Rzadko można usłyszeć dobre słowo na temat Polski w niemieckiej prasie. Tymczasem w Niemczech pracuje około 1,5 mln wschodnich Europejczyków. Najliczniejszą grupę stanowią Polacy – 422 tys. Nasi fachowcy są poszukiwani na niemieckim rynku. "Stosunkowo niewielkie znaczenie mają dla niemieckiej gospodarki uchodźcy, choć ich liczba zwiększyła się bardziej niż prognozowano. Pracuje ich obecnie 327 tys." - podaje Frankfurter "Allgemeine Zeitung".
Redaktor naczelny portalu Tysol.pl był dzisiaj gościem TVP Info. Rozmowa dotyczyła Romana Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa, który na piątkowej konwencji wyborczej niewybrednymi komentarzami przedstawiał kandydatki do rady miasta.
Nikt od kilku lat nie zastanawia się jak rozwiązać problem taśm, który niszczy nasze państwo. Politycy tylko martwią się jak zareagować, kiedy coś wypłynie. Dlatego tych polityków trzeba wyciąć, zaorać, poczekać, by nie odrośli i zasiać nowych. Bo nikt z obecnie uprawiających czynnie politykę nie ma ochoty tej sprawy wyjaśnić. W związku z tym można ich szantażować w nieskończoność – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem ekspert ds. bezpieczeństwa, dr Łukasz Kister.
"30 tys. ludzi trzyma za gardło 40 mln obywateli", "glut, który trzeba rozbić" - to najnowsze wynurzenia Manueli Gretkowskiej na temat Kościoła Katolickiego, którymi pisarka i feministka podzieliła się w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem z Onetu. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odpowiedział na jej słowa.
W komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie IPN czytamy: "Dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” skierowała do Instytutu Pamięci Narodowej następujące zapytanie: „W związku z przygotowywanym artykułem chcę zapytać o udział Dyrektora Biura Edukacji Narodowej w II Kongresie Ojca Pio. Co IPN ma wspólnego z Ojcem Pio i czy oficjalny udział urzędnika państwowego w wydarzeniu religijnym jest zgodny z konstytucyjną zasadą rozdziału państwa i Kościoła?”.
"Zmarł Piotr Pawłowski, prezes fundacji Integracja. Człowiek o niezwykłej odwadze życia, energii, którą poświęcał dla dobra innych. Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych sam stając się niezwykłym przykładem. Odszedł przyjaciel" – poinformowała na Twitterze założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska.
Do sieci trafił filmik, na którym widzimy, jak na gmachu Sądu Najwyższego zawisł ogromny transparent z napisem "KONSTYTUCJA". Jak podaje portal niezalezna.pl, która powołuje się na informacje od rzecznika prasowego sądu, zgodę na wywieszenie banneru wydało „kierownictwo sądu”, a konkretnie – sędzia Dariusz Zawistowski.
- W sprawie reprywatyzacji zebraliśmy taką ilość danych, jakiej nikomu nie udało się zebrać. W Warszawie do 2016 roku wydano dokładnie 4159 decyzji zwracających nieruchomości. Z czego zbadaliśmy ponad 3 tysiące decyzji. Nikomu nie udało się do tej pory takiej pracy wykonać. Zebranie tych danych to jest praca niemal syzyfowa. Te dane są w różnych archiwach, różnych dzielnicach, ciężko dostępne. Do dzisiaj nie spłynęły do nas wszystkie decyzje, które ratusz wydał - mówił dziś na konferencji prasowej przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki.
"Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów" - napisał Donald Tusk w odpowiedzi na złośliwą uwagę Mateusza Morawieckiego. Do kąśliwej konwersacji dołączyła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.
Polonia w Stanach Zjednoczonych każdego roku czci pamięć generała brygady Kazimierza Pułaskiego. To bohater obydwu narodów; uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, poległy w bitwie pod Savannah 11 października 1779 roku. W tym roku w paradzie wzięło udział około stu tysięcy ludzi.
Adam "Nergal" Darski, muzyk i skandalista, w ekskluzywnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" grozi, że jeśli go "ocenzurują" wyemigruje z Polski. Strach się bać.
Były dziennikarz TVN-u, obecnie związany z telewizją Polsat, w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, dlaczego zmienił pracodawcę. Skomentował także porównywanie obecnej Polski do tej z czasów PRL.
"My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy, czasami popełniamy błędy. Kto nie popełnia błędów to znaczy, że nic nie robi" - mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Dębicy. Był to niewątpliwie prztyczek w nos dla byłego premiera Donalda Tuska, który wielokrotnie chwalił się swoim zamiłowaniem do gry w piłkę - swego czasu krytykowano go nawet za to, że będąc szefem rządu poświęca na to hobby zbyt dużo czasu. Tusk za pośrednictwem Twittera odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu.
Jeszcze do końca miesiąca rolnicy poszkodowani przez suszę mogą składać wnioski o pomoc finansową w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie mogą ubiegać się gospodarstwa, w których szkody objęły 70 proc. upraw i więcej, ale także te, w których straty wyniosły 30–70 proc. Do tej pory wpłynęło już ponad 106 tys. wniosków, a pierwsze gospodarstwa już otrzymały rekompensaty. Na pomoc dla poszkodowanych rolników rząd przeznaczył w sumie 1,5 mld zł.
Prawicowy polityk Jair Bolsonaro zdobył w Brazylii zdecydowane zwycięstwo w I turze wyborów prezydenckich. Uzyskał 46,7% głosów. Jego lewicowy oponent - Fernando Haddada uzyskał 28,37% poparcia. Druga tura wyborów odbędzie się 28 października.
W serwisie informacyjnym portalu interia.pl pojawiła się sonda, której pytanie brzmi: "Na kandydata, którego komitetu wyborczego zagłosujesz w wyborach do sejmików województw?". Wyniki nie są zbyt pomyślne dla Koalicji Obywatelskiej, prowadzonej przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer...
W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu abp Marek Jędraszewski na temat wartości każdego ludzkiego życia i prawa do tegoż życia, które mają wszyscy, bez wyjątków.
W roku 2018 przypada 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Tron Piotrowy. Z tej okazji 7 października w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku odbył się uroczysty koncert pod honorowym patronatem Minister Anny Marii Anders, Abp. Sławoja Leszka Głódzia i Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
19-letnia córka księcia Ernsta z Hanoveru i księżniczki Caroline z Monaco została pozbawiona prawa do brytyjskiej sukcesji królewskiej z powodu jej konwersji na katolicyzm.
Wanda Zalewska-Zdun, urocza starsza Pani walcząca niegdyś w Powstaniu Warszawskim, otrzymała wiele kartek w ramach akcji BohaterON. Postanowiła nagrać film z podziękowaniami.