z ostatniej chwili
Gazowiec "Grażyna Gęsicka" – pierwsza dostawa LNG

Drugi gazowiec z floty rozwijanej przez Grupę ORLEN dotarł do Świnoujścia z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego. Gazowiec o nazwie Grażyna Gęsicka przetransportował do Polski około 65 tys. ton LNG z amerykańskiego terminala Freeport. Dostawa została zrealizowana na podstawie transakcji zawartej na rynku spotowym.

PGE mecenasem kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wspieranie kultury to nasz obowiązek z ostatniej chwili
PGE mecenasem kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku. "Wspieranie kultury to nasz obowiązek"

W piątek 21 lipca w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 dokonano uroczystego podpisania umowy o objęciu Muzeum Narodowego w Gdańsku mecenatem przez PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.

Z. Kuźmiuk: Wbrew narracji opozycji dług publiczny spadł z ostatniej chwili
Z. Kuźmiuk: Wbrew narracji opozycji dług publiczny spadł

W środę w Sejmie odbyła się debata dotycząca wykonania budżetu za 2022 rok i absolutorium dla rządu, jak podkreśliła minister finansów Magdalena Rzeczkowska, był to skrajnie trudny rok ze względu na gwałtowny wzrost cen nośników energii spowodowany przez działania hybrydowe Rosji, a później także agresję tego kraju na Ukrainę.

Prezes NBP: Od drugiej połowy tego roku gospodarka powinna przyspieszać z ostatniej chwili
Prezes NBP: Od drugiej połowy tego roku gospodarka powinna przyspieszać

Przewidujemy scenariusz miękkiego lądowania, jeśli chodzi o polską gospodarkę; tempo wzrostu PKB spadnie blisko zera, ale nie będziemy mieli recesji - powiedział w piątek prezes NBP Adam Glapiński. Od drugiej połowy tego roku nasza gospodarka powinna przyspieszać - dodał.

z ostatniej chwili
Wzrost wydobycia gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym strategicznym celem Grupy ORLEN

Głównym celem przyjętej w lutym br. strategii Grupy Orlen do roku 2030 jest zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu z przyjaznych środowisku źródeł. Jednym z filarów tej strategii jest planowane, w perspektywie najbliższych 8 lat, zwiększenie wydobycia gazu ziemnego z własnych złóż do poziomu ok. 12 mld metrów sześciennych rocznie. Kluczową rolę odegra tutaj rosnąca produkcja gazu realizowana na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk z ostatniej chwili
III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk

Za nami III Forum Morskie Radia Gdańsk. W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala, na której prezes dr Adam Chmielecki wręczył wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz dwa Żagle Radia Gdańsk. Patronem medialnym wydarzenia był „Tygodnik Solidarność”.

Polski eksport pnie się w górę. Nowe dane GUS z ostatniej chwili
Polski eksport pnie się w górę. Nowe dane GUS

W okresie styczeń–kwiecień br. wartość eksportu wyniosła 550,7 mld zł i była o ponad 10 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2022 roku. Wartość importu sięgnęła natomiast 531,4 mld zł – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą z ostatniej chwili
Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą

Ruszyła VI edycja Forum Wizja Rozwoju – największa impreza gospodarcza na Pomorzu, która w tym roku odbywa się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To ponad 50 godzin merytorycznych dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące rozwoju Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki, a partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Solidarność.

VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni z ostatniej chwili
VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni

Jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych startuje już 19 i 20 czerwca w Gdyni. W ciągu dwóch dni i podczas 50 paneli dyskusyjnych 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwa podejmie się poszukiwania wspólnych projektów gospodarczych oraz pozyskiwania informacji na temat trendów rozwojowych i innowacji. Zapraszamy na VI edycję Forum Wizja Rozwoju do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Stopy procentowe w USA. Fed zdecydował z ostatniej chwili
Stopy procentowe w USA. Fed zdecydował

Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) amerykańskiego banku centralnego (Fed) zdecydował jednogłośnie w środę, że po raz pierwszy od marca 2022 roku nie podniesie stóp procentowych i da sobie czas na ocenę sytuacji gospodarczej USA.

Ile wynosi przeciętna emerytura? ZUS ujawnia dane z ostatniej chwili
Ile wynosi przeciętna emerytura? ZUS ujawnia dane

Przeciętna emerytura wypłacona w marcu br. wyniosła 3 482,63 zł. W marcu 2022 roku było to 2 903,85 zł. Oznacza to wzrost o 578,78 zł rok do roku – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych opublikowanych w poniedziałek.

Wiadomości
PGE Energia Ciepła dba o dobre relacje biznesowe

PGE Energia Ciepła, w trosce o dobre relacje z partnerami biznesowymi i najwyższą jakość komunikacji z wykonawcami, prowadzi od 2019 roku warsztaty dla przedstawicieli z branży energetycznej i okołoenergetycznej.

Wiadomości
Już wkrótce Forum Wizja Rozwoju

Finanse, energetyka, innowacje, rynek pracy czy polityka senioralna. To tylko niektóre z tematów, które poruszone zostaną 19 i 20 czerwca 2023 r podczas VI edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. „W tej edycji odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące polskiej gospodarki. Wierzę, że wspólnie znajdziemy rozwiązania, które wspomogą rozwój kraju” – mówi Prezes Fundacji Wizja Rozwoju, dr Andrzej Michalak. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który także będzie gościem Forum. Jednym z patronów medialnych jest "Tygodnik Solidarność".

z ostatniej chwili
Grupa ORLEN wspiera transformację energetyczną Polski

Elektrownia gazowo-parowa w Grudziądzu będzie jedną z największych oraz najnowocześniejszych tego typu inwestycji realizowanych w Polsce. Inwestycja to istotny element rozbudowy segmentu energetycznego opartego na energetyce odnawialnej oraz stabilnych źródłach niskoemisyjnych. Kierunek jest zgodny ze strategią Grupy ORLEN do 2030 roku.

z ostatniej chwili
PGE - sponsor polskiego sportu i mecenas kultury

PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. 420 tysięcy uczestników skorzystało z możliwości aktywnego spędzenia czasu i nauki jazdy na łyżwach w ramach programu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. 18 tysięcy dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE. W wydarzeniach kulturalnych wspieranych przez PGE uczestniczyło 6 mln osób.

Nowe dane GUS. Ekspert: „Miękkie lądowanie” polskiej gospodarki z ostatniej chwili
Nowe dane GUS. Ekspert: „Miękkie lądowanie” polskiej gospodarki

Realizuje się scenariusz "miękkiego lądowania" polskiej gospodarki - ocenił we wtorek starszy ekonomista Credit Agricole Bank Polska Krystian Jaworski, odnosząc się do danych GUS.

Amerykański gigant zainwestuje w Polsce Wiadomości
Amerykański gigant zainwestuje w Polsce

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że amerykański gigant zajmujący się wydawaniem kart płatniczych i płatnościami cyfrowymi, uruchomi w Polsce nowoczesny hub technologiczny.

Zbigniew Kuźmiuk: Najwyższy wzrost gospodarczy w Polsce, po okresie pandemii i wojny, robi wrażenie w Europie Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Najwyższy wzrost gospodarczy w Polsce, po okresie pandemii i wojny, robi wrażenie w Europie

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się dane Oxford Economics, pokazujące wychodzenie gospodarek krajów europejskich ze skutków pandemii Covid-19, a także gwałtownego wzrostu cen surowców energetycznych jesienią 2021 roku, spotęgowanego później agresją Rosji na Ukrainę i trwającą już ponad 15 miesięcy wojną.

Ekspert: Polska pnie się w górę Wiadomości
Ekspert: Polska pnie się w górę

Daniel Kral z Oxford Economics opublikował dane, które stawiają kondycję polskiej gospodarki w bardzo dobrym świetle

„Polska gospodarka wchodzi w fazę ożywienia”. Bardzo dobre dane makroekonomiczne Wiadomości
„Polska gospodarka wchodzi w fazę ożywienia”. Bardzo dobre dane makroekonomiczne

Dynamika PKB w Polsce w 2023 r. pozostanie wyraźnie dodatnia, a silnemu spowolnieniu wzrostu gospodarczego nie będzie towarzyszyć znaczący wzrost bezrobocia – ocenili ekonomiści Credit Agricole w komentarzu do danych GUS.

Emerytury
Stażowe