Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Rosemann: Kataryno, Różo Rzeplińska, Zofio Komorowska… Wiadomości
Rosemann: Kataryno, Różo Rzeplińska, Zofio Komorowska…

Jakakolwiek wątpliwość co do tego ile osób będących sędziami Trybunału postępowało tak, jak sędzia Biernat czyli korzystało z urlopu nie informując o tym odpowiedniej komórki w swej firmie i pozwoliło w ten sposób na powstanie formalnych zaległości skutkujących koniecznością wypłaty horrendalnych i faktycznie niezasłużonych ekwiwalentów jest czymś, co działaczom na rzecz transparentności życia publicznego nie powinno się mieścić w głowie.

14 stycznia 1993 r. – zatonięcie promu MF „Jan Heweliusz” Wiadomości
14 stycznia 1993 r. – zatonięcie promu MF „Jan Heweliusz”

24 lata temu, nad ranem 14 stycznia 1993 r., podczas silnego sztormu u wybrzeży wyspy Rugia na Morzu Bałtyckim zatonął polski prom MF „Jan Heweliusz”. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 55 osób z 64 znajdujących się na pokładzie.

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: San Escobar, czyli do czego służy gwizdek Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: San Escobar, czyli do czego służy gwizdek

Cała współczesna propaganda, jeśli tylko ma być skuteczna, musi w pewnym momencie zostać przepuszczona przez kulturę pop. W praktyce sprowadza się to do tego, by doprowadzić ludzi do takiego stanu intelektualnego, w którym na dźwięk nazwiska Kaczyński, będą krzyczeć „Fuhrer”, na dźwięk nazwiska Kwaśniewski – „wóda”, na dźwięk nazwiska Wałęsa – „Bolek” a na hasło „Waszczykowski” wszyscy wstaną i krzykną: „San Escobar”.

Jan Mosiński: Jak długo Katylino ... Wiadomości
Jan Mosiński: Jak długo Katylino ...

Od 16 grudnia 2016 r. byliśmy świadkami, niespotykanego w historii polskiego parlamentaryzmu, protestu opozycji, która określiła się mianem opozycji totalnej. Łamiąc przepisy regulaminu Sejmu czy też art. 128 Kodeksu karnego posłom Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej wydawało się, że postępują zgodnie z wolą suwerena. Okazało się, że Polacy w sposób jednoznaczny potępili działania opozycji, co wykazały liczne sondaże. Najwiecej straciła .Nowoczesna (w jednym z badań partia R. Petru straciła 7 proc. poparcia). To zapewne ostudziło zapędy barwnego lidera tej formacji. Zapewne wpływ na sondaże miała także słynna eskapada na Maderę.

Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: ...tymczasem nad morzem... Wiadomości
Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: ...tymczasem nad morzem...

Nawet przyroda jest zainteresowana sytuacją w kraju

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Experty bez filtra, czyli być, jak ksiądz Sowa Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: Experty bez filtra, czyli być, jak ksiądz Sowa

Fakt, że telewizja publiczna pokazała całej Polsce, że są tacy profesorowie, doktorzy, docenci, redaktorzy i analitycy, którzy noszą moherowe berety, jest czymś nie do przecenienia.

Alexander Degejt: Podwójna przegrana Sorosa Wiadomości
Alexander Degejt: Podwójna przegrana Sorosa

My tu się zajmujemy okupacją Sejmu, ciamajdanem i fakturami Kijowskiego a tam daleko, za oceanem ludzie majątki tracą. George Soros, ledwo Donald Trump wygrał wybory, zbiedniał o miliard dolarów. Stracił je na giełdzie wierząc i licząc na to, że po niesłusznym wyborze inwestorzy zaczną na gwałt wyprzedawać swoje papiery i zwiewać do Kanady. Zagrał na spadki a tu bum! Giełda skoczyła w górę i "filantrop" popłynął na okrągłą sumkę. Za chwilę oczywiście się odkuje, idiotą nie jest i nie inwestuje kierując się ideologią a twardymi danymi, jednak ta jego wtopa - mówiąc po młodzieżowemu - pokazuje rzeczywistość w zupełnie innych barwach niż mogłoby się wydawać.

Rosemann: „Wakacje trybunalskie” czyli arcykapłani sprawiedliwości Wiadomości
Rosemann: „Wakacje trybunalskie” czyli arcykapłani sprawiedliwości

Mamy do czynienia z sytuacją, w której stojący na samym szczycie naszego systemu sprawiedliwości ludzie, albo nie mają pojęcia o przepisach, które zna chyba każdy pracujący Polak, albo też, na co stawiam, znają je doskonale ale z jakiegoś powodu uważają, że ich akurat one nie dotyczą.

Jacek Jarecki: Putin i machina grozy Wiadomości
Jacek Jarecki: Putin i machina grozy

Początki propagandy, zdatnej do użytku w walce o dominację, sięgają pewnie czasów, gdy nasi praprzodkowie uwijali się z zaostrzonymi kijami po sawannie. Jej zasady pozostały niezmienne do dzisiaj.

Janusz Wolniak: Chcieli odebrać Polskę Polakom Wiadomości
Janusz Wolniak: Chcieli odebrać Polskę Polakom

Według prominentnego posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budki protest w sejmie miał wielkie znaczenie. Pytanie tylko, dla kogo?

Zbigniew Kuźmiuk: Podwyżka płacy minimalnej niezwykle ważna dla 2/3 zatrudnionych Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Podwyżka płacy minimalnej niezwykle ważna dla 2/3 zatrudnionych

We wrześniu poprzedniego roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów o podwyżce „etatowej” płacy minimalnej na rok 2017 z 1850 zł do 2000 zł brutto, czyli aż 150 zł i w związku z tym konieczna była waloryzacja płacy godzinowej minimalnej z 12 zł na 13 zł od 1 stycznia tego roku.

Andrzej Fajda: Teoria teorią, a praktyka praktyką Wiadomości
Andrzej Fajda: Teoria teorią, a praktyka praktyką

...cóż patałachy strzelają, a Pan Bóg kule nosi...

Marcin Kacprzak: Dzieci III Rp. Zombie atakuje Wiadomości
Marcin Kacprzak: Dzieci III Rp. Zombie atakuje

Sieroty po III Rp. Zombie atakuje.

Jacek Jarecki: Mane, tekel, fares Wiadomości
Jacek Jarecki: Mane, tekel, fares

Zabawne, że Platforma Obywatelska za wzór wzięła sobie akurat Gazetę Wyborczą. Niby, że jak upadać, to w odpowiednim stylu i towarzystwie. Jakiż to wątpliwy koncept!

Jan Pietrzak dla "TS": Gdy Bolek i Frasyniuk poparli polski Majdan, zrobił się Ciamajdan Wiadomości
Jan Pietrzak dla "TS": Gdy Bolek i Frasyniuk poparli polski Majdan, zrobił się Ciamajdan

Tradycja świątecznych szopek spodobała się opozycji do tego stopnia, że urządziła szopę w sejmie. Najlepiej prezentowały się: osiołki, barany i krowy. Niezapomnianym momentem widowiska było odczytanie Dekalogu Wolności w 11 punktach. Samorodny „ Mojżesz” nie potrafi liczyć do dziesięciu. Ministra od sportu Mucha odśpiewała „nie pucz kiedy odjadę”. Głos z sali: nie bzycz!

Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Tylko Ameryka może uratować świat przed dominacją Chin Wiadomości
Prof. Marek Jan Chodakiewicz dla "TS": Tylko Ameryka może uratować świat przed dominacją Chin

Wszystko zaczęło się od Meksyku, skąd właśnie wróciłem. Był taki zwyczaj w college’u, ponad 30 lat temu, że jeździło się za południową granicę na ostrą rozrywkę (tam można było pić alkohol legalnie od 18 roku życia, a w Kalifornii od 21). Z powrotem nie trzeba było w kolejce czekać. Białych straż graniczna przepuszczała bez żadnych ceregieli. Zostawiało się samochód po amerykańskiej stronie granicy, aby nie wykupować ubezpieczenia zagranicznego i aby go nie ukradli, a od granicy braliśmy taksówkę do Tijuany. Albo jak wyprawa była dalej, na Baja, to brało się własny sprzęt lub wynajmowało się cztery kółka, aby poszaleć wyczynowymi samochodami po plaży. Teraz z powodu karteli narkotykowych wszystko się zmieniło. Wiara już tak się na południe nie garnie.

Zbigniew Kuźmiuk: Budżet na 2017 rok uchwalony mimo wątpliwości „prezydenta” Europy Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Budżet na 2017 rok uchwalony mimo wątpliwości „prezydenta” Europy

W sytuacji, kiedy budżet na 2017 rok został przyjęty bez poprawek przez Senat, i został skierowany do podpisu Prezydenta RP, niespodziewanie zabrał głos „w trzymającej rękę na pulsie” telewizji TVN24, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Monika Nowak: Nika, Nika, ludek fika Wiadomości
Monika Nowak: Nika, Nika, ludek fika

11 stycznia to bardzo znaczący dla historii polityki dzień. W 532 roku, właśnie 11 stycznia w Konstantynopolu wybuchł bunt stronnictw cyrkowych przeciwko cesarzowi Justynianowi I, zwany powstaniem Nika, gdyż taki okrzyk, oznaczający „zwyciężaj” albo „naprzód” wznosili buntownicy.

...tymczasem w nieodległej galaktyce... Wiadomości
...tymczasem w nieodległej galaktyce...

Nie wszystko jest takie jak się niektórym wydawać mogło...

Kadencyjna kasta poszła na urlop Wiadomości
Kadencyjna kasta poszła na urlop

Marszałek Kuchciński ogłosił przerwę w obradach 34 posiedzenia sejmu do 25 stycznia. Oficjalnie w celu "ustabilizowania prac parlamentu". Chciałem w tym miejscu rzucić kilkoma słowami powszechnie uważanymi za obelżywe, jednak się powstrzymam. Zadam tylko pytanie: za co ja wam, do ciężkiej i nieśmiertelnej, płacę?!

Emerytury
Stażowe