Tusk: Opozycja musi przestać się bać własnych cieni Wiadomości
Tusk: "Opozycja musi przestać się bać własnych cieni"

Jedną z przewag PiS nad opozycją jest ich solidarność z własną przeszłością. Opozycja musi odzyskać pewność siebie, przestać się bać własnych cieni - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Polityka" b. premier i b. przewodniczący Rady Europejskiej, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Zdanie narodu powinno kierunkować działania publiczne Wiadomości
Zdanie narodu powinno kierunkować działania publiczne

Polska potrzebuje nowej Konstytucji. Święto 100-lecia odzyskana niepodległości to najlepszy dzień na określenie niezbędnych kierunków zmian ustrojowych w państwie – mówił prezydent RP Andrzej Duda. O tym, jakie powinny być te kierunki, i na ile istotne są zapisy konstytucyjne o charakterze społecznym, czy wręcz socjalnym, z doradcą prezydenta, dr hab. Markiem Rymszą rozmawia Anna Grabowska.

Morawiecki o Nord Stream 2. To może się nie spodobać Wiadomości
Morawiecki o Nord Stream 2. To może się nie spodobać

Wiecepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Cecilią Malmstroem, unijną komisarz do spraw handlu skomentował powstanie Nord Stream 2.

Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Polska stała się wygodnym "chłopcem do bicia" Wiadomości
Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Polska stała się wygodnym "chłopcem do bicia"

O tym co wybór Emanuela Macrona oznacza dla Unii Europejskiej i jakie teraz będą relacje francusko-polskie pisze eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska.

Andrzej Duda: Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni Wiadomości
Andrzej Duda: Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni

Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę gratulacyjną do prezydenta-elekta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona.

Szydło przynaje: Miałam wątpliwości, ale gdy zobaczyłam show jaki Tusk zrobi w Warszawie, zniknęły Wiadomości
Szydło przynaje: Miałam wątpliwości, ale gdy zobaczyłam show jaki Tusk zrobi w Warszawie, zniknęły

- Miałam wątpliwości, czy tak zdecydowane przeciwstawianie się kandydaturze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej miało sens, ale gdy zobaczyłam cały ten show, jaki Donald Tusk zrobił z przyjazdu do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze, moje wątpliwości zniknęły. – mówi premier Beata Szydło w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Do Rzeczy”.

Jan Olszewski: Nasi wschodni sąsiedzi „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba Wiadomości
Jan Olszewski: Nasi wschodni sąsiedzi „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba

- Nasi wschodni sąsiedzi mają dziś do Polski bardzo określony stosunek, „totalną opozycję” z pewnością mogą uważać za dar z nieba. - mówi w wywiadzie udzielonym portalowi Fronda.pl były premier Jan Olszewski.

Nie będzie spotkania Trump - Kim Dzong Un Wiadomości
Nie będzie spotkania Trump - Kim Dzong Un

Biały Dom poinformował, że nie dojdzie do spotkania rezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Una.

Prezydenckie wątpliwości w sprawie reformy Krajowej Rady Sądownictwa Wiadomości
Prezydenckie wątpliwości w sprawie reformy Krajowej Rady Sądownictwa

Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości odnośnie projektu o Krajowej Radzie Sądowniczej. W tej sprawie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Wicepremier Morawiecki z wizytą w USA. W planach spotkania z doradcami Trumpa, szefami MFW i FED Wiadomości
Wicepremier Morawiecki z wizytą w USA. W planach spotkania z doradcami Trumpa, szefami MFW i FED

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki przebywa w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałkowym programie wizyty zaplanowano spotkania z doradcą Prezydenta  Kennethem I. Justerem, dyrektor zarządzającą MFW Christine Lagarde oraz szefową FED Janet Yellen.

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Szczerski szefem gabinetu Wiadomości
Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Szczerski szefem gabinetu

Prezydent Andrzej Duda powołał prof. Krzysztofa Szczerskiego na funkcję Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Lech Wałęsa o honorze Czesława Kiszczaka Wiadomości
Lech Wałęsa o honorze Czesława Kiszczaka

Były prezydent Polski Lech Wałęsa po raz kolejny rozpoczął dyskusję na temat teczek TW Bolka. Tym razem broni honoru Czesława Kiszczaka, ministra spraw wewnętrznych w latach 1981-1990, odpowiedzialnego m.in. za decyzję o zbrojnej pacyfikacji kopalni "Wujek".

POmysł Schetyny na obecność w UE: "Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na treść" Wiadomości
POmysł Schetyny na obecność w UE: "Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na treść"

- Polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na jej treść. I to nie dlatego, że nie zgadzamy się czy możemy się nie zgodzić z jakimiś zapisami, bo to ludzkie, ale takie deklaracje są budowane, przygotowywane przez tygodnie wcześniej. One będą przedstawione po uzgodnieniach - mówił na antenie radiowej Trójki szef PO Grzegorz Schetyna.

Ryszard Petru: "Kaczyński na szkodę Polski, działa wbrew interesom Polaków i w tym sensie jest zdrajcą" Wiadomości
Ryszard Petru: "Kaczyński na szkodę Polski, działa wbrew interesom Polaków i w tym sensie jest zdrajcą"

Zdaniem Ryszarda Petru do zablokowania kandydatury Tuska premier Beatę Szydło zmusił prezes PiS. – Jemu się wydaje – może w to uwierzył i to by świadczyło, że jest chory – że państwo to on. Państwo polskie było zainteresowane tym, żeby Polak był szefem Rady Europejskiej, żeby nie jątrzyć w Europie, żeby Polska nie była marginalizowana. Kaczyński to właśnie uczynił, zmuszając Beatę Szydło do takich zachowań, jakie miały miejsce w Brukseli – przekonywał lider Nowoczesnej.

Minister Adamczyk o aferze w PKP: zrobiliśmy wszystko co należało Wiadomości
Minister Adamczyk o aferze w PKP: zrobiliśmy wszystko co należało

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa w rządzie premier Beaty Szydło, podkreśla, że w ramach nadzoru podjął wszystkie czynności, które powinienem w sprawie nieprawidłowości w spółce PKP. Minister podkreślił, że jeśli pojawi się jakakolwiek wątpliwość dotycząca jego pracy pozostaje do dyspozycji.

Rośnie napięcie na linii Turcja - Holandia Wiadomości
Rośnie napięcie na linii Turcja - Holandia

Turecki wicepremier Numan Kurtulmus, a zarazem p.o. głównego rzecznika rządu poinformował, że Turcja zawiesza kontakty dyplomatyczne na wyższym szczeblu z Holandią. Powodem jest niedopuszczenie na holenderskim terytorium publicznych wystąpień dwojga tureckich ministrów. niewykluczone, że Ankara będzie chciała renegocjować porozumienie z Unią Europejską w sprawie zawracania migrantów do Turcji.

Pogoda zatrzymała Angelę Merkel Wiadomości
Pogoda zatrzymała Angelę Merkel

Biały Dom poinformował, że zaplanowana na dzisiaj wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie została przełożona. Powodem jest fatalna pogoda utrzymująca się na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Zielone światło do wszczęcia procedury Brexitu Wiadomości
Zielone światło do wszczęcia procedury Brexitu

Izba Lordów i Izba Gmin, czyli obie izby brytyjskiego parlamentu przyjęły ustawę, która upoważnia premier Wielkiej Brytanii Theresę May do rozpoczęcia negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tzw. Brexitu. Projekt ustawy czeka teraz na podpis królowej Elżbiety II.

Pjongjang bojkotuje posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ Wiadomości
Pjongjang bojkotuje posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ

Korea Północna zbojkotowała dzisiejsze posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ. W trakcie obrad miano rozmawiać na teat sytuacji w kraju Kim Dzong Una.

Polskie MSZ potępia działania w Abchazji Wiadomości
Polskie MSZ potępia działania w Abchazji

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, w którym stanowczo potępiono zamknięcie punktów kontrolnych z Abchazją, przeprowadzenie „wyborów parlamentarnych” na terenie Abchazji oraz zapowiedź „wyborów prezydenckich” i „referendum” w rejonie Cchinwali/Osetii Południowej.

Emerytury
Stażowe