Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Rasizm? Gdy lewica rządzi? Wiadomości
Rasizm? Gdy lewica rządzi?

Rasizm? Gdy lewica rządzi?

Marcin Bak: Władzy nie zdobywa się na ulicy z ostatniej chwili
Marcin Bak: Władzy nie zdobywa się na ulicy

4 czerwca dla części środowisk opozycyjnych ma być momentem przełomu w drodze do odebrania władzy PiS – owi. Marsz w stolicy naszego kraju, organizowany i reklamowany od dawna bardzo szeroko, to ma być początek właściwego marszu po władzę, który zakończy się ostatecznie wygraną w jesiennych wyborach parlamentarnych.

PORTUGALSKIE CZARY CZYLI TRENER FERDYNAND Wiadomości
PORTUGALSKIE CZARY CZYLI TRENER FERDYNAND

PORTUGALSKIE CZARY CZYLI TRENER FERDYNAND Powrót do dzieciństwa. Pamiętam ze szczenięcych lat bajkę o byczku Fernando. Byczek budził sympatię. Fernando Santos też budzi sympatię. Nie wypada z telewizora. Nie łasi się do dziennikarzy. No i ma własne zdanie. Potrafi nawet powybrzydzać, że nie pasuje mu towarzyski mecz z byłą potęgą czyli z Niemcami na Stadionie Narodowym. Tak, byłą, bo przecież na ostatnim Mundialu w Katarze odpadli po rozgrywkach grupowych, a więc wcześniej niż my. Natomiast na Mundialu poprzednim czyli tym w Rosji i Biało-Czerwoni i nasi zachodni sąsiedzi wyjechali w tym samym czasie -to jest po trzech meczach. Portugalczyk nie powołuje niektórych piłkarzy zasłużonych, mających swoje lata, ale jeszcze całkiem żwawo biegających po boisku, strzelających gole i mających asysty. Jak „Grosik” czyli Kamil Grosicki. Zawodnika Pogoni Szczecin lubię i doceniam, bo na tle naszej Ekstraklasy jest piłkarzem absolutnie wyróżniającym się, ale Senor Santos patrzy na „long term” czyli na długi dystans i wie, że musi mieć piłkarzy, którzy będą grali pełne 90 minut. Rozumiem, szanuję, ale „Grosika” mi szkoda. Coach z Półwyspu Iberyjskiego zapunktował u mnie, bo zaprosił na wcześniejsze treningi tych reprezentantów, którzy chcą przyjechać i potrenować. Powód- albo pretekst – „aby odzyskali czucie piłki”, bo przecież od zakończenia rozgrywek trochę dni już minęło. Przy okazji pewnie zobaczy komu najbardziej zależy na grze w barwach narodowych. Ciekawy manewr. Za dwa tygodnie mecz towarzyski, ale prestiżowy i z historycznym podtekstem (trochę jak mecze z Rosją) : zagramy z Niemcami. A potem już o punkty na niełatwym terenie w Kiszyniowie. Czas na kibicowanie reprezentacji! Ja już się stęskniłem... *TEKST UKAZAŁ SIĘ NA PORTALU PO-BANDZIE.COM.PL (01.06.2023)

Uderz w stół... Wiadomości
"Uderz w stół..."

"Uderz w stół..."

Szkolna strzelnica Wiadomości
Szkolna strzelnica

Pani pedagog wróciła z dłuższego urlopu. W tym czasie - jak twierdziła - walczyła nad jeszcze polskim morzem z partią rządzącą. Złośliwi twierdzili, że głównie w kolejkach do fastfoodów w Międzyzdrojach.

Grafzero: Inne nieba antologia fantastyki polskiej | Recenzja z ostatniej chwili
Grafzero: "Inne nieba" antologia fantastyki polskiej | Recenzja

Zbiór opowiadań polskich autorek fantastyki z ilustracjami Jakuba Różalskiego. Jak wypadła, kolejna po "Innych światach" tego rodzaju antologia? O tym Grafzero vlog literacki.

Ryszard Czarnecki: Komisje ds. wpływów Rosji nie budzą w Europie wielkich emocji z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: Komisje ds. wpływów Rosji nie budzą w Europie wielkich emocji

W parlamencie francuskim – Zgromadzeniu Narodowym działa spec- komisja do zbadania wpływów Rosji w tym kraju, w tym wśród polityków. Wzywa na przesłuchania nie tylko byłych, ale także obecnych parlamentarzystów. To jakoś nie przeszkadzało ani Brukseli, ani Waszyngtonowi ,skądinąd permanentnie ruganego przez Macrona. Czyżby skądinąd to był pomysł na Amerykanów, a zwłaszcza ich ambasadorów? Nie słyszałem, aby ambasador USA w Paryżu wtrącał się w wewnętrzne sprawy tego kraju. Ambasador Brzezinski uważa, że jemu wolno więcej?

ODBUDOWA UKRAINY - POLSKIE AMBICJE, AMERYKAŃSKA SIŁA, PRAGMATYZM KIJOWA Wiadomości
ODBUDOWA UKRAINY - POLSKIE AMBICJE, AMERYKAŃSKA SIŁA, PRAGMATYZM KIJOWA

ODBUDOWA UKRAINY - POLSKIE AMBICJE, AMERYKAŃSKA SIŁA, PRAGMATYZM KIJOWA

SPARTA PŁACI JAK ZA ZBOŻE Wiadomości
SPARTA PŁACI JAK ZA ZBOŻE

SPARTA PŁACI JAK ZA ZBOŻE

Jerzy Kwaśniewski: Ataki na księży i wiarę wzmagają się z ostatniej chwili
Jerzy Kwaśniewski: Ataki na księży i wiarę wzmagają się

Narastająca fala agresji wobec wiary, Kościoła i kapłanów jest efektem lekceważenia pierwszych aktów nienawiści. Lewicowe media, które pochwalały ataki na kościoły oraz brały w obronę celebrytów boleśnie szydzących ze świętych dla chrześcijan symboli, stworzyły atmosferę swoistego przyzwolenia na agresję skierowaną przeciw ludziom wierzącym. To ośmielało naśladowców i prowadziło do eskalacji przestępstw.

BOHATEROWIE STADIONÓW I... WOJNY, CZYLI DWÓCH PANÓW „C” Wiadomości
BOHATEROWIE STADIONÓW I... WOJNY, CZYLI DWÓCH PANÓW „C”

BOHATEROWIE STADIONÓW I... WOJNY, CZYLI DWÓCH PANÓW „C”

Helikopter Papszuna, horror Borussi, spadek Płocka Wiadomości
Helikopter Papszuna, horror Borussi, spadek Płocka

Helikopter Papszuna, horror Borussi, spadek Płocka

Ordo Iuris: Zjawisko eutanazji. Refleksje interdyscyplinarne - konferencja naukowa z ostatniej chwili
Ordo Iuris: Zjawisko eutanazji. Refleksje interdyscyplinarne - konferencja naukowa

Debata dotycząca legalizacji eutanazji dociera także do Polski. Instytut Ordo Iuris dostrzega potrzebę podzielenia się naukowymi refleksjami na ten temat przez prawników, medyków, naukowców i innych przedstawicieli życia publicznego. W związku z tym, uczelnia Collegium Intermarium oraz Ordo Iuris zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Zjawisko eutanazji. Refleksje interdyscyplinarne”. Konferencja odbędzie się 5 czerwca w godz. 9:45 - 16:00 w auli Uczelni Collegium Intermarium w Warszawie – ul. Bagatela 12 (III piętro). Podczas wydarzenia problem eutanazji zostanie przeanalizowany z punktu widzenia różnych dziedzin nauki - prawa, medycyny, socjologii, filozofii czy antropologii. Wydarzenie ma na celu przekazanie rzetelnej wiedzy na temat tego zjawiska w związku z nasilającą się debatą dotyczącą tej kwestii.

Grzegorz Kuczyński: „Reset z Rosją” Donalda Tuska rozpoczął się na długo przed „resetem z Rosją” Baracka Obamy z ostatniej chwili
Grzegorz Kuczyński: „Reset z Rosją” Donalda Tuska rozpoczął się na długo przed „resetem z Rosją” Baracka Obamy

Słynne już słowa Donalda Tuska z exposé w listopadzie 2007 roku: „Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest” – to jedna z tych obietnic złożonych na początku rządów koalicji PO-PSL, których dotrzymano. Ba! Bardzo się o to starano, zwłaszcza od 2010 roku. Spotkania z najbardziej zbrodniczymi zausznikami Putina, współpraca z najważniejszą służbą bezpieczeństwa, kontynuatorką KGB, wreszcie polityka zagraniczna będąca pochodną otwarcia Niemiec na Rosję.

WROCŁAW PŁACZE, ALE PŁACI - A KROSNO TEŻ PŁACI, ALE KARY Wiadomości
WROCŁAW PŁACZE, ALE PŁACI - A KROSNO TEŻ PŁACI, ALE KARY

WROCŁAW PŁACZE, ALE PŁACI - A KROSNO TEŻ PŁACI, ALE KARY

KOBIETA Z FILMU, KTÓRY NIE POWSTAŁ Wiadomości
KOBIETA Z FILMU, KTÓRY NIE POWSTAŁ

KOBIETA Z FILMU, KTÓRY NIE POWSTAŁ

IMIENINY W TASZKIENCIE Wiadomości
IMIENINY W TASZKIENCIE

IMIENINY W TASZKIENCIE

Paweł Jędrzejewski [Forum Żydów Polskich]: O co chodzi w manipulowaniu prawdą o Holokauście z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski [Forum Żydów Polskich]: O co chodzi w manipulowaniu prawdą o Holokauście

Czemu służą wypowiedzi zawodowych historyków, w których mocno akcentowane są prawdziwe lub rzekome - a zasługujące na krytykę i nawet potępienie - postawy Polaków wobec Zagłady Żydów, przeprowadzanej przez Niemców w latach II wojny światowej? Czy wyłącznie historycznej prawdzie? 

Ryszard Czarnecki: Scholz bardziej niż Merkel, czyli miedziana twarz Olafa z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: Scholz bardziej niż Merkel, czyli miedziana twarz Olafa

Wystąpienie kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Strasburgu było dość powszechnie  - i krytycznie -  komentowane. Nikt chyba jednak nie zwrócił uwagi, że gość z Berlina pozwolił sobie… na więcej (!) niż w swoim wystąpieniu w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego jego poprzedniczka Angela Merkel.

Amerykański slot dla Kijowa Wiadomości
Amerykański slot dla Kijowa

Amerykański slot dla Kijowa

Emerytury
Stażowe