Głęboki podział polityczny wśród ludzi wierzących nie jest charakterystyczny tylko dla Polski. I nie tylko u nas chrześcijanie chętnie odwołują się do motywowania swoich politycznych wyborów poglądami religijnymi.
Głęboki podział polityczny wśród ludzi wierzących nie jest charakterystyczny tylko dla Polski. I nie tylko u nas chrześcijanie chętnie odwołują się do motywowania swoich politycznych wyborów poglądami religijnymi.
Trudno przecenić rolę, jaką Solidarność odegrała w historii Polski i świata. Zainicjowane przez ten wielomilionowy zryw społeczny przemiany skutkujące powstaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego zmieniły rzeczywistość, która wydawała się niemożliwa do zmiany.
– To mit, że ludzie formalnie lepiej wykształceni są mądrzejsi od gorzej wykształconych. Ten mit obaliła Solidarność mądra osobistą mądrością milionów polskich robotników. Obaliła też inne szkodliwe mity – w 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność” o historycznym Sierpniu ’80 i jego dziedzictwie w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” mówią legendarni przywódcy Joanna i Andrzej Gwiazdowie. W specjalnym numerze przygotowanym na 40-lecie „S” znajduje się również dodatek komiksowy przedstawiający polską „Drogę ku wolności”.
Na przekór wszystkiemu i wszystkim idę pod prąd i staram się przekazywać słuchaczom dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Brakuje osób, które cieszą się chwilą i dają ludziom radość. Chcę być artystką, która przekazuje emocje w wartościowych tekstach – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” AniKa Dąbrowska, wokalistka, autorka tekstów.
W Powstaniu Warszawskim oprócz Polaków walczyli przedstawiciele kilkunastu narodowości. Najsłynniejszym z nich był czarnoskóry muzyk August Agbola O’Brown. We współczesnych obchodach rocznicy sierpniowego zrywu także uczestniczą nie tylko Polacy – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” Agnieszka Żurek.
Niemiecka Mitteleuropa, chiński Nowy Jedwabny Szlak czy Trójmorze ze strategicznym wsparciem USA – nad Warszawą aż kłębi się od różnych geopolitycznych koncepcji i pytań, które dyplomatyczne wektory i sojusze będą dla Polski najkorzystniejsze? - pyta w najnowszym "Tygodniku Solidarność" Michał Bruszewski. To właśnie roli Polski w geopolitycznej układance poświęcony jest najnowszy numer naszego tygodnika.
Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski.
Czterdzieści lat po powstaniu Solidarności i ponad trzydzieści lat od obalenia komunizmu historia zdaje się po raz kolejny zataczać koło. Tym razem nie chodzi jednak o totalitaryzm, o władzę narzuconą siłą czy o odzyskanie wolności. W ostatnich latach, w tym także w czasie trwających obecnie wyborów prezydenckich chodzi o to w jakim świecie przyjdzie nam żyć.
– Przemoc, która wybucha teraz przeciwko wszystkiemu, co uosabia tożsamość Zachodu – przeciwko kościołom, pomnikom, dziełom literatury klasycznej, językowi – jest nieuniknionym rezultatem lewicowych i liberalnych przygotowań. A jesteśmy dopiero na początku – mówi „Tygodnikowi Solidarność” prof. David Engels, belgijski historyk starożytności i filozof, badacz kryzysu tożsamości Europy, wykładowca Instytutu Zachodniego w Poznaniu. To właśnie wojnie cywilizacji poświęcony jest najnowszy numer naszego tygodnika.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej licytacji kubka „Tygodnika Solidarność” z podpisem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Czerwiec jest miesiącem szczególnie naznaczonym w najnowszej historii polskich zrywów. W tym miesiącu obchodzimy rocznice i Poznańskiego Czerwca ’56, i Czerwców ’76 w Radomiu, Ursusie i Płocku. Dostarczająca nam, szczególnie ostatnio, choćby ze względu na wybory, „łatwej rozrywki” bieżąca polityka, odciąga naszą uwagę od spraw bardziej ponadczasowych. Jednak my, jako kustosze pamięci o polskich zrywach, które zaowocowały Solidarnością i upadkiem komuny, wybaczcie, nie pozwolimy Wam o nich zapomnieć.
– Od samego początku miałem świadomość, że jestem osobą popularną, publiczną. Wiąże się to z tym, że ludzie będą mnie zaczepiać, prosić o autograf czy zdjęcie. To jest wpisane w nasz zawód i nie należy się na to obrażać. Jeśli może to sprawić przyjemność, to bardzo proszę – mówi w rozmowie numeru „Tygodnika Solidarność” Andrzej Krzywy, muzyk, wokalista, lider zespołu De Mono.
We wtorek 23 czerwca w Zakopanem odbyła się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszego fotoreportera, Marcina Żeglińskiego.
We wtorek 23 czerwca w Zakopanem odbyła się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy na relację online i do obejrzenia filmu wideo z uroczystości.
We wtorek 23 czerwca o godz. 13 w Zakopanem odbędzie się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzyma Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale TVP Info, transmisję online przeprowadzi portal Tysol.pl.
Przy końcu pierwszej kadencji Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie „Tygodnik Solidarność” przyznał tytuł „Człowieka Roku”. Po prostu – to jest nasz Prezydent, pracownicy zawsze mogli na niego liczyć. Okazało się, że jest jedynym gwarantem rozwiązań propracowniczych. W sytuacjach trudnych, kontrowersyjnych, gdy pojawiały się projekty dla Solidarności nie do przyjęcia, prezydent Duda był otwarty na nasze racje, mieliśmy w nim oparcie. To właśnie relacjom między prezydentem Andrzejem Dudą a Solidarnością poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
14 czerwca 1940 r. miał miejsce pierwszy transport więźniów [Polaków] do Auschwitz. Wśród uwięzionych byli żołnierze kampanii wrześniowej, którzy usiłowali przedrzeć się na Węgry, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, uczniowie, nauczyciele, adwokaci, sportowcy i księża. Ludzie ci trafili do obozu ze względu na to, że byli Polakami, obywatelami II RP.
Tylko w ciągu ostatnich trzech lat złapałem ponad 600 pedofilów. Oni są wszędzie, w każdym środowisku – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Krzysztof Dymkowski, polski łowca pedofilów i autor dokumentalnego serialu „Łowca Pedofilów”. To właśnie pedofilii poświęcony jest najnowszy numer naszego tygodnika.
26 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki. Z tej okazji redakcja składa wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.