Rozmowa z jedną z najpopularniejszych popowych wokalistek ostatnich lat – Dorotą „Dodą” Rabczewską stanowi okładkowy temat najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”.
- W ostatnich latach, gdy myślałem o moim kraju, to raczej w kategorii rozpaczy, miałem wrażenie, że moi rodacy zaakceptowali, a nawet chcieli unicestwienia naszego Narodu. Aż pojawiły się Żółte Kamizelki i pokazały, że Francuzi są gotowi stawić opór, znów być razem, być narodem. Żółte Kamizelki to właśnie to: duma bycia znowu razem, bycia narodem i pragnienie posiadania wspólnego losu. Więc tak, oczywiście, że czuję się Żółtą Kamizelką! Trudno nawet mi zrozumieć, jak można być Francuzem i przynajmniej nie sympatyzować z Żółtymi Kamizelkami - mówi w wywiadzie z Cezarym Krysztopą Patrick Edery francuski analityk i publicysta. Kryzys francuskiego państwa i problemy francuskiego społeczeństwa, które poprzez demonstracje wyrażają tzw. „Żółte Kamizelki” są tematem numeru najnowszego „Tygodnika Solidarność”.
– Bestialski mord dokonany na Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu wstrząsnął całą Polską. Dokonany w niedzielny wieczór, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydarzenia, które przynajmniej z założenia ma służyć dobru, być pozytywnym i radosnym elementem naszego życia – stał się przez to jeszcze bardziej mroczny i ponury. Dzisiaj wszyscy modlimy się za jego duszę – we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” pisze Michał Ossowski, redaktor naczelny.
Stała się rzecz straszna. Rzecz, która nie miała prawa się stać. Prezydent Adamowicz został ugodzony nożem przez bandytę. Dzisiaj nie mają dla nas znaczenia opinie, nie mają znaczenia podziały polityczne i światopoglądowe. Dziś ma dla nas znaczenie wyłącznie zdrowie Pawła Adamowicza i jego Rodzina, która z pewnością przeżywa ciężkie chwile
– Wbrew opinii salonu uważam, że telewizja publiczna jest od tego, żeby zaspokoić różne wrażliwości widzów – zdradza „Tygodnikowi Solidarność” Jacek Kurski prezes TVP.
Redaktor Naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski otrzymał podziękowania za patronat nad konkursem muzycznym "Piosenki stanu wojennego - IX edycja"
Tematem numeru pierwszego "Tygodnika Solidarność" w 2019 r. jest historia Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii Warszawa, który przez kilkadziesiąt miesięcy przetrzymywany był w areszcie wydobywczym.
"Gdyby pierwsi chrześcijanie szli na jakikolwiek kompromis, tak jak my to robimy, to dzisiaj chrześcijaństwa by nie było" – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie w rozmowie z Jakubem Pacanem.
– 13 Grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. W czasie jego trwania internowano ponad 10 tys. osób. Wprowadzony został nielegalnie na mocy niejednogłośnie – co warto podkreślić – podjętej uchwały Rady Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Pierwsze plany wprowadzenia stanu wojennego rozważane były już w czasie fali strajków w sierpniu 1980 roku, jednak ostatecznie władze komunistyczne nie zdecydowały się na jego wprowadzenie. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, jednak za najważniejszy uznano groźbę interwencji zbrojnej przez państwa Układu Warszawskiego – pisze we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.
– Komisja Europejska zaprezentowała w środę, 28 listopada, długoterminową strategię klimatyczną, której głównym założeniem jest zero emisji netto dwutlenku węgla w 2050 r. w Unii Europejskiej. Czyli pełna dekarbonizacja: stop dla kopalń oraz energetyki węglowej - pisze Teresa Wójcik. Jak ma się w tym odnaleźć Polska leżąca na pokładach węgla i opierająca na nim swoję energetykę?
Ostatnio dużo mówi się o wolności mediów. Wojciech Korkuć, grafik i plakacista, autor wielu okładek Tygodnika Solidarność dosadnie obnażył standardy niemieckiej prasy i niemieckiej prasy wydawanej w Polsce.
Portal OKO.press opublikował dziś tekst, w którym możemy przeczytać, że na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty "w napastliwy sposób" poruszające temat niemieckich reparacji. Autorzy publikacji z tej okazji uderzyli w autora plakatów, współpracującym z "Tygodnikiem Solidarność" Wojciechem Korkuciem.
– Jednym z tragicznych przykładów „doświadczeń” duchowieństwa z intencjami protoplastów dzisiejszej liberalnej lewicy jest historia księdza Romana Kotlarza, skromnego, acz niezłomnego proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pelagowie (obecnie Trablice), który nie tylko, wbrew presji aparatu bezpieczeństwa, starał się wychowywać młodzież w duchu wartości, które w ciemnych czasach komuny uważane były za zakazane, ale też miał odwagę zostać kapelanem Radomskiego Czerwca ’76 – pisze we wstępniaku do najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski redaktor naczelny. To właśnie postaci ks. Kotlarza poświęcony jest 48. numer naszego tygodnika.
Z Prezydentem Andrzejem Dudą rozmawiali Michał Ossowski i Cezary Krysztopa. Wywiad dostępny jest w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność. Teraz ukazał się również na stronie prezydent.pl.
Tekstem przewodnim najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” jest wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.
– 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy jako niezależne i suwerenne państwo. Było to możliwe dzięki ogromnej ofiarności i wytrwałości społeczeństwa, które w okresie zaborów przekazywało młodej generacji Polaków wartości i przywiązanie do języka i kultury narodowej. Przez cały ten okres Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości – pisze we wstępniaku najnowszego numery „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.
- Za nami XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność, który można nazwać prawdziwym świętem największego związku zawodowego w kraju, ale i prawdziwym świętem Polski. Bo przecież to w trakcie naszego zjazdu prezydent Andrzej Duda powiedział, że „cieszy się, że Solidarność w trosce o najsłabszych uczestniczy w polityce dotyczącej praw pracowniczych”. Prezydent dobitnie podkreślił, że Solidarność powinna stać na straży prawa pracy, niepodległości, suwerenności, ale i niepodważalnych wartości Rzeczpospolitej – napisał we wstępniaku do najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność Michał Ossowski, redaktor naczelny.
Redakcja "Tygodnika Solidarność" postanowiła odpowiedzieć na napis "Konstytucja", jaki zawisł na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy banner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji. Bezkompromisowa odpowiedź "TS" wywołała spore zainteresowanie mediów.
"Tygodnik Solidarność" postanowił odpowiedzieć na napis "Konstytucja" na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy baner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji.
Miłosz Lodowski, dyrektor kreatywny, specjalizujący się w marketingu tożsamościowym, w rozmowie z Kacprem Pawowiczem z portalu Tysol.pl ocenił dzisiejszą prezentację banneru "Dekomunizacja Sądu Najwyższego" na budynku siedziby "Tygodnika Solidarność".