To wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Premiera 24 stycznia, dystrybutor Monolith Films,
Jeśli książka jest naprawdę dobra, ludzie ją znajdą i przeczytają. Każdy potrzebuje karmy dla ducha. Literatura tym jest. Szkoda mi ludzi, którzy nie czytają. Pozbawiają się otwarcia na nowe oraz odwagi, by marzyć. Nie mają w sobie nerwu wojownika. Poza tym nie wierzę w te badania. To zwykły czarny pijar. Na moje spotkania przychodzą tłumy. Rozmawiam i piszę dla tych, którzy są chuliganami i wiedzą, że opowieść może odmienić ludzkie życie. Bo też tak się nierzadko dzieje – mówi Katarzyna Bonda, pisarka w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.\n
Musical, ah, musical. Zdolni wokaliści, sprawni tancerze, prosta historia w tle i dobro wygrywa ze złem. Tom Hooper postanowił przenieść jeden z najpopularniejszych musicali z desek teatru na ekrany kin. Udało mu się?
W moich artystycznych wyborach nie chciałbym być radykalny. Zależy mi, żeby komunikat płynący w mojej muzyce był uniwersalny. Nie chcę się ograniczać. Jeśli moja piosenka będzie w stanie zmusić kogoś do zastanowienia, to będę szczęśliwy – mówi Sławomir Przybył, wokalista, muzyk, autor tekstów, kompoytor.
Cieszę się, że masz zdrowe podejście do tematu. Zespół Boys istnieje od 30 lat. Nie każdy zespół czy wykonawca może się tym poszczycić. Jesteśmy na dużych imprezach medialnych. Gramy w teatrach, na deskach opery i na weselach. Gramy dla ludzi od 5 do 105 lat. To jest nasza siła – mówi Marcin Miller, wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider zespołu Boys w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Doszliśmy do wniosku, że na takiej dużej imprezie gra się takie utwory, które publiczność zna doskonale i świetnie się przy nich bawi. Tam raczej nie ma miejsca na eksperymenty. Jednak w zanadrzu mam piosenkę, którą chciałbym wypromować i to byłoby dobre miejsce i dobry czas na takie działania.
Andrzej Sapkowski jest autorem sagi o Wiedźminie, historii, która w formie gier, a ostatnio serialu Netflixa podbiła świat. Jednak same książki Andrzeja Sapkowskiego, były do tej pory mniej znane. Najwyraźniej to się jednak zmienia.
Nie powinno się mieszać niektórych gatunków muzycznych z disco polo. Disco polo ma swój rytm i swój bit. Muzyka dance'owa wkrada się kuchennymi drzwiami, bo chodzi o kasę. Ale to się nie przyjmie – mówi Sławomir Świerzyński, wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider zespołu Bayer Full w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Czołowy specjalista od kina sensacyjnego Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich.
Kocham publiczność, kocham, to co robię. Na scenie czuję się jak ryba w wodzie. Kiedy źle się czuję przed koncertem, to scena potrafi mnie wyleczyć z największych chorób. Publiczność jest dla mnie jak tabletka przeciwbólowa. Nie chciałabym, tego stracić – mówi Magdalena Narożna, wokalistka zespołu Piękni i Młodzi w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Święta, święta i po świętach. Slogan stary jak świat. Po świątecznych rozważaniach i ucztach warto wybrać się do kina. Nie będę rekomendował poważnych filmów, które mogą nas przyprawić o ból głowy, nikomu to nie jest potrzebne. Jednak polecam pograć z rodziną i znajomymi w „Jumanji: Następny poziom”.
Okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem, gdzie zewsząd wydobywa się muzyka okraszona dzwoneczkami i innymi elementami dźwiękowymi, które mają sprawić, że poczujemy się lepiej. Z tym bywa różnie. Od kilku lat internauci prześcigają się w tym, kto szybciej usłyszy w radiu "Last Christmas" zespołu Wham. Częściej piosenki irytują niż cieszą ucho. Jednak nie tylko świąteczne piosenki radiowym popem stoją. Możecie być zaskoczeni, jak to rap i święta? –To się gryzie. – Tak nie może być. – To nie pasuję. Tak możecie myśleć. Specjalnie dla Was wybrałem utwory, które mogą wprowadzić trochę świeżości w waszych świątecznych listach piosenek.
Paweł Wilczak, Sebastian Stankiewicz, Maria Sobocińska, Jerzy Bończak, Wojciech Mecwaldowski i Katarzyna Warnke mówią Bartoszowi Boruciakowi o pracy na planie zdjęciowym filmu "Pan T." w reżyserii Marcina Kryształowicza.
W większości przypadków choroba potrafi pokrzyżować szyki wielu osobom. Plany legły w gruzach. Trzeba żyć z tym – nie bójmy się użyć tego sformułowania – chwastem. Główny bohater filmu „Osieroconego Brooklynu” Lionel Essrog udowadnia świata, że można rozwikłać najtrudniejsze zagadki, mając taki chwast w głowie.
Książka potrafi wciągnąć nie tylko czytelników, ale również tłumaczy. Czytelnicy i osoby pracuje przy książce potrafią urządzać sobie pojedynki na cytaty, jakby to była walka na śmierć i życie. I często nią jest.
Nigdy nie byłem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Jednak doceniałem olbrzymi wkład jaki saga George’a Lucasa wniosła do światowej popkultury. „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” jest ostatnim elementem układanki tego kultowego cyklu filmowego. Idąc do kina, nie wymagałem wielkich przeżyć artystycznych, chciałem otrzymać dużo dobrej rozrywki i…
Kobiety marzą o prawdziwej, bezinteresownej miłości. Chcą być kochane, wspierane, szanowane i przede wszystkim nie zdradzane. A z tym ostatnim w dzisiejszych czasach obie płcie mają problem. Pragną by mężczyzna był przystojny, bogaty i do tego dostarczał im rozrywek i życia rodem z Instagrama. Niestety nie można mieć wszystkiego i z jakiś cech trzeba zrezygnować – mówi Edyta Folwarska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książki "Zbiór miłości niechcianych"
Gdybym skończył filmówkę robiłbym filmy takie jak inni. A takich produkcji jest dużo. Zawsze chciałem zrobić "Serce do walki" niezależnie. Nie chciałem robić filmu pod dyktando. Z tym scenariuszem chodziłem od wielu lat. Aż w końcu się udało. Chcę filmy robić po swojemu – mówi Kacper Anuszewski, reżyser, scenarzysta, producent i aktor w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Netflix udostępnił dziś specjalny materiał wideo, w którym Andrzej Sapkowski odwiedza plan serialu Wiedźmin.Andrzej Sapkowski w rozmowie z showrunnerką serialu Lauren Schmidt Hissrich mówi o swojej inspiracji do napisania historii Wiedźmina i o tym, czy będzie oglądał jej serialową adaptację.
Próbowano mi narzucać co mam śpiewać, jak mam wyglądać. Nie przystałem na to. Wiem kim jestem i co chcę w życiu osiągnąć. Jestem dojrzałym i cierpliwym człowiekiem, dla którego każde niepowodzenie także jest nauką. Można stwierdzić, że postawiłem na siebie. I absolutnie tego nie żałuję – mówi Julian Lesiński, wokalista w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.