[video] Ewangelia na XI Niedzielę Zwykłą z komentarzem Wiadomości
[video] Ewangelia na XI Niedzielę Zwykłą z komentarzem

Przypowieść o ziarnku gorczycy. Komentarz o. Marcin Słowik OP.

W Archidiecezji Warszawskiej największa liczba wyświęconych od 30 lat! Wiadomości
W Archidiecezji Warszawskiej największa liczba wyświęconych od 30 lat!

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się święcenia 26 diakonów. To największa liczba wyświęconych w Archidiecezji Warszawskiej od 30 lat.

Protestancki pastor ostrzega postępowych księży: Protestantyzacja Kościoła Katolickiego byłaby wielkim błędem Wiadomości
Protestancki pastor ostrzega "postępowych" księży: Protestantyzacja Kościoła Katolickiego byłaby wielkim błędem

Niemiecki pastor kościoła luterańskiego Alexander Garth skrytykował niemiecką "Drogę Synodalną", ruch pośród niemieckiego katolickiego duchowieństwa, który dąży do "liberalizacji" doktryny Kościoła Katolickiego, w ramach którego na przykład błogosławi się pary homoseksualne, wbrew oficjalnemu stanowisku Watykanu

Kościół w Nursji odbudowany z pomocą Polaków Wiadomości
Kościół w Nursji odbudowany z pomocą Polaków

Choć rok 2020 był czasem pełnym niewiadomych, to jest jedno miejsce, które rok ten może zaliczyć do udanych. To włoska Nursja, gdzie dzięki ogromnej życzliwości ludzi udało się odbudować zniszczony po trzęsieniu ziemi klasztor benedyktynów. Duża w tym zasługa katolików z Polski, a zwłaszcza wsparcia, jakiego włoskim przyjaciołom udzieliło Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.

Ks. prof. Kobyliński: Spotkanie Morawieckiego, Orbana i Salviniego to wydarzenie polityczne, kulturowe i religijne Wiadomości
Ks. prof. Kobyliński: Spotkanie Morawieckiego, Orbana i Salviniego to wydarzenie polityczne, kulturowe i religijne

Jakub Pacan z „Tygodnika Solidarność” rozmawia z filozofem, kierownikiem Katedry Etyki UKSW w Warszawie, ks. prof. Andrzejem Kobylińskim.

Abp Marek Jędraszewski: Dzięki łasce wiary otrzymujemy nowe życie Wiadomości
Abp Marek Jędraszewski: Dzięki łasce wiary otrzymujemy nowe życie

- Życie wieczne zaczyna się w chwili, w której człowiek poznaje prawdziwego Boga i Jego Jednorodzonego Syna, Jezusa Chrystusa, posłanego na świat i do świata - mówił abp Marek Jędraszewski w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Droga krzyżowa bliskości cz. 2 Wiadomości
Droga krzyżowa bliskości cz. 2

Przejdź tę drogę razem z Nim, ale niech to On, a nie ty, stoi w centrum uwagi. Po każdym z rozważań przeżywaj w sercu Jego dobroć. Był w każdym bólu przed tobą, byś nie musiał być w nim sam.

[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne Ojcowskie serce Cz. 8 Wiadomości
[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne "Ojcowskie serce" Cz. 8

Bp Artur Ważny: Jeśli czasami zdaje się nam, że Bóg nie działa, to On w rzeczywistości ufa nam i liczy, że przez naszą kreatywność i talenty, które nam dał wyjdziemy z danej sytuacji cało.

[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne Ojcowskie serce Cz. 7 Wiadomości
[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne "Ojcowskie serce" Cz. 7

Bp Artur Ważny: Bądźmy, tak jak św. Józef, ludźmi przyjmującymi.

[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Droga krzyżowa bliskości cz.1 Wiadomości
[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Droga krzyżowa bliskości cz.1

Przejdź tę drogę razem z Nim, ale niech to On, a nie ty, stoi w centrum uwagi. Po każdym z rozważań przeżywaj w sercu Jego dobroć.

[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne Ojcowskie serce Cz. 5 Wiadomości
[Nasz Patronat] Rekolekcje Wielkopostne "Ojcowskie serce" Cz. 5

Bp Artur Ważny: Św. Józef jest ojcem posłusznym. Rozpoznaje Bożą wolę – często po wielkiej walce, po wielkim wysiłku – po to, by móc ją spełniać. Okazuje się, że spełnianie woli Bożej staje się dla niego źródłem wielkiego szczęścia, o wiele większego niż to, gdyby pełnił tylko własną wolę.

Aleksandra Jakubiak: Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet Wiadomości
Aleksandra Jakubiak: Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet

W kwestii praw kobiet zwykło się ostatnio przedstawiać chrześcijaństwo jako zaściankowe i uwstecznione, zmuszające kobiety, by siedziały cicho, rodziły dzieci i prały mężowi skarpetki. Nie będziemy wdawać się tu w sprawy tzw. płci kulturowej, niesione na sztandarach cywilizacyjnej rewolucji, ani mówić innym jak mają sobie układać życie. Warto jednak zadać pytanie o to, czy rzeczywiście w chrześcijaństwie kobiety nie mają głosu i praw?

Franciszek w Irbilu: Dziś mogę zobaczyć i dotknąć własnymi rękami, że Chrystus żyje i działa w tym świętym i wiernym ludzie Wiadomości
Franciszek w Irbilu: "Dziś mogę zobaczyć i dotknąć własnymi rękami, że Chrystus żyje i działa w tym świętym i wiernym ludzie"

Papież Franciszek odbywa dziś trzeci dzień pielgrzymki w Iraku, jest to wydarzenie bezprecedensowe. W dniu dzisiejszym Papież spotkał się z chrześcijanami w najbardziej dotkniętych przez Państwo Islamskie rejonach Bliskiego Wschodu.

[video] Ewangelia na III Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem Wiadomości
[video] Ewangelia na III Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem

Wyrzucenie kupców ze świątyni. Komentarz abp Grzegorz Ryś.

[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Impregnacja sumienia Wiadomości
[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Impregnacja sumienia

„Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”. (J 13, 33-35)

[video] Ewangelia na II Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem Wiadomości
[video] Ewangelia na II Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem

Przemienienie Pańskie. Komentarz o. Mateusz Kosior OP.

Kard. Robert Sarah: Papież przyjął moją rezygnację Wiadomości
Kard. Robert Sarah: "Papież przyjął moją rezygnację"

Kardynał Robert Sarah, pochodzący z Gwinei, były sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001–2010, były przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” w latach 2010–2014 i dotychczasowy prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (2014–2021) poinformował o złożeniu dymisji i przyjęciu jej przez Papieża.

[video] Ewangelia na I Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem Wiadomości
[video] Ewangelia na I Niedzielę Wielkiego Postu z komentarzem

Kuszenie Jezusa na pustyni. Komentarz ks. Wojciech Węgrzyniak.

[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Bierz! Wiadomości
[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak: Bierz!

"Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? (...) Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?" (Mt 6, 26-30)

[video] Ewangelia na VI Niedzielę Zwykłą z komentarzem Wiadomości
[video] Ewangelia na VI Niedzielę Zwykłą z komentarzem

Jezus uzdrawia trędowatego. Komentarz o. Marcin Słowik OP.

Emerytury
Stażowe