Cuda księdza Jerzego Wiadomości
Cuda księdza Jerzego

Ponad sześćset świadectw uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z udokumentowaniem medycznym znajduje się w urzędzie postulacji w Rzymie. O dziesięciu z nich napisała w swojej najnowszej książce Milena Kindziuk pt. „Cuda księdza Jerzego”. Jej prezentacja odbyła się dziś w Warszawie.

Bł. Ks. Popiełuszko [1982]: Msza Św. za Ojczyznę nabrała szczególnego znaczenia w stanie wojennym Wiadomości
Bł. Ks. Popiełuszko [1982]: Msza Św. za Ojczyznę nabrała szczególnego znaczenia w stanie wojennym

- Msza święta za Ojczyznę w ostatnią niedzielę nabrała szczególnego znaczenia, szczególnej wymowy w stanie wojennym. My na tej mszy w sposób szczególny mogliśmy modlić się za prześladowanych, więzionych i ich rodziny - mówi w wywiadzie ks. Jerzy Popiełuszko. Dziś obchodzimy 32. rocznicę jego śmierci.

O łaskę wiary trzeba stale prosić Wiadomości
O łaskę wiary trzeba stale prosić

Trzeba o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować – napisali polscy biskupi w liście pasterskim przygotowującym do przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Uroczystość odbędzie się 19 listopada w Krakowie-Łagiewnikach.

Ponad 100 tys. Polaków przybyło na Jasną Górę, by przepraszać za grzechy narodu Wiadomości
Ponad 100 tys. Polaków przybyło na Jasną Górę, by przepraszać za grzechy narodu

Nie czekajcie na później. Zróbcie to teraz! Teraz! W samym sercu wielkiej wojny duchowej, która toczy się życie – wołali misjonarze z Brazylii podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, która zgromadziła w sobotę ponad 100 tys. wiernych.

Papież Franciszek: hipokrytą jest ten, kto broni Chrystusa, a przegania uchodźców Wiadomości
Papież Franciszek: hipokrytą jest ten, kto broni Chrystusa, a przegania uchodźców

Dziś, podczas spotkania z grupą luteranów w Watykanie papież Franciszek powiedział, że hipokrytą jest ten, kto broni Chrystusa, a przegania uchodźców głodnych i szukających pomocy.

XVI Dzień Papieski Wiadomości
XVI Dzień Papieski

Kościół katolicki w Polsce obchodzi dziś XVI Dzień Papieski. Przeżywany jest on pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z tej okazji biskupi skierowali do wiernych specjalny list.

Nowy duszpasterz młodzieży Wiadomości
Nowy duszpasterz młodzieży

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej ks. bp Marek Solarczyk został nowym przewodniczącym Rady do spraw Duszpasterstwa Młodych Konferencji Episkopatu Polski. Zastąpi na tym stanowisku ks. bp. Henryka Tomasika ordynariusza diecezji radomskiej.

Rocznica sakry biskupiej ks. Wojtyły Wiadomości
Rocznica sakry biskupiej ks. Wojtyły

Dzisiaj przypada 58 rocznica nadania sakry biskupiej księdzu Karolowi Wojtyle. Uroczystość odbyła się 28 września 1958 roku w katedrze wawelskiej.

Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Wiadomości
Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia

Ksiądz Jacek Międlar na własną prośbę opuścił zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo.

Wielka Pokuta na Jasnej Górze Wiadomości
Wielka Pokuta na Jasnej Górze

15 października br. na Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Mszę św. sprawować będzie JE ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Chrystus Królem Wiadomości
Chrystus Królem

„Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie” – napisano w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podczas 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi zatwierdzili jego treść i tytuł.

Polskie Koleje powierzone Bożemu Miłosierdziu Wiadomości
Polskie Koleje powierzone Bożemu Miłosierdziu

- To czternasta nasza wizyta nasza w tym sanktuarium i tak, jak po Drodze Krzyżowej następuje Zmartwychwstanie, tak polska kolej po latach jej niszczenia stoi dziś przed nadzieją na odbudowę i normalne funkcjonowanie – mówił były kolejarski poseł dziękując biskupowi Grzegorzowi Rysiowi za odprawianą w intencji kolejarzy i polskich kolei mszę św. w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Beatyfikacja Apostoła Kazachstanu Wiadomości
Beatyfikacja Apostoła Kazachstanu

13 lat, 5 miesięcy i 10 dni tyle czasu spędził w sowieckich łagrach i więzieniach ks. Władysław Bukowiński. W niedzielę w Karagandzie odbyła się jego beatyfikacja.

Matka Teresa z Kalkuty została świętą Kościoła katolickiego Wiadomości
Matka Teresa z Kalkuty została świętą Kościoła katolickiego

Dziś o godzinie 10 w Watykanie rozpoczęła się msza święta, podczas której papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 r. Na kanonizację "matki ubogich" przybyło około 100 tys. osób

Emerytury
Stażowe