Ludzie czują w naszej muzyce pasję i to że nasza twórczość to nasze całe życie, stąd mega pozytywny odbiór. Nie ma niestety przepisu na sukces. Wierzymy że nasza muzyka i nasza autentyczność przemówi sama za siebie i przebije mur mainstreamu – podkreśla Hyper Son, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Mobbing ze strony dyrekcji, skargi od rodziców, setki nadgodzin, tony papierologii, wieczny stres i chaos – to nieznana rzeczywistość pracy wielu polskich nauczycieli. Chcesz ją poznać dogłębnie? Na rynku właśnie pojawiła się książka „Dziennik pedagoga szkolnego czyli jak przetrwać na wojnie z systemem”, autorstwa byłego nauczyciela Adama Mazurka.
Sławomir, zapowiada premierę nowej płyty. Album „The Best of”, zawierający piętnaście nowych utworów, ukaże się 16 października, w sobotę – 10.10.2020 na kanale YT Sławomira była premiera najnowszego teledysku „Totalny love”.
Minęły trzy lata od trzeciego albumu zespołu Dr Misio, nominowanego do Fryderyka „Zmartwychwstaniemy”. W zupełnie nowej, pandemicznej rzeczywistości pojawia się czwarte dzieło formacji Arkadiusza Jakubika „Strach XXI wieku".
Batalia o to czy kultowy utwór zespołu Led Zeppelin, który powstał w 1971 roku, jest plagiatem trwa od lat.
“Baśń o wężowym sercu” to trzecia powieść Radka Raka. Po nawiązującej do Brunona Schulza “Kocham cię, Lilith” i poświęconym Lublinowi “Pustym niebie” autor sięgnął do opowieści z dawnej Galicji i historii “krwawych zapustów”. Powieść otrzymała nominacje do kilku ważnych nagród literackich. [wywiad powstał tuż przed otrzymaniem przez Radka Raka nagrody "Nike" - przyp. red.]
Nagrodę Literacką Nike otrzymał w tym roku Radek Rak za "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" - ogłosił podczas niedzielnej gali przewodniczący jury Paweł Próchniak.
Zasadniczo nie piszę o kulturze, a już o najnowszych produkcjach filmowych niemal nigdy. Wielu jest w tym lepszych, lepiej przygotowanych, znających najnowsze trendy. Tym razem jednak nie mogę się powstrzymać, bo najnowszy film Piotra Domalewskiego to filozoficzna przypowieść, ale też dramatyczna diagnoza społeczna.
Adam Ferency w wywiadzie dla "Newsweeka" mówił m.in. na temat funkcjonowania teatrów w dobie koronawirusa. Aktor szeroko odnosił się także do sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, komentował także sprawę unijnych dotacji i charakteru Polaków.
Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.
9 września po długiej walce ze skutkami wylewu zmarł Gienek Loska, zwycięzca „X Factora”. Ukochana artysty opowiedziała o jego dramatycznych zmaganiach z cierpieniem.
Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.
Nasza muzyka opiera się na solidnych fundamentach. Nasi idole, m.in. The Beatles nagrywali ponadczasową i nieśmiertelną muzykę i my też chcemy iść w tym kierunku. Na najnowszej płycie odbiorcy znajdą sporo ciekawych rozwiązań – mówi Kamil Sędek, muzyk, perkusista, członek zespołu The Rookles, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Chcę przekazywać swoje emocje. Nie iść za tym, co powiedzą inni ludzie. Odnalazłam odpowiedni tor. Moja debiutancka płyta będzie eklektyczna. Przez 7 lat pracowałam nad utworami. W międzyczasie studiowałam na Akademii Muzycznej wokalistykę jazzową. Dużo się działo przez ten czas w moim życiu – mówi Klaudia Gawor, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Edyta Górniak wzięła udział w koncercie organizowanym przez TVP w Świnoujściu. Piosenkarka mówiła ze sceny o radości spotkania z widzami i wdzięczności wobec publicznej telewizji.
Nagranie płyty, było spełnieniem moich dziecięcych marzeń. Nie mam parcia na to, że mój album musi się sprzedać, czy też być na szczytach list przebojów. Nikomu nie chciałam niczego udowadniać. Stworzyłam go przede wszystkim dla własnej satysfakcji – mówi Eva Portna, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Film "Zieja" to szeroki, epicki obraz wędrówki przez historię Polski XX wieku. Przewodnikiem w tej podróży jest charyzmatyczny, mądry, bezkompromisowy ksiądz Jan Zieja.
Jest rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), zostaje wezwany na przesłuchanie. Rozmowy z funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa staną się przyczyną retrospektywnej wędrówki po barwnym życiu księdza, prezentacji jego niezwykłej duchowej postawy, a także opowieści o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii wieku dwudziestego.
Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia
Dzielę się w twórczości bardzo osobistymi emocjami. Trzeba je przeżyć, żeby utwory były wiarygodne i prosto z serca. Może zapomnieliśmy o tym, że w muzyce liczy się prawda, a nie kalkulacja – mówi Lanberry, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.