Przebywający z wizytą w Niemczech Prezydent Andrzej Duda z małżonką zostali we wtorek powitani przed Pałacem Bellevue przez Prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera i jego małżonkę.
Były premier w Poranku RDC zaskoczył słuchaczy i stwierdził, że prezydent Andrzej Duda mógłby ułaskawić Hannę Zdanowską.
Gościem porannej rozmowy RMF FM był marszałek Stanisław Karczewski. Polityk wypowiedział się na temat ponownie wybranej prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
Jeden z przedstawicieli protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie został radnym Torunia jako przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.
11 listopada będziemy obchodzić okrągłą, 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Świętowanie tego dnia może potrwać jednak dłużej. Ma objąć również poniedziałek 12 listopada, który z tej okazji miałby być jednorazowo dniem wolnym od pracy.
Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Polityk wypowiadał się na temat wyników wyborów samorządowych. Suski podkreślił, że przed partią dalsza ciężka praca.
„Suddeusche Zeitung” w mocnym tekście odniósł się do wyniku wyborów w samorządzie. – PiS dysponował ogromnym arsenałem propagandowym, a pomimo to w wyborach samorządowych osiągnął wynik znacznie poniżej oczekiwań – ocenia „Sueddeutsche Zeitung”.
Dziennikarka wyraził opinię na Twitterze dotyczącą wyborów samorządowych. Wielowieyska uważa, ze upajanie się zwycięstwami w miastach przez polityków, to uciekanie od własnych problemów w strukturach.
Gościem "Salonu politycznego Trójki" oraz "Politycznego Graffiti" był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziennikarze pytali polityka m.in. o postanowienie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotyczące polskiej ustawy o sądownictwie oraz o świętowaniu 11 listopada.
Gościem Radia Zet był Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Beata Lubecka poruszyła kwestię dotyczącą zwycięstwa Hanny Zdanowskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Łodzi.
Gościem Konrada Piaseckiego w "Rozmowie Piaseckiego" TVN 24 była Katarzyna Lubnauer, przewodniczącej Nowoczesnej. Głównym tematem rozmowy były wybory samorządowe oraz sytuacji w sejmikach wojewódzkich.
Według obliczeń Marcina Palade na podstawie wyników sondażów wyborczych. Politolog uważa, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miał samodzielną większość w województwach: podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W województwach mazowieckim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim.
- No to kochani koniec. Już na 100% nie mam co liczyć, że kiedykolwiek odzyskam jakieś pieniądze przyznane mi przez Komisję Weryfikacyjną - napisała Magdalena Brzeska córka Jolanty Brzeskiej, działaczki społecznej zaangażowanej w walkę z dziką reprywatyzacją, której ciało zostało odnalezione spalone w Lesie Kabackim. Początkowo śledztwo umorzono z powodu "niewykrycia sprawców", potem zostało wznowione przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Pani Magda poprosiła również o pomoc finansową. Po nagłośnieniu sprawy przez Tysol.pl zbiórka ruszyła z kopyta. Teraz Pani Magda dziekuje darczyńcom
- No to kochani koniec. Już na 100% nie mam co liczyć, że kiedykolwiek odzyskam jakieś pieniądze przyznane mi przez Komisję Weryfikacyjną - pisze Magdalena Brzeska córka Jolanty Brzeskiej, działaczki społecznej zaangażowanej w walkę z dziką reprywatyzacją, której ciało zostało odnalezione spalone w Lesie Kabackim. Początkowo śledztwo umorzono z powodu "niewykrycia sprawców", potem zostało wznowione przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę
Partia rządząca wygrała wybory do sejmiku województwa małopolskiego. Ugrupowanie będzie mogło rządzić samodzielnie – informuje dziennikpolski24.pl na podstawie zebranych wyników z komisji w województwie.
– Solidarność ma to szczęście, że opiera się na społecznej nauce Kościoła i ma swój azymut w postaci 21 sierpniowych postulatów. Czasy się zmieniają, Polska się zmienia, a sierpniowe dziedzictwo nadal jest aktualne. To nas łączy. Łączy nas nasz patron bł. ks. Jerzy Popiełuszko, łączy nas nauka świętego Jana Pawła II – mówi Piotr Duda, przewodniczący „S”, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
Stanisław Karczewski,marszałek Senatu opublikował na Twitterze relację ze spotkania z Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. Rozmowy przedstawicieli obu państw dotyczyły głównie amerykańskiej Polonii oraz relacjach Polski i USA. Karczewski podkreślił, ze stosunki z USA są bardzo dobre, ale wciąż tkwi w nich potencjał do rozwoju.
Przed nami wybory w Solidarności, największym związku zawodowym w Polsce. Czas wyborczy przede wszystkim rodzi pytania: co dalej, kto stanie na czele związku w kolejnej kadencji, a także, jakie cele i priorytety związek będzie realizował w najbliższej kadencji. Zwłaszcza to ostatnie może budzić pewne zdziwienie. Bo przecież jakie cele może realizować związek zawodowy? W powszechnej świadomości ma reprezentować pracowników przed pracodawcą oraz chronić tak zbiorowe, jak i indywidualne interesy swoich członków. Tak jest zazwyczaj, ale nie w przypadku Solidarności.
Wybory w Działoszynie mogły zaskoczyć wszystkich. O fotel burmistrza w mieście w woj. łódzkim walczyła tylko jedna osoba. Natomiast wyborcy stwierdzili, że nie chcą powierzać tej funkcji Marioli Paśnik z PiS.
Zdaniem badań exit poll wybory prezydenckie w stolicy wygrał Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Ogromną popularnością Trzaskowski cieszy się wśród osadzonych. Głos na PO i Nowoczesnej oddało aż ponad 60 proc. więźniów w Białołęce i ponad 58 proc. na Grochowie.