W Płocku rozpoczął się w czwartek 28. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, w którym uczestniczy 325 działaczy związku z całej Polski. Gościem zjazdu, w pierwszym z zaplanowanych dwóch dni obrad, jest prezydent Andrzej Duda.
Słowo „Solidarność” dziś na świecie tak naprawdę oznacza „Polska”, bo tak się ono jednoznacznie kojarzy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas Krajowego Zjazdu Delegatów „S” w Płocku. Podziękował NSZZ Solidarność za zaufanie i wsparcie w kampanii wyborczej oraz jej ogromną pracę na rzecz rozwoju państwa.
Spotkanie z Prezydentem RP i Premier RP, wręczenie odznaczeń państwowych, panel dyskusyjny dotyczący dialogu społecznego, dyskusja nad zmianami w Statucie to najważniejsze punkty w programie zbliżającego się Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który odbędzie się 24 - 25.11. w Płocku.
W Płocku obradowała Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, która poprzedziła Krajowy Zjazd Delegatów. Odbędzie się on w dniach 24-25 listopada (czwartek-piątek) na płockiej Orlen Arenie.
22 listopada zainaugurowała działalność grupa robocza RDS do spraw europejskiego dialogu społecznego. Ma ona charakter dwustronny. Jej moderatorami będą: po stronie pracodawców Edyta Doboszyńska ze Związku Rzemiosła Polskiego, po stronie związkowej Wojciech Ilnicki z NSZZ „Solidarność”.
Konsekwencje reformy edukacji, wyrównywanie szans w nauczaniu dzieci z obszarów wiejskich, gwarancje zatrudnienia dla nauczycieli wygaszanych gimnazjów to tylko niektóre kwestie poruszone w czasie spotkania przedstawicieli Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Płocku z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką . W spotkaniu wziął udział także przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz szef oświatowej „S” Ryszard Proksa.
Blisko połowa Polaków nie ma możliwości pokrycia z własnych środków nieoczekiwanego wydatku, wynika z raportu GUS. Ponad jednej trzeciej nie stać na tydzień wakacji, a 18 proc. - na konsultację lekarską.
Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" podtrzymuje wszystkie postulaty zgłoszone w trakcie negocjacji z rządem. W przypadku braku porozumienia związkowcy nie wykluczają akcji protestacyjnych.
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” otrzymała od Marianne Thyssen Komisarz Unii Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników pismo z podziękowaniem za poparcie propozycji zmian w dyrektywie 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
Wśród Europejczyków najbardziej skorzy do buntu są Francuzi. Tylko w tym roku wychodzili na ulicę 15 razy. W czołówce buntowników znajdują się też Niemcy i Grecy, informuje gazetapraca.pl
Z badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy 2016 wynika, że osoby szukające pracy odczuły w ostatnim roku ożywienie na rynku pracy, informuje portal gazetaprawna.pl. Finanse są głównym powodem zmiany pracy.
12% aktywnych lub potencjalnie aktywnych zawodowo Polaków rozważa wyjazd do pracy zagranicę w ciągu najbliższego roku. To najniższy wynik w historii badania przeprowadzonego przez Work Service.
Ile stres w pracy kosztuje naszą gospodarkę, jak zbadać swój poziom stresu i jak radzić sobie z nim w miejscu pracy - m.in. tego można dowiedzieć się z poradnika „Pokonać Stres” Agnieszki i Mateusza Warchał. 22 listopada w Warszawie odbędzie się prezentacja książki wydanej przez Fundację Friedricha Eberta oraz Krajowy Sekretariat Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.
Konieczna jest solidarność serc i umysłów dla polskich rodzin. Nie możemy być tylko biernymi obserwatorami – powiedział ks. biskup Edward Frankowski na rozpoczęcie konferencji „Solidarni z rodziną” w Sandomierzu.
Polska znajduje się w pierwszej szóstce krajów, których mieszkańcy najbardziej są zainteresowani leczeniem za granicą, podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
Międzynarodowa Organizacja Pracy w 2015 roku oceniła, że czterodniowy tydzień pracy, z 36 godzinami pracy w tygodniu, będzie korzystny zarówno dla pracowników, jak i gospodarki.
Sejm przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny! Od 1 października 2017 roku będzie obowiązywał wiek: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - To szczęśliwy dzień dla pracowników - mówi Piotr Duda, szef Związku.
Fundacja CentrumCSR.PL organizuje w Gdańsku razem w Urzędem Miasta seminarium na temat zrównoważonych zamówień publicznych, którego celem jest wymiana wiedzy i przedstawienie opinii dotyczących uwzględniania tzw. klauzul społecznych w zamówieniach publicznych.
Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” w pełni popiera działania Rządu RP w celu zagwarantowania maksymalnie korzystnych gospodarczo i finansowo rozwiązań dla polskiej gospodarki i polskiego przemysłu w związku z realizacją Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. Sekcja podjęła stanowisko w sprawie rozmów offsetowych na zakup śmigłowców.
Prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" razem z Piotrem Dudą, przewodniczącym KK spotkało się z premier Beatą Szydło i kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tematem spotkania były postulaty Solidarności oświatowej zgłoszone do projektów ustaw wprowadzających reformę oświaty, dotyczące pakietu osłonowego i wzrostu wynagrodzeń w oświacie.