Oto dieta - cud na schudnięcie! Kawa z ... masłem i chudniesz pół kilo dziennie? Wiadomości
Oto dieta - cud na schudnięcie! Kawa z ... masłem i chudniesz pół kilo dziennie?

W Polsce coraz więcej ludzi chce się odchudzić. W wielu przypadkach przeradza się to w chorobę. Ale są pewne kuracje odchudzające, które naprawdę nie szkodzą zdrowiu i ... działają. Daily Mail opublikował materiał o pewnej technice na szybkie, zdrowe i wygodne chudnięcie.

Brukselizmy, czyli co polszczyzna zapożyczyła z unijnego żargonu Wiadomości
Brukselizmy, czyli co polszczyzna zapożyczyła z unijnego żargonu

Kodecyzja, twarde jądro, kompozycja personalna - na dźwięk brukselizmów niektórzy dostają gęsiej skórki. Najwięcej do polszczyzny napłynęło ich jednak jeszcze przed przystąpieniem do Unii Europejskiej, teraz ich napływ jest znacznie mniejszy - mówi PAP Aleksandra Tomaszewska z UW.

Studia doktoranckie z piwowarstwa ruszają na Uniwersytecie Rolniczym Wiadomości
Studia doktoranckie z piwowarstwa ruszają na Uniwersytecie Rolniczym

Pionierskie studia z browarnictwa i słodownictwa w ramach projektu European Joint Doctorate Food Science ruszają na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Kielce stolicą mody i koniec:) Wiadomości
Kielce stolicą mody i koniec:)

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zwróciło się w trybie dostępu do informacji publicznej z zapytaniem: Kto jest autorem koncepcji hasła Kielce jako stolica mody? W odpowiedzi Urząd Miasta napisał: "Kielce jako stolica mody jest określeniem propagowanym przez Prezydenta Kielc, gdyż tak on uważa". Pismo podpisał wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor.

Dusza towarzystwa czy przystosowany samotnik - jak społeczny jest mózg? Wiadomości
Dusza towarzystwa czy przystosowany samotnik - jak społeczny jest mózg?

Gdy ktoś panikuje, inni mogą odczuwać jego zaniepokojenie. Gdy inni się śmieją, nam także łatwiej się uśmiechać. Część emocji nie należy wyłącznie do nas, przejmujemy je od osób w naszym otoczeniu. Czy w mózgu są struktury lub obwody neuronalne, które wyewoluowały specjalnie po to żeby zapewnić nam sprawne relacje z innymi ludźmi?

Zadowolenie z życia gwałtownie zmniejsza się po osiągnięciu wieku średniego Wiadomości
Zadowolenie z życia gwałtownie zmniejsza się po osiągnięciu wieku średniego

Zadowolenie z życia gwałtownie zmniejsza się po osiągnięciu wieku średniego - ale tylko w zamożnych krajach Zachodu – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Lancet” .

Ekspert: diety oczyszczające nie istnieją Wiadomości
Ekspert: diety oczyszczające nie istnieją

Często wpadamy na pomysł zrzucenia kilku kilogramów poprzez stosowanie szybkich diet. Choć takie jadłospisy czasami nazywane są "dietami oczyszczającymi", to nie istnieje nic takiego, jak oczyszczanie organizmu poprzez dietę - mówi prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska.

Badania NASK: dla nastolatków komputer stacjonarny odchodzi do lamusa Wiadomości
Badania NASK: dla nastolatków komputer stacjonarny odchodzi do lamusa

80 proc. nastolatków cały czas jest on-line, głównie dzięki smartfonom – wynika z badań instytutu NASK. Pokazują one, że komputery stacjonarne odchodzą do lamusa - ponad połowa młodych ludzi nie korzysta z nich przy przeglądaniu internetu, choć wykorzystuje do grania w gry. We wtorek rozpoczęła się dwudniowa 10. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".

Ukochana para Ameryki bierze rozwód. Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy Wiadomości
Ukochana para Ameryki bierze rozwód. Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy

Angelina Jolie złożyła pozew o rozwód z Bradem Pittem, poinformował w specjalnym oświadczeniu dla CNBC Robert Offer, adwokat aktorki. – Ta decyzja została podjęta dla zdrowia rodziny. Angelina Jolie nie będzie jej komentowała, prosi też, aby w tym czasie nie zakłócać prywatności jej rodziny - powiedział adwokat.

Druga była Pierwsza Dama oszczędza Wiadomości
Druga była Pierwsza Dama oszczędza

W wywiadzie zamieszczonym w „Metrocafe.pl” z 16-18 września br. Jolanta Kwaśniewska oburza się marnotrawstwem żywności w Polsce i uczy, jak gospodarować oszczędniej.

Matka Polka Wielofunkcyjna. Dlaczego powrót do pracy po urodzeniu dziecka jest tak trudny? Wiadomości
Matka Polka Wielofunkcyjna. Dlaczego powrót do pracy po urodzeniu dziecka jest tak trudny?

Powrót do pracy po urodzeniu dziecka - to hasło wielu kobietom spędza sen z powiek. Jak pogodzić obowiązki matki i pracownika? Czy pracodawcy w Polsce rzeczywiście krzywo patrzą na młode mamy? A może wcale nie jest tak źle? Pytanie o doświadczenia mam na rynku pracy zadaję na kilku kobiecych forach. Prawdę mówiąc, spodziewam się lawiny smutnych historii o wypowiedzeniu umowy pod byle pretekstem czy przykrych komentarzach przełożonych, gdy dziecko „znowu jest chore“.

Jedna lampka wina odpowiada godzinie spędzonej na siłowni. Najnowsze badania Wiadomości
Jedna lampka wina odpowiada godzinie spędzonej na siłowni. Najnowsze badania

Badania przeprowadził jeden z kanadyjskich uniwersytetów. Okazało się, że związek chemiczny „resweratrol”, który jest obecny w czerwonym winie, przynosi podobne korzyści do tych, które dostarcza nam aktywność fizyczna np. na siłowni.

Agnieszka Stein dla "TS": Wychowanie bezstresowe nie istnieje. Każdy człowiek przeżywa stres Wiadomości
Agnieszka Stein dla "TS": Wychowanie bezstresowe nie istnieje. Każdy człowiek przeżywa stres

Mimo że na dzieci chowaniu znamy się najlepiej, rodzicielskie fora internetowe kipią od pytań zaczynających się od „jak”. W odpowiedziach – cały wachlarz pomysłów i, jak zwykle, spory między reprezentantami dwóch wrogich obozów. Z jednej strony „eko-matki” oskarżane o mityczne bezstresowe wychowanie. Z drugiej rodzice „tradycyjni”, przywiązani do kar, nagród, a czasem i klapsów. A może istnieje droga, która spodobałoby się i jednym, i drugim?

Jedz mniej - żyj dłużej Wiadomości
Jedz mniej - żyj dłużej

Jedną z najskuteczniejszych strategii na przedłużenie sobie życia może być zmniejszenie liczby spożywanych kalorii - mówili uczestnicy debaty o sposobach na długowieczność. Stulatkowie z tzw. niebieskich stref, w których żyje ich najwięcej, jedzą około 1800 kcal dziennie, czyli 20-30 proc. poniżej zapotrzebowania kalorycznego.

Berezowski: Jak obić intelektem? Wiadomości
Berezowski: Jak obić intelektem?

Trzeba mieszkać na bezludnej wyspie aby nie używać chwytów erystycznych. Bo tylko palmy i Bóg nie zwracają uwagi na sposób argumentacji (i to też nie zawsze). W dyskusji dobry chwyt znaczy więcej niż tytanowa logika, niż słuszność poglądów, ale też nie ma nic gorszego od słabego chwytu.

Emerytury
Stażowe