Dziennikarka Anne Applebaum, prywatnie żona byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, na łamach "The Washington Post" zrecenzowała film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.
Wydawnictwo Universitas przypomniało wydaną latem 1939 r. książkę Władysława Studnickiego „Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej”. Jej autor nawoływał, aby Polska ustąpiła Hitlerowi spełniając jego żądania. Władze II RP uznały, że takie treści nie mogą być propagowane w obliczu zbliżającej się wojny z Niemcami i książkę skonfiskowały.
Trybunał Sprawiedliwości UE poinformował o pozwie Węgier wobec PE.
"Suddeutsche Zeitung" opublikował tekst mający przestrzegać Niemców przed populizmem i konserwatyzmem.
Sobór Watykański II (1962-1965) wprowadził do użytku liturgicznego tzw. lekcjonarz, czyli księgę osobną od Mszału, zawierającą teksty - fragmenty Staregi i Nowego Testamentu, psalmy oraz tekst Ewangelii - na każdy dzień roku.
Europoseł Janusz Wojciechowski odniósł się do sprawy bezpieczeństwa na drodze, w kontekście interakcji między kierowcami a innymi przemieszczającymi się po ulicach miast.
Serdecznie zapraszamy na premierowy klip piosenki "Ciemnogród" w wykonaniu Karat NM.
Amerykańscy i włoscy naukowcy stwierdzili, że za naszymi uprzedzeniami stoją doświadczenia odległych przodków z czasów, kiedy ludzie musieli rywalizować, by zapewnić sobie przetrwanie. Według uczonych stanowi to już obecnie kwestię reakcji biologicznych i da się usunąć poprzez... elektrowstrząsy?
21-letnia Polka Karolina Smaga wracała z koleżanką Lindą Cariglią z imprezy, gdy usłyszały z podliskich krzaków dziwne odgłosy. Po chwili namysłu dziewczęta podjęły kroki, których nie powstydziłby się żaden heros.
Przyznanie się Arabii Saudyjskiej do śmierci dziennikarza Jamala Khashoggi na terenie saudyjskiego konsulatu w Stambule wywołało medialną burzę. Sprawa zaczyna oddziaływać na scenę polityczną oraz ekonomię.
Borys Budka, były minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz, opublikowął na swoim profilu FB materiał mogący łamać ciszę wyborczą. Polityk tłumaczy to błędem systemu i przeprasza.
Jamal Kashoggi był dziennikarzem o bardzo szerokim dorobku zawodowym - dyrektorem generalnym Al-Arab Channel News, korespondentem zagranicznym, redaktorem naczelnym dziennika "Al Watan", autorem wywiadów z Osamą-bin-Ladenem. \nZ racji swoich postępowych w świecie arabskim poglądów i otwartej krytyki władz oraz radykalnego odłamu islamu - wahabityzmu, zmuszony był w 2017 roku udać się na wygnanie. W Arabii został autorem zakazanym.
Okazuje się, że stereotypowy obraz kibica na rozgrywkach ligowych w piłce nożnej może być mylący. Przekonali się o tym internauci.
Na zaproszenie Sekcji Prawa Ukraińskiego Izby Adwokackiej w Warszawie miałem wygłosić wykład pod tytułem „Ukraina pod międzynarodowym pręgierzem: ratyfikacja konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. Ku mojemu zdziwieniu sam już temat wykładu wzbudził w adwokaturze warszawskiej niezwykle silne emocje, w których podsycanie włączył się Dziekan Mikołaj Pietrzak oraz Prezydium Okręgowej Rady Adwokackiej.
20 października 1952 roku na tajnym posiedzeniu pod nieobecność oskarżonego Sąd Najwyższy jedynie na podstawie nadesłanych dokumentów zatwierdził wyrok śmierci na gen. Auguście Emilu Fieldorfie ps. "Nil" wydany 16 kwietnia przez Sąd wojewódzki w Warszawie.
fotolia\nKolejny obrońca życia, który miał rzekomo naruszyć prawo poprzez prezentowanie fotografii dzieci uśmierconych przed narodzeniem, został uniewinniony. Sąd Rejonowy w Oławie opowiedział się za prawem do mówienia prawdy o aborcji oraz wolnością słowa, odwołując się do międzynarodowych i konstytucyjnych standardów.
- Głos może zostać nieważnym zarówno w wyniku matactw i przestępstw wyborczych w samej komisji jak i przez to, że wyborca nie będzie przygotowany, nie będzie wiedział jak dobrze postawić tak zwany krzyżyk (znakiem ważnego wyboru są CO NAJMNIEJ dwie przecinające się linie w polu kratki obok nazwiska kandydata - mówi Paweł Zdun Przewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów
Tłumy Warszawiaków, rodzina ks. Popiełuszki, przedstawiciele władz państwowych oraz Solidarności z przewodniczącym Piotrem Dudą na czele uczestniczyli w uroczystościach związanych z 34. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie.
– Dobro pokonało zło poprzez męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki – mówił Prezydent Andrzej Duda we Włocławku podczas uroczystości upamiętniających 34. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”. Prezydent podkreślał, że ks. Popiełuszko był człowiekiem wielkiej wiary i był męczennikiem za wolną, niepodległą i suwerenną Polskę, za Polskę, w której ludzie będą mogli żyć spokojnie, wyznając swoją wiarę i będąc traktowani sprawiedliwie.
8 lat temu, 19 października 2010 roku w biurze poselskim PiS w Łodzi Marek Rosiak został zabity strzałami z broni palnej przez Ryszarda Cybę – byłego członka Platformy Obywatelskiej. Napastnik nożem ranił drugiego pracownika biura Pawła Kowalskiego. Za tę zbrodnię został skazany na karę dożywotniego więzienia.