie dla dziennika „Kommiersant” Siergiej Andriejew. Ambasador Rosji w Warszawie.
Zdaniem prokuratorów w restauracjach "Sowa i Przyjaciele" oraz "Amber Room" podsłuchano ponad 100 rozmów osobistości ze świata polityki i biznesu. Onet znowu opublikował listę osób, które są nagrane w aferze taśmowej. Wśród nich m.in., Lech Wałęsa, Władysław Kosiniak Kamysz, Waldemar Pawlak.
Tomasz Piątek znów z międzynarodową nagrodą. tym razem otrzymał ją od Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig. Wcześniej pisarz związany m.in., z "Gazetą Wyborczą" i "Krytyką Polityczną" dostał nagrodę organizacji Reporterzy bez Granic i francuskiej telewizji TV5-Monde w kategorii „Dziennikarz” za tę samą książkę o rzekomych rosyjskich powiązaniach Antoniego Macierewicza.
"Onet uzyskał dostęp do akt afery taśmowej 2 dni po złożeniu wniosku o to do Sądu Najwyższego. Rozpoznano tylko wnioski Onetu i Polityki. Pozostałe są nierozpatrzone" – pisze na swoim Twitterze, Sebastian Kaleta.
Swoboda podróżowania Polaków do Ameryki zależy od ledwie paru tysięcy odmów w minionym roku fiskalnym – pisze w "Rzeczpospolitej" Jędrzej Bielecki.
Rzadko można usłyszeć dobre słowo na temat Polski w niemieckiej prasie. Tymczasem w Niemczech pracuje około 1,5 mln wschodnich Europejczyków. Najliczniejszą grupę stanowią Polacy – 422 tys. Nasi fachowcy są poszukiwani na niemieckim rynku. "Stosunkowo niewielkie znaczenie mają dla niemieckiej gospodarki uchodźcy, choć ich liczba zwiększyła się bardziej niż prognozowano. Pracuje ich obecnie 327 tys." - podaje Frankfurter "Allgemeine Zeitung".
Redaktor naczelny portalu Tysol.pl był dzisiaj gościem TVP Info. Rozmowa dotyczyła Romana Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa, który na piątkowej konwencji wyborczej niewybrednymi komentarzami przedstawiał kandydatki do rady miasta.
Nikt od kilku lat nie zastanawia się jak rozwiązać problem taśm, który niszczy nasze państwo. Politycy tylko martwią się jak zareagować, kiedy coś wypłynie. Dlatego tych polityków trzeba wyciąć, zaorać, poczekać, by nie odrośli i zasiać nowych. Bo nikt z obecnie uprawiających czynnie politykę nie ma ochoty tej sprawy wyjaśnić. W związku z tym można ich szantażować w nieskończoność – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem ekspert ds. bezpieczeństwa, dr Łukasz Kister.
"30 tys. ludzi trzyma za gardło 40 mln obywateli", "glut, który trzeba rozbić" - to najnowsze wynurzenia Manueli Gretkowskiej na temat Kościoła Katolickiego, którymi pisarka i feministka podzieliła się w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem z Onetu. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odpowiedział na jej słowa.
W komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie IPN czytamy: "Dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” skierowała do Instytutu Pamięci Narodowej następujące zapytanie: „W związku z przygotowywanym artykułem chcę zapytać o udział Dyrektora Biura Edukacji Narodowej w II Kongresie Ojca Pio. Co IPN ma wspólnego z Ojcem Pio i czy oficjalny udział urzędnika państwowego w wydarzeniu religijnym jest zgodny z konstytucyjną zasadą rozdziału państwa i Kościoła?”.
"Zmarł Piotr Pawłowski, prezes fundacji Integracja. Człowiek o niezwykłej odwadze życia, energii, którą poświęcał dla dobra innych. Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych sam stając się niezwykłym przykładem. Odszedł przyjaciel" – poinformowała na Twitterze założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska.