Nie traktuję innych artystów jako konkurencji. Każdy jest inny i wyjątkowy. Muzyka jest dla mnie odzwierciedleniem emocji i uczuć i chciałabym trafiać z nią oczywiście do jak najszerszego grona – mówi Monika Damaszko, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
W wieku 88 lat zmarł znany ilustrator, grafik i autor komiksów Bohdan Butenko. Autor takich postaci jak Gucio, Cezar, Kwapiszon czy Gapiszon. Scenarzysta Kabaretu Starszych Panów i innych scenografii teatralnych, członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Najważniejsze jest to, żeby mieć czas na to, żeby pójść na spacer. Bez tego nie ma robienia muzyki. Nasza muzyka powstaje na spacerach. Chodzimy bardzo dużo. Robimy rocznie 3500 kilometrów pieszo. Co do celów najważniejsze jest, żeby mieć co powiedzieć na scenie. Dużo jest fajnych piosenek, które lecą w rozgłośniach radiowych. I co z tego – mówią Ania Kaptór i Przemek Starachowski z zespołu Funkasanki w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Od dziś w kinach można oglądać najnowszy film Jana Komasy. „Boże Ciało” zyskało już szerokie uznanie krytyków i publiczności na prestiżowych festiwalach m.in. w Wenecji i Toronto. Film jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii film międzynarodowy, a w Hollywood są już plany adaptacji dzieła na serial. W miniony wtorek w Warszawie odbyła się polska premiera filmu – pojawił się na niej raper Białas, którego utwór „Słup” został wykorzystany w jednej ze scen.
Były takie momenty. Jednak kocham muzykę, i nawet jakbym ją rzucił, to prędzej czy później wróciłbym do niej. Jednak nie pracowałbym w zawodzie, gdyż skończyłem Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Może byłbym fryzjerem albo makijażystą – mówi Sławek Uniatowski, wokalista, autor tekstów, kompozytor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
10 października 1991 po spektaklu "Pan Twardowski" na deskach krakowskiego Teatru STU Andrzej Zaucha i Zuzanna Leśniak, aktorka zostali zabici przez jej męża Yves'a Goulais na prakingu przy ul. Włóczków.
„Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy” – mówi Kazik Staszewski w produkcji „Kult. Film”. Pierwszy pokaz dokumentu o legendarnym zespole odbędzie się już w poniedziałek 14 października, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.
W 2014 roku Magdalena Piejko nakręciła film dokumentalny o najnowszej polskiej emigracji pt. "Tam gdzie da się żyć". Teraz wraca do tematu w nowym dokumencie pt. "Wracamy?". Swoją premierę film miał w TV Polonia. Najbliższa emisja piątek 11 października o godz. 15.55 na TVP Polonia.
Prezentujemy fragment książki "Wojenne siostry" Agaty Puścikowskiej. Książka do nabycia od 16 października. Spotkanie autorskie 22 października o godz 18, ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Drop O.S.T.R. & Magiera pojawił się właściwie znikąd. To znaczy pojawił się z pasji. Do muzyki. Kilka telefonów, wymiana zdań i jak to u jednego i drugiego bywa - nagle mamy gotowe dzieło, któremu przyświeca jeden motyw - po co zmieniać coś, co było dobre?
Czech zmarł w wieku 80 lat. Chorował na białaczkę. Nasi sąsiedzi uznawali go za najwybitniejszego piosenkarza w historii. Już za życia doczekał się swojego muzeum - Gottlandu na podobieństwo Gracelandu Elvisa Presleya. Wokalistę często określano "Presleyem Wełtawy", ale i "Słowiańskim Sinatrą" czy – szczególnie w Niemczech - "Złotym Głosem z Pragi".
Nie wstydzę się mojej wiary. Wiara jest dla mnie bardzo ważna. Dużo zmieniła w moim życiu. Dodaje mi odwagi, żeby funkcjonować w świecie. Skupiam się na tym, co jest najważniejsze. Odcinam się od złych rzeczy. Chcę, żeby towarzyszył mi Bóg – mówi Agnieszka Adamczewska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
– Pomawia mnie multirecydywista. On w swoich zeznaniach przyznaje się do takich rzeczy, które nie nadają się do druku, to jest diabeł wcielony. Idzie na współpracę, nie musi oddawać pieniędzy, które zarobił, i nie idzie do więzienia. Chodzi sobie ulicą i śmieje się ludziom prosto w twarz. Taki gość w sądzie i w prokuratorze jest bardziej wiarygodny ode mnie. Gdyby były na mnie dowody, nie robiłbym z siebie debila i nie udzielałbym wywiadów. Jestem niewinny i walczę o prawdę. Zostałem wrobiony – mówi Bonus RPK, raper, autor tekstów, przedsiębiorca, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
O pracach nad najnowszą płytą Karimski Club, rozwoju edukacji muzycznej w Polsce oraz wszędobylskim disco polo mówią Karim i Nelson Martusewicz w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem\n
Po bardzo dobrze przyjętym teledysku stworzonym do utworu O.S.T.R. pt. “E.K.O.” nadszedł czas, by odkryć kolejną kartę z ilustracją do albumu “Instrukcja Obsługi Świrów” na kanale YouTube Asfalt Records.
Film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy zostało polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Wyboru kandydata dokonał Polski Instytut Szkoły Filmowej.
Wytwórnie NWJ oraz Asfalt Records nie zwalniają tempa! Dokładnie w 10 rocznicę od premiery legendarnego “Note2” na asfaltshop.pl oraz tede.shop.pl rusza przedsprzedaż ekskluzywnej, dwupłytowej reedycji albumu, który w limitowanym nakładzie zostanie wzbogacony o nie wydany nigdy wcześniej na płycie CD minialbum “Note2 Errata” oraz okazjonalną wlepkę.
„Supernova” – utrzymana w realistycznym stylu, krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego, będzie walczyć o nagrody podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września).
Akcja thrillera szpiegowskiego rozgrywa się w latach 60-tych w Pałacu Kultury i Nauki. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow. „Ukryta gra” powalczy o Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gościem specjalnym festiwalu będzie Bill Pullman. Film trafi do kin 8 listopada.
Z Sadowskim wielu ma problem. Zbudował sobie doskonały system doboru ofiar i ochrony siebie. Potrafił wejść wszędzie i załatwiać pieniądze na jazz. Był sprawnym organizatorem. Dzięki temu budował różne relacje. Zawsze wiedział, z której strony wiał wiatr. Za czasów komuny grał w kościołach i dla władzy. Potrafił oddzielić politykę i ideologię od swoich interesów. Nie wolno zapominać, że Sadowski miał relacje z politykami PiS i PO. Ani jednych, ani drugich nie można politycznie o to oskarżać. Chcę pokazać, że w obecnym systemie politycznym nie ma kary dla pedofilów, którzy funkcjonują na styku polityki, biznesu i mediów. Jest to moim zdaniem dużo większy problem niż w Kościele katolickim. W wielu państwach widzę surowe wyroki dla pedofilów, a u nas? Lepiej nie mówić – mówi Mariusz Zielke, pisarz w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.