Moja ostatnia płyta jest inna niż poprzednie. W jazzie w zasadzie wszystko już było i ciężko na ewoluowanie stylu. Obecnie trudno jest sprecyzować, co jest jazzem, a co nie jest Po 50 latach grania jazzu wciąż się czuję młodo i rześko. Jestem gotowy do kolejnego koncertu i następnej płyty. Wszystko zależy od tego, jak podchodzimy do życia. Marudzenie postarza. Patrzenie przez różowe okulary niezwykle pomaga i sprawia, że życie jest piękne. I wyznaję taką zasadę – mówi Eryk Kulm, muzyk, kompozytor, perkusista w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
– Jest wiele szlagierów disco, które do dziś brzmią świeżo i doskonale. Nie lubię szufladkowania muzyki. Albo muzyka działa, albo nie. Nienawidzę, jak muzyka mnie nie absorbuje. Nie jestem w stanie zasnąć przy muzyce. Nienawidzę muzyki tła – mówi Maciej Wasio, producent, kompozytor i autor tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia („Na granicy”).
3 lipca do opinii publicznej została podana informacja, że znany amerykański raper ASAP Rocky został aresztowany w Szwecji w związku z pobiciem mężczyzny na ulicy. Powodem bójki były oskarżenia wobec muzyka i jego grupy, że zniszczyli oni jego słuchawki.
– „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to prawda zaklęta w 24 klatkach każdej sekundy tego obrazu – mówi Maciej Kawulski, reżyser filmu. Scenariusz jest oparty na faktach i ukazuje autentyczną historię obsadzoną w gangsterskich realiach poprzednich dekad. To kino międzygatunkowe. W roli głównej Marcin Kowalczyk. Premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku.
Ślązakom chce się ciężko pracować. Chce się uczyć, robić rzeczy, odkrywać nieznane. Jednak stres dotyka każdego z nas, najważniejsze to nauczyć się sobie z nim radzić. Udało mi się to, lecz nie bez poświęceń. Wiele razy się nad tym zastanawiałam - po co wychodzę na scenę skoro się wstydzę? To przecież jest bardzo ekshibicjonistyczne. Ale ja sama jestem jednym wielkim paradoksem. – mówi Velveteve wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, nauczycielka śpiewu w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
„To moja droga” to kolejny, niecierpliwie wyczekiwany przez sympatyków utwór, który znajdzie się na zapowiadanym albumie Stachursky’ego pt. „2k19”, będącym kontynuacją platynowego „1999” oraz złotego krążka „2009”, z których pochodzą takie utwory jak „Chłosta”, „Dosko”, czy „Jam jest 444”.
„Piłsudski” pojawi się w kinach już 13 września. Dziś prezentujemy plakaty filmu, których autorem jest Andrzej Pągowski. Na czterech plakatach zobaczymy odtwórcę głównej roli Borysa Szyca, Magdalenę Boczarską w roli Marii Piłsudskiej, Marię Dębską jako Aleksandrę Szczerbińską oraz Jana Marczewskiego, który zagrał Walerego Sławka.
Po rekordowo szybkim wyprzedaniu koncertu Dawida i Taco na PGE Narodowym, mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów, którzy nie zdążyli kupić biletów. Do sprzedaży trafi dodatkowa, ostatnia pula biletów na płytę. To właśnie one cieszyły się największym zainteresowaniem, i wyprzedały się najszybciej. Sprzedaż rozpocznie się w środę, 3 lipca, o godzinie 12:00 na stronie eBilet.pl.
Jestem programistą. Mam kilka firm, które zajmują się programowaniem. Jest kilka rzeczy z branży IT, które przenoszę do muzyki – mówi Suwal, producent muzyczny w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Paweł Borowski, Rafał Maćkowiak, Agata Buzek i Krzysztof Czeczot mówią Bartoszowi Boruciakowi o powstawaniu filmu "Ja teraz kłamię", który można zobaczyć w polskich kinach od 28 czerwca.
Cieszę się życiem, bo dostałam w dupę tyle razy od ludzi, którzy chcieli moim kosztem na chwilę zrobić sobie lepiej. Już nie jestem tak naiwna. Jestem bardziej asertywna – mówi Natalia Sikora, wokalistka, aktorka, autorka tekstów w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Nie zależy nam na rozpoznawalności i sławie. Nasza muzyka jest doceniona, gdy wnikliwie się jej posłucha. Ciężko jest nakłonić Kowalskiego z ulicy, żeby posłuchał takiej muzyki. To nie jest dobry pomysł. Jednak jeżeli zobaczy to na żywo, to będzie chciał do tej muzyki wracać. Naszym celem jest propagowanie tego, co robimy. Nie zamykamy się na żadną grupę społeczną – mówią Konrad Merta i Bartosz Pacan, muzycy Etnos Ensemble
25 czerwca 2009 roku zmarł Michael Jackson. Śledztwo przeprowadzone przez policję udowodniło, że do śmierci doprowadził (nieumyślnie) Conrad Murray, prywatny lekarz muzyka – przypisywał wielokrotnie za duże dawki leków nasennych. Doktor został w listopadzie 2011 roku skazany na karę 4 lat pozbawienia wolności (odsiedział dwa). Murray aplikował mu propofol, czyli silny środek usypiający, którego stosowanie w warunkach domowych jest niedozwolone. Rozcieńczał go niekiedy z lidokainą. Dawał mu też lorazepam (Antivan) i midazolam (Versed).
Obecnie muzyka jest odskocznią od moich codziennych obowiązków, gdyż musiałam na moją pasję zarobić. Na początku nie wiedziałam od czego zacząć przygodę z muzyką. Oprócz tego że jestem księgową, jestem również magistrem bezpieczeństwa narodowego, jestem kosmetyczką. Mam trochę tych zawodów. Chciałam spróbować w życiu wszystkiego, co mnie fascynuję. Na początku chciałam być żołnierzem. W liceum zakochałam się na maksa w historii, a nie chciałam być nauczycielką. Chciałam służyć w wojskach lądowych – mówi Hey J, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Mam naturę buntownika i jestem wychowany na klasyce muzyki rockowej i metalowej. Wiele lat grałem w zespole blackmetalowym. Jestem podróżnikiem muzycznym. Wiele gatunków muzycznych jest mi bliskich – mówi Patryk Kumór, wokalista, kompozytor i autor tekstów w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Bóg musi być cierpliwy. Oj musi (śmiech). W ubiegłym roku troszkę chorowałam. Jako dziecko też mnie nie oszczędzał w problemach zdrowotnych. Ale może to mnie właśnie umocniło? I nauczyło pokory. Teraz nie przejmuję się głupotami i cieszę, każdą fajną sytuacją, która mi się przytrafia na co dzień. Uśmiecham się często do samej siebie, to pomaga. Każda zmiana jest po coś – mówi Karina Opyrchał, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka w rozmowie z Bartoszem Boruciak
13 września w kinach będzie można zobaczyć film Michała Rosy „Piłsudski”. W tytułowej roli Borys Szyc.
18 czerwca 1999 roku na ekrany kin wszedł film "Ajlawju" w reżyserii Marka Koterskiego. Produkcja była zaklasyfikowana jako komediodramat i romans. Chociaż wiadomo nie od dziś, że filmy twórcy "Dnia Świra" ciężko jest przyporządkować do konkretnej kategorii.
Środowisko jazzowe w naszym kraju bardzo prężnie się rozwija. Jest wielu wspaniałych, kreatywnych artystów, którzy prą do przodu. Uważam, że nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów w stosunku do tego, co w jazzie i muzyce improwizowanej dzieje się na świecie – mówi Dariusz Petera, muzyk, pianista, kompozytor w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.