Przed nami IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę Wiadomości
Przed nami IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

W najbliższą sobotę, 7 stycznia, do Matki Bożej Częstochowskiej przybędą kibice z całej Polski. Wspólnie będą modlić się w ramach IX Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Bardzo interesująca mapa przystępujących do Komunii Świętej wg diecezji Wiadomości
Bardzo interesująca mapa przystępujących do Komunii Świętej wg diecezji

Bardzo interesujące dane, w formie mapy i wykresu, na temat przystępujących do Komunii Świętej opublikował polski Episkopat na swoim twitterowym profilu.

Rok św. Brata Alberta - ojca ubogich Wiadomości
Rok św. Brata Alberta - ojca ubogich

W niedzielę w Kościele katolickim w Polsce rozpoczął się Rok św. Brata Alberta. 25 grudnia przypadła setna rocznica śmierci "ojca ubogich".

Spotkanie wigilijne skazanej na śmierć Asi Bibi Wiadomości
Spotkanie wigilijne skazanej na śmierć Asi Bibi

Przebywająca od siedmiu lat w pakistańskim więzieniu dla kobiet w Multanie katoliczka Asia Bibi spotkała się przed świętami Bożego Narodzenia z mężem i dwiema córkami. W obronę kobiety oskarżonej o rzekome bluźnierstwo angażują się ludzie z całego świata.

Bożonarodzeniowe życzenia przewodniczącego episkopatu Wiadomości
Bożonarodzeniowe życzenia przewodniczącego episkopatu

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki przekazał rodakom bożonarodzeniowe życzenia, w których życzył pokoju wypływającego z ponownego połączenia stworzenia ze Stwórcą czyli człowieka z Bogiem.

Franciszek: Jezus przywraca nadzieję każdemu człowiekowi Wiadomości
Franciszek: Jezus przywraca nadzieję każdemu człowiekowi

W bożonarodzeniowym orędziu papież Franciszek apelował w nim o pokój, który nie jest wyrażany słowami, ale jest faktyczny i konkretny. Wskazał, że władza Bożej Dzieciny nie jest władzą tego świata, opierającą się na sile i bogactwie. Jest nią moc miłości, która stworzyła niebo i ziemię, i która daje życie wszelkiemu stworzeniu.

Prymas Polski abp Wojciech Polak: Boże Narodzenie nie jest jakimś sentymentalnym wspomnieniem Wiadomości
Prymas Polski abp Wojciech Polak: Boże Narodzenie nie jest jakimś sentymentalnym wspomnieniem

Abp Wojciech Polak odprawiał Pasterkę w katedrze Gnieźnieńskiej. W czasie mszy powiedział: "Boże Narodzenie nie jest jakimś sentymentalnym wspomnieniem, jeśli w nas, w Tobie i we mnie Bóg się narodzi, nic nie może być i pozostać takie samo".

Papież wezwał do pokoju na świecie Wiadomości
Papież wezwał do pokoju na świecie

W orędziu na Boże Narodzenie Papież Franciszek zaapelował o zaprowadzenie pokoju w Syrii. Papież wspomniał mieszkańców miasta Aleppo, gdzie trwa "jedna z najokrutniejszych bitew". Papież zaapelował także by przynieść ulgę ludności Ukrainy.

Zmarł bp Javier Echevarria, prałat Opus Dei Wiadomości
Zmarł bp Javier Echevarria, prałat Opus Dei

Bp Javier Echevarria zmarł wczoraj w Rzymie w wieku 84 lat. Przyczyną zgonu były komplikacje związane z zapalenie płuc – informuje stacja7.pl.

Pod koniec stycznia ingres metropolity krakowskiego Wiadomości
Pod koniec stycznia ingres metropolity krakowskiego

Ks. abp Marek Jędraszewski w sobotę, 28 stycznia 2017 roku, kanonicznie obejmie urząd metropolity krakowskiego. Zastąpi tym samym ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Pamięci abp. Baraniaka - wyrywanie paznokci to najlżejsza z tortur jakimi był poddawany Wiadomości
Pamięci abp. Baraniaka - wyrywanie paznokci to najlżejsza z tortur jakimi był poddawany

Cela ks. abp. Antoniego Baraniaka została otwarta w areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej, gdzie tworzone jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny Wiadomości
Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

W pierwszym tygodniu Adwentu, czyli w dniach 27 listopada – 4 grudnia warszawskie duszpasterstwa dorosłych stanu wolnego zachęcają do Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny.

Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie Wiadomości
Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie

„Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” – słowa z Ewangelii św. Łukasza będą przyświecały Światowym Dniom Młodzieży w Panamie w 2019 roku.

Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia Wiadomości
Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia

Pomimo, że zakończył się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, to drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte – zaznacza papież Franciszek w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”. Dokumnet został opublikowany na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia). Franciszek ogłosił w nim m.in. XXXIII Niedzielę Zwykłą Światowym Dniem Ubogich, a także że aż do odwołania swoją posługę będą pełnili misjonarze miłosierdzia.

Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji Wiadomości
Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji

Wszyscy kapłani otrzymali od papieża Franciszka możliwość rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji. Ojciec Święty napisał o tym w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”.

NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć Wiadomości
NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć

Ponad sto tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w uroczystej mszy św. sprawowanej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, podczas której odczytano Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób Kościół w Polsce zakończył Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i kolejny raz podziękował za 1050 rocznicę chrztu Mieszka I.

Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video] Wiadomości
Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video]

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakończyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki Wiadomości
IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ponad półgodzinna relacja z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest cenną polską pamiątką. Do dziś nie wiadomo kto jest autorem filmu.

Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie Wiadomości
Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie

W dniach 12 i 13 maja 2017 roku papież Franciszek przybędzie do Fatimy na uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.

Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Wiadomości
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem

Episkopat zachęca do przygotowania się duchowego do przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego od czwartku, 10 listopada br., rozpocznie się nowenna poprzedzająca uroczystość, która odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 19 listopada.

Emerytury
Stażowe