Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Czy nam się to podoba czy nie – w rozwiniętych gospodarkach coraz mniej osób używa gotówki. Nie zmienia to faktu, że płatności bezgotówkowe – choć wygodne – niosą ze sobą zagrożenia. Czy poza gotówką i kartami płatniczymi jest jeszcze jakieś inne wyjście?
„Seeerioo? Helooou, dwudziesty pierwszy wieeek! Nie miałam w ręku papierowych pieniędzy od lat!” – usłyszałam od przedstawicielki pokolenia Z, kiedy otrzymawszy w góralskiej karczmie rachunek za obiad, wyjęłam z torebki portfel, a z portfela banknoty.
– W systemie pieniądza wyłącznie cyfrowego można w zasadzie zablokować każdą transakcję, która się komuś z jakiegoś powodu nie podoba. Na przykład po to, żeby zniszczyć konkurencję albo doprowadzić kogoś do bankructwa z przyczyn ideologicznych – mówi antropolog ekonomiczny Brett Scott w rozmowie z Rafałem Wosiem.
E-commerce stał się nieodłączną częścią handlu. Sklepy internetowe muszą stale komunikować się z klientami, a to sprawia, że priorytet jest skuteczne zarządzanie e-mailami.
Wirtualne biura to dzisiaj ważne rozwiązanie organizacyjne dla wielu branż. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą korzystać z prestiżowego adresu i podstawowych usług biurowych bez konieczności wynajmu tradycyjnej powierzchni. Jak to jednak bywa w każdej innej gałęzi gospodarki, ten sam rezultat może być bardzo różnie wyceniany. Co wpływa zatem na koszt wirtualnego biura? Sprawdzamy to!
Kiedy amerykański Intel informował ministrów w rządzie Donalda Tuska o zawieszeniu na dwa lata, a faktycznie rezygnacji z budowy zakładu zajmującego się integracją układów scalonych pod Wrocławiem, rząd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął rozmowy z dwoma – największymi dzisiaj – producentami mikorchipów na świecie, tajwańskim TSMC i koreańskim Samsungiem.
Redukcja etatów, usunięcie z Rady Nadzorczej przedstawicieli pracowników, wypowiedzenie układu zbiorowego, niskie płace i ogólne rozgoryczenie pracowników – to powody, dla których związkowcy po raz kolejny protestowali w stolicy. W Poczcie Polskiej ważą się losy przeszło 9 tysięcy miejsc pracy, dlatego Solidarność przygotowuje się do strajku generalnego.
W piątek 27 września rozpoczyna się XIV Kongres Polska Wielki Projekt. Tegoroczna. Tegoroczna edycja stoi pod hasłem "Wyzwanie. Odpowiedź". Pierwszego dnia wydarzenia dyskusje będą dotyczyć m.in trzeciego sektora czyli organizacji pozarządowych, polskiej gospodarki i biznesu. Relacja na Tysol.pl
W LW Bogdanka trwa intensywna mobilizacja na rzecz wsparcia osób poszkodowanych w wyniku klęski żywiołowej na południu kraju. Spółka przekazała 150 łóżek polowych, śpiworów i poduszek, które za pośrednictwem Fundacji Solidarni Górnicy trafią do lubelskiego Caritasu, a następnie bezpośrednio do najbardziej potrzebujących. Pracownicy aktywnie włączają się w pomoc, przynosząc do zakładu najpotrzebniejsze produkty dla powodzian oraz mają możliwość przekazania części wynagrodzenia na rzecz poszkodowanych.
W miniony weekend Orlen zorganizował kolejną akcję wsparcia dla poszkodowanych przez powódź, zakończoną sukcesem. Klienci stacji polskiego koncernu przyczynili się do tego, kupując kawę lub herbatę, a uzyskane w ten sposób ponad 4,1 mln zł zostanie w całości przekazane na pomoc w usuwaniu skutków powodzi. To jeden z najlepszych wyników sprzedaży napojów w ostatnich dwóch latach. Kampanię promowało wideo opublikowane w mediach społecznościowych, które obejrzało 4 mln osób.
Program „ORKA” to jeden z bardziej naglących programów modernizacyjnych wojska polskiego. Polska Marynarka Wojenna niedługo straci ostatnie zdolności w obszarze operacyjności okrętów podwodnych – mamy już tylko jedną sprawną, przestarzałą jednostkę. Łodzie podwodne są niezastąpione w obronie wybrzeża i morskiej infrastruktury strategicznej jak gazociąg BalticPipe czy farmy wiatrowe. Co w tym temacie proponuje Polsce Korea Południowa?
Już w najbliższy piątek rozpocznie się XIV Kongres Polska Wielki Projekt. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Wyzwanie. Odpowiedź" i jest objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kongres od lat stanowi najważniejsze konserwatywne wydarzenie intelektualne, gromadząc wybitnych naukowców, ekspertów, dziennikarzy i polityków z Polski i zagranicy. Wydarzenie jest otwarte. Podczas Kongresu nastąpi uroczyste wręczenie Honorowej Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Medalu Odwaga i Wiarygodność. "Polska Wielki Projekt" to przede wszystkim debaty i dyskusje polityczno-społeczno-gospodarcze w polskim kontekście
„Wielka szachownica: nowy porządek świata” to hasło VI edycji Forum Geopolitycznego, które odbędzie się 21-22 września w Łodzi. Dostępne są już bilety dające wstęp do wydarzenia, a zainteresowani mogą zapoznać się z jego programem. Organizatorem Forum jest Instytut Spraw Obywatelskich.
Świadectwo energetyczne to dokument, który określa efektywność energetyczną budynku lub mieszkania. Jego posiadanie jest wymagane w wielu sytuacjach, jednak istnieją również przypadki, w których świadectwo energetyczne nie jest konieczne. W tym artykule omówimy, kiedy można zrezygnować z tego dokumentu i w jakich sytuacjach nie jest on wymagany przez prawo.
„Wielka szachownica: nowy porządek świata” to hasło VI edycji Forum Geopolitycznego, które odbędzie się 21-22 września w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Spraw Obywatelskich. "Tygodnik Solidarność" został partnerem wydarzenia.
Podczas 33. Forum Ekonomicznego w Karpaczu gościem studia „Tygodnika Solidarność” i Tysol.pl była Magdalena Szefernaker, zastępca dyrektora biura promocji ISW oraz autorka książek „Mama na obcasach” i „Samorząd na obcasach”, która w rozmowie z Konradem Wernickim opowiedziała o kobiecej rzeczywistości w świecie biznesu, polityki i nauki.
– Państwa „starej Unii” podejmują działania protekcyjne, aby chronić swój rynek i swoje firmy za granicą. I ja to nawet rozumiem i nie zżymam się na to, tylko jeżeli takie są warunki gry, to powiedzmy to sobie wprost, także w Polsce grajmy tak samo – mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes firmy Fakro, w rozmowie z Konradem Wernickim.
Trzeci – ostatni dzień Forum – z perspektywy naszej redakcji stał pod znakiem Zielonego Ładu. Najpierw odbyła się konferencja prasowa NSZZ „Solidarność”, na której Bartłomiej Mickiewicz z Komisji Krajowej „S” zaprezentował raport pt. „Drapieżny Zielony (nie)Ład, a następnie zorganizowano panel dyskusyjny podejmujący ten sam temat.
Wanda Buk, była wiceprezes PGE, była gościem w studiu „Tygodnika Solidarność” i Tysol.pl na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, gdzie w rozmowie z Konradem Wernickim wyjaśniała, czym będzie ETS2 i jaki wpływ będzie miał na domowy budżet Polaków.