Robert Bąkiewicz: „Procesy, z którymi mamy do czynienia, mogą doprowadzić do wojny i zagrażają utratą suwerenności” z ostatniej chwili
Robert Bąkiewicz: „Procesy, z którymi mamy do czynienia, mogą doprowadzić do wojny i zagrażają utratą suwerenności”

Dzisiaj Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podzielił się z nami swoimi przemyśleniami odnośnie perspektywy Polski w nowym roku, a w szczególności - zagrożeń, jakie na nasz kraj czyhają.

Jakub Pacan: „Piątka dla zwierząt” to nie wypadek przy pracy Wiadomości
Jakub Pacan: „Piątka dla zwierząt” to nie wypadek przy pracy

„Piątka dla zwierząt” może wyjść i przynieść długofalowe korzyści dla PiS pod warunkiem jednak, że będzie to dopiero preludium zmian i inauguracja dobrze zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej polityki ekologicznej tej partii.

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią Wiadomości
Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.

Makowski o ruchu Trzaskowskiego: Po wakacjach lidera konsultowany jest w gabinecie przewodniczącego partii Wiadomości
Makowski o ruchu Trzaskowskiego: "Po wakacjach lidera konsultowany jest w gabinecie przewodniczącego partii"

Marcin Makowski skomentował informacje o konsultowaniu między Rafałem Trzaskowskim a Borysem Budką powstanie "oddolnego" ruchu społecznego, który miałby być kierowany przez obecnego prezydenta Warszawy.

Aha. Hołownia: Nie pytamy, gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować z ruchem Trzaskowskiego Wiadomości
Aha. Hołownia: Nie pytamy, gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować z ruchem Trzaskowskiego

Czekamy na ogłoszenie programu ruchu społecznego tworzonego przez Rafała Trzaskowskiego. Dla nas najważniejsze nie jest pytanie gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować - mówił w środę w radiu TOK.FM lider stowarzyszenia "Polska 2050", b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Trzaskowski omawia z Budką powstanie nowego ruchu. Śpiewak: Ruch obywatelski, nowa solidarność. Cztery słowa, cztery kłamstwa Wiadomości
Trzaskowski omawia z Budką powstanie nowego ruchu. Śpiewak: "Ruch obywatelski, nowa solidarność. Cztery słowa, cztery kłamstwa"

Portal WP komentuje dziś poczynania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego po jego przegranej w wyborach prezydenckich. Autor Michał Wróblewski pisze o planach powstania nowego ruchu politycznego i o spotkaniu Trzaskowskiego z przewodniczącym PO Borysem Budką.

Tusk: Opozycja musi przestać się bać własnych cieni Wiadomości
Tusk: "Opozycja musi przestać się bać własnych cieni"

Jedną z przewag PiS nad opozycją jest ich solidarność z własną przeszłością. Opozycja musi odzyskać pewność siebie, przestać się bać własnych cieni - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Polityka" b. premier i b. przewodniczący Rady Europejskiej, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Zdanie narodu powinno kierunkować działania publiczne Wiadomości
Zdanie narodu powinno kierunkować działania publiczne

Polska potrzebuje nowej Konstytucji. Święto 100-lecia odzyskana niepodległości to najlepszy dzień na określenie niezbędnych kierunków zmian ustrojowych w państwie – mówił prezydent RP Andrzej Duda. O tym, jakie powinny być te kierunki, i na ile istotne są zapisy konstytucyjne o charakterze społecznym, czy wręcz socjalnym, z doradcą prezydenta, dr hab. Markiem Rymszą rozmawia Anna Grabowska.

Morawiecki o Nord Stream 2. To może się nie spodobać Wiadomości
Morawiecki o Nord Stream 2. To może się nie spodobać

Wiecepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Cecilią Malmstroem, unijną komisarz do spraw handlu skomentował powstanie Nord Stream 2.

Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Polska stała się wygodnym "chłopcem do bicia" Wiadomości
Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Polska stała się wygodnym "chłopcem do bicia"

O tym co wybór Emanuela Macrona oznacza dla Unii Europejskiej i jakie teraz będą relacje francusko-polskie pisze eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska.

Andrzej Duda: Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni Wiadomości
Andrzej Duda: Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni

Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę gratulacyjną do prezydenta-elekta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona.

Szydło przynaje: Miałam wątpliwości, ale gdy zobaczyłam show jaki Tusk zrobi w Warszawie, zniknęły Wiadomości
Szydło przynaje: Miałam wątpliwości, ale gdy zobaczyłam show jaki Tusk zrobi w Warszawie, zniknęły

- Miałam wątpliwości, czy tak zdecydowane przeciwstawianie się kandydaturze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej miało sens, ale gdy zobaczyłam cały ten show, jaki Donald Tusk zrobił z przyjazdu do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze, moje wątpliwości zniknęły. – mówi premier Beata Szydło w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Do Rzeczy”.

Jan Olszewski: Nasi wschodni sąsiedzi „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba Wiadomości
Jan Olszewski: Nasi wschodni sąsiedzi „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba

- Nasi wschodni sąsiedzi mają dziś do Polski bardzo określony stosunek, „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba. - mówi w wywiadzie udzielonym portalowi Fronda.pl były premier Jan Olszewski.

Nie będzie spotkania Trump - Kim Dzong Un Wiadomości
Nie będzie spotkania Trump - Kim Dzong Un

Biały Dom poinformował, że nie dojdzie do spotkania rezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Una.

Prezydenckie wątpliwości w sprawie reformy Krajowej Rady Sądownictwa Wiadomości
Prezydenckie wątpliwości w sprawie reformy Krajowej Rady Sądownictwa

Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości odnośnie projektu o Krajowej Radzie Sądowniczej. W tej sprawie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Wicepremier Morawiecki z wizytą w USA. W planach spotkania z doradcami Trumpa, szefami MFW i FED Wiadomości
Wicepremier Morawiecki z wizytą w USA. W planach spotkania z doradcami Trumpa, szefami MFW i FED

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki przebywa w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałkowym programie wizyty zaplanowano spotkania z doradcą Prezydenta  Kennethem I. Justerem, dyrektor zarządzającą MFW Christine Lagarde oraz szefową FED Janet Yellen.

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Szczerski szefem gabinetu Wiadomości
Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Szczerski szefem gabinetu

Prezydent Andrzej Duda powołał prof. Krzysztofa Szczerskiego na funkcję Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Lech Wałęsa o honorze Czesława Kiszczaka Wiadomości
Lech Wałęsa o honorze Czesława Kiszczaka

Były prezydent Polski Lech Wałęsa po raz kolejny rozpoczął dyskusję na temat teczek TW Bolka. Tym razem broni honoru Czesława Kiszczaka, ministra spraw wewnętrznych w latach 1981-1990, odpowiedzialnego m.in. za decyzję o zbrojnej pacyfikacji kopalni "Wujek".

POmysł Schetyny na obecność w UE: "Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na treść" Wiadomości
POmysł Schetyny na obecność w UE: "Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na treść"

- Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na jej treść. I to nie dlatego, że nie zgadzamy się czy możemy się nie zgodzić z jakimiś zapisami, bo to ludzkie, ale takie deklaracje są budowane, przygotowywane przez tygodnie wcześniej. One będą przedstawione po uzgodnieniach - mówił na antenie radiowej Trójki szef PO Grzegorz Schetyna.

Ryszard Petru: "Kaczyński na szkodę Polski, działa wbrew interesom Polaków i w tym sensie jest zdrajcą" Wiadomości
Ryszard Petru: "Kaczyński na szkodę Polski, działa wbrew interesom Polaków i w tym sensie jest zdrajcą"

Zdaniem Ryszarda Petru do zablokowania kandydatury Tuska premier Beatę Szydło zmusił prezes PiS. – Jemu się wydaje – może w to uwierzył i to by świadczyło, że jest chory – że państwo to on. Państwo polskie było zainteresowane tym, żeby Polak był szefem Rady Europejskiej, żeby nie jątrzyć w Europie, żeby Polska nie była marginalizowana. Kaczyński to właśnie uczynił, zmuszając Beatę Szydło do takich zachowań, jakie miały miejsce w Brukseli – przekonywał lider Nowoczesnej.

Emerytury
Stażowe