29 maja 2016 roku we Lwowie od bazyliki metropolitalnej do figury Matki Bożej w centrum miasta, dalej do kościoła św. Marii Magdaleny, w którym nadal znajduje się Sala Muzyki Kameralnej i Organowej, przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała.
Postępowanie radykalne to maksymalne wykorzystanie własnych sił, umiejętności i zdolności do realizacji wyznaczonych zadań. Są takie dziedziny życia, w których działanie radykalne jest jak najbardziej akceptowane i pożądane. Ma to miejsce na przykład w sporcie, gdzie zawodnik musi dać z siebie wszystko, jeśli chce wygrać.
3 maja przeżywać będziemy nie tylko święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia czcimy główną Patronkę Polski - Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.
Rozsiani są po całym świecie – od wysokogórskich wiosek Ameryki Łacińskiej, przez gorące kraje Afryki, po najodleglejsze wyspy Oceanu Spokojnego. Misjonarze, bo o nich mowa, głosząc Dobrą Nowinę, często narażają swoje życie, lecz mimo to obdarzają innych miłością.
Haracze, groźby, zastraszanie – to codzienność dla chrześcijan mieszkających w wielu częściach Meksyku. Gangi dopuszczają się coraz bardziej drastyczniejszych metod, aby uciskać wyznawców Chrystusa.
W tym roku błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko obchodziłby 70. rocznicę urodzin. W związku z tym w sposób szczególny obchodzona będzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy, która przejdzie ulicami warszawskiego Żoliborza 7 kwietnia br.
Biskupi uczestniczący w 375. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski dyskutowali nad projektem stanowiska, w którym nakreślą zadania duszpasterstwa małżeństw i rodzin w nawiązaniu do adhortacji „Amoris laetitia”. W stanowisku tym zawarte będą także linie rozwoju obu duszpasterstw.
Dziś posłuchamy o przebaczeniu, które jest kluczem do przyjęcia uwolnienia.Chcesz być wolny? - Przebacz. Twoje serce ma być wolne! Zapraszamy !
14 lutego od lat kojarzony jest ze świętem zakochanych. Popularne Walentynki swoją nazwę wzięły od wspominanego dzisiaj w liturgii święty Walentego. Już w 1496 roku papież Aleksander VI ogłosił go patronem zakochanych.
Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ks. abp Henryk Hoser został mianowany przez papieża Franciszka specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej do Medjugorie.
99 lat temu, dokładnie 1 lutego 1918 roku w Łubiankach Wyższych koło Zbaraża, urodził się ks. abp Ignacy Tokarczuk. Za pomoc niesioną działaczom opozycji i wspieranie Solidarności był szykanowany i prześladowany przez komunistów.
Stan zdrowia ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej ks. abp. Henryka Hosera poprawia się. Poinformował o tym ks. bp Marek Solarczyk, wikariusz generalny diecezji.
W roku 2016 na całym świecie zginęło przeszło 90 tysięcy chrześcijan. „Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan. To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym" – pozwiedzał podczas uroczystość świętego Szczepana papież Franciszek.
W najbliższą sobotę, 7 stycznia, do Matki Bożej Częstochowskiej przybędą kibice z całej Polski. Wspólnie będą modlić się w ramach IX Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.
Bardzo interesujące dane, w formie mapy i wykresu, na temat przystępujących do Komunii Świętej opublikował polski Episkopat na swoim twitterowym profilu.
W niedzielę w Kościele katolickim w Polsce rozpoczął się Rok św. Brata Alberta. 25 grudnia przypadła setna rocznica śmierci "ojca ubogich".
Przebywająca od siedmiu lat w pakistańskim więzieniu dla kobiet w Multanie katoliczka Asia Bibi spotkała się przed świętami Bożego Narodzenia z mężem i dwiema córkami. W obronę kobiety oskarżonej o rzekome bluźnierstwo angażują się ludzie z całego świata.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki przekazał rodakom bożonarodzeniowe życzenia, w których życzył pokoju wypływającego z ponownego połączenia stworzenia ze Stwórcą czyli człowieka z Bogiem.
W bożonarodzeniowym orędziu papież Franciszek apelował w nim o pokój, który nie jest wyrażany słowami, ale jest faktyczny i konkretny. Wskazał, że władza Bożej Dzieciny nie jest władzą tego świata, opierającą się na sile i bogactwie. Jest nią moc miłości, która stworzyła niebo i ziemię, i która daje życie wszelkiemu stworzeniu.
Abp Wojciech Polak odprawiał Pasterkę w katedrze Gnieźnieńskiej. W czasie mszy powiedział: "Boże Narodzenie nie jest jakimś sentymentalnym wspomnieniem, jeśli w nas, w Tobie i we mnie Bóg się narodzi, nic nie może być i pozostać takie samo".