Grafzero: Katar duszy Joanna Bartoń | Recenzja z ostatniej chwili
Grafzero: "Katar duszy" Joanna Bartoń | Recenzja

Grafzero vlog literacki sięga po książkę "Katar duszy" Joanny Bartoń (Wydawnictwo JanKa) i próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy powieść o życiu seksualnym i religii może znaleźć swoich odbiorców w Polsce? Gdzie jest granica między literaturą gatunkową, a literaturą piękną i gdzie należy usytuować "Katar duszy"?

Wiadomości
[FILM] „Orędownik Polski” o życiu, świętości i kulcie św. Andrzeja Boboli już dostępny!

Św. Andrzej Bobola, patron Polski, na przestrzeni wieków wielokrotnie skutecznie wstawiał się za naszą Ojczyzną. Dziś Polacy ponownie zwracają się ku niemu, a miejscem szczególnej czci jest sanktuarium w Strachocinie. Zapraszamy na film poświęcony temu niezwykłemu miejscu i historii kultu św. Andrzeja Boboli, dostępny już w serwisie YouTube.

tylko u nas
[FILM] Ronald Reagan –amerykański mąż stanu i przyjaciel Polski

27 września do polskich kin wchodzi amerykański film biograficzny „Reagan”. To świetnie nakręcona fabuła o prezydencie, który pokonał imperium zła, jak nazywano Związek Sowiecki.

Wiadomości
Kino opowiadające o drogach do Wolności

16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW odbędzie się w Gdyni w dniach 4-7 października 2024 roku. Można będzie zobaczyć 60 filmów konkursowych z całego świata. Wstęp wolny.

Wiadomości
Klucz do zrozumienia świata w nowej książce Wojciecha Reszczyńskiego „Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego”

W czasach, gdy z każdej strony słyszymy o niesłychanym postępie – w medycynie, technice, czy eksploracji kosmosu – równocześnie doświadczamy narastającej fali fałszywego postępu, który zamiast prowadzić ku lepszej przyszłości, cofa nas do epoki pogaństwa, odrzuca Boga, niszczy sumienia i wyśmiewa moralne zasady. Dechrystianizacja idzie w parze z naciskami wszechmocnych mediów, ograniczających edukację i wynarodowienie. W konsekwencji stajemy się niewolnikami korporacji, członkami utopijnych systemów, które degradują człowieka do roli beznarodowego niewolnika, zawsze podłączonego do małego ekraniku, z którego płyną nakazy bezbożników i cyników.

Wiadomości
Wojciech Reszczyński: Żyjemy między IV Rzeszą a zaborczą Rosją

– Katolicyzm i patriotyzm to fundamenty, na których możemy ocalić naszą tożsamość i niepodległość – przekonuje w interesującym wywiadzie Wojciech Reszczyński, autor znakomitej książki „Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego”.

Grafzero: Ten obcy Jurgielewiczowej wobec heterotopii Michela Foucaulta z ostatniej chwili
Grafzero: "Ten obcy" Jurgielewiczowej wobec heterotopii Michela Foucaulta

"Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej to znana i lubiana powieść dla młodzieży, ale co by było gdyby spróbować spojrzeć na nią przez postmodernistyczną filozofię Michela Foucaulta? Grafzero vlog literacki wskazuje na misterną konstrukcję, która bez wątpienia zasługuje na uznanie.

Grafzero: Widoki Marta Kwaśnicka - recenzja z ostatniej chwili
Grafzero: "Widoki" Marta Kwaśnicka - recenzja

Marta Kwaśnicka powraca z nową książką. "Widoki" to powieść będąca intrygującą krytyką polskiej inteligencji. Czy w dzisiejszym świecie ma ona coś jeszcze do zrobienia? Jak uformowała kolejne pokolenie i jakie płyną z tego wnioski? O tym Grafzero vlog literacki.

Wiadomości
Święci 1944. „Będziesz miłował ”– książka o zapomnianych bohaterach Powstania Warszawskiego

Agata Puścikowska w 80. rocznicę powstania warszawskiego wraca do zapomnianych bohaterów tamtych dni: sióstr zakonnych, księży, zakonników. Niewiele mówi się o roli duchownych podczas powstania, a przecież ich heroiczna postawa i oddanie sprawie zasługuje na najwyższe uznanie. Książka Agaty Puścikowskiej przypomina ich historie i przywraca należną im pamięć.

Wiadomości
III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie. Sympozjum o św. Andrzeju Boboli 19-20 lipca br.

W sobotę 20 lipca 2024 r. na Bobolówce w Strachocinie odbędzie się III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. W uroczystości weźmie udział również wydawnictwo Biały Kruk, na które serdecznie zapraszamy.

Grafzero: Nowa lista lektur? To jakiś nieśmieszny żart gorące
Grafzero: Nowa lista lektur? To jakiś nieśmieszny żart

Nowa lista lektur, którą możecie znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji to... jakiś nieśmieszny żart. Grafzero vlog literacki o tym dlaczego ósmoklasiści będą musieli czytać więcej mimo uszczuplenia podstawy programowej, a do liceów wkrada się totalny chaos.

Wiadomości
Dlaczego akurat w Polsce wydarzyło się tyle cudów? Jest jeden konkretny powód – o nim pisze w nowej książce „Cuda polskie” Czesław Ryszka

Wiara głęboko zakorzeniona w sercach Polaków, mająca wyraźny wymiar patriotyczny, od zawsze spajała Kościół, naród i państwo. Kult Matki Bożej Królowej Polski oraz polskich świętych i błogosławionych splatał się z historią naszego narodu. Cudowne znaki z nieba oraz interwencje Chrystusa, Maryi i świętych patronów kształtowały i nadal kształtują naszą historię, co potwierdzają liczne fakty historyczne oraz cuda uznane przez Kościół.

Grafzero: Czy istnieje dobry konserwatywny kryminał? z ostatniej chwili
Grafzero: Czy istnieje dobry konserwatywny kryminał?

Czy da się napisać konserwatywny kryminał? Pierwsza dyskusja z @RadykalnyPasywista wywołała spory odzew, Grafzero vlog literacki postanowił więc sprawdzić jak prezentują się kryminały, które można by określić jako konserwatywne.

Wiadomości
Syberyjskie piekło, wstrząsające historie i nieugięta wola przetrwania w książce nowej dr. Marka Klecela – „Sybir. Dzieje polskich zesłańców XVIII-XX w.”

Już od XVIII wieku, kiedy wpływowe kręgi społeczne upowszechniały pogląd o korzyściach płynących z obcego protektoratu, Polacy doświadczyli brutalnej rzeczywistości wyzysku, niewoli i wynaradawiania. Pierwsze transporty na daleki Sybir wyruszyły jeszcze przed końcem XVIII wieku, a przez kolejne stulecia ziemia ta zapełniała się najszlachetniejszymi i najbardziej niezłomnymi przedstawicielami naszego narodu. W nieludzkich warunkach walczyli z głodem i chorobami oraz zmuszani byli do najcięższych robót.

Wiadomości
Éric Zemmour: Ideologia globalizacji, antynarodowa i wielokulturowa, będzie w XXI wieku tym, czym był nacjonalizm w XIX, a totalitaryzm w XX wieku

Jakie jest oblicze Francji i ku jakim wartościom skłania się dziś największa część Francuzów? Cennych i błyskotliwych odpowiedzi na te pytania udziela jeden z czołowych polityków i pisarzy francuskiej prawicy Éric Zemmour w książce „Francuskie samobójstwo”. Ta wartko napisana publikacja we Francji biła rekordy sprzedaży: 15 tys. egz. dziennie! Równie silne były napaści na książkę i jej autora; nic dziwnego, skoro wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci. Za równie niebezpieczne uznaje Zemmour „mroczne, podziemne wpływy brukselskich technokratów”.

Wiadomości
Jaka jest dusza Polaków? Jakie są źródła naszej mentalności? Odpowiedź daje nowa książka „Polacy wierni i dzielni” o. Mariana Zawady.

Polskość jest przywilejem! To właśnie wobec Polski niejednokrotnie formułowana była idea posłannictwa i odpowiedzialności za przyszłość naszej cywilizacji. Zatem czy państwo polskie gotowe jest do tego pochodu ku szczytom? Czy społeczeństwo podoła odpowiedzialności? Co znaczy być Polakiem? Czy to dar nieba, powołanie? I wreszcie kim my, Polacy, jesteśmy, kim byliśmy i kim powinniśmy być w przyszłości? Wielu z nas wciąż szuka odpowiedzi na te pytania. Niech najnowsze dzieło wydane nakładem wydawnictwa Biały Kruk pt. „Polacy wierni i dzielni” autorstwa o. prof. Mariana Zawady OCD pomoże w ich znalezieniu, jednocześnie będąc otwarciem i wsparciem dla tej jakże ważnej idei. Idei, której kształt nadał Bóg, przeprowadzając nas przez trudną historię, czyniąc ducha polskiego tak różnym od innych.

z ostatniej chwili
Upamiętnienie 40. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Gdańsk, 8 czerwca

Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku dr Marek Szymaniak, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla oraz proboszcz parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku ks. kanonik Ludwik Kowalski mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie organizowane w ramach upamiętnienia 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Wiadomości
Prof. Wojciech Polak w Warszawie! Zapraszamy na spotkanie autorskie w kawiarni Agere Contra

„Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku” prof. Wojciecha Polaka to dzieło wybitnego i wszechstronnego historyka, które czyta się jak pasjonującą powieść. Sięgając po nie, każdy, kto z jednej książki chciałby zapoznać się z historią Polski na przestrzeni całych jej dziejów, ma tę możliwość. Dzieje te są długie, żywe i imponujące. Historia nasza, jak każdego wielowiekowego kraju, obfituje we wzloty i upadki. Może napawać dumą i podziwem, ale też przestrzegać przed niebezpieczeństwami. Może być nauczycielką życia, zwłaszcza społeczno-politycznego.

Grafzero: Targi Książki w Warszawie 2024 wideo
Grafzero: Targi Książki w Warszawie 2024

Wizyta na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz Targach Vivelo w 2024 obfitowała w wiele przyjemnych i nieco mniej przyjemnych wydarzeń. O tym, co kupiłem na Targach i co się na nich zdarzyło – Grafzero vlog literacki.

Grafzero: 15 najlepszych bitew w literaturze z ostatniej chwili
Grafzero: 15 najlepszych bitew w literaturze

Grafzero vlog literacki o najlepszych starciach batalistycznych w literaturze. Od Grunwaldu aż po II wojnę światową z wizytą w innych światach!

Emerytury
Stażowe