II tura wyborów prezydenckich. Sławomir Mentzen podjął decyzję

Co musisz wiedzieć?
- Do II tury przeszedł kandydat KO Rafał Trzaskowski – 31,36 proc., oraz obywatelski kandydat Karol Nawrocki – 29,54 proc.
- Kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen zdobył 14,81 proc. głosów poparcia.
- Sławomir Mentzen zaproponował Rafałowi Trzaskowskiemu i Karolowi Nawrockiemu, każdemu z osobna, udział w jego programie na YouTubie, gdzie będą mieli okazję przekonać swoich wyborców.
- Trzaskowski i Nawrocki musza podpisać deklarację Mentzena.
II tura wyborów. Sławomir Mentzen podjął decyzję
Sławomir Mentzen podziękował swoim wyborcom, których, jak podkreślił, było prawie 3 miliony. "Żaden z kandydatów nie dysponuje głosami swoich wyborców" – podkreślił w nagraniu na YouTubie i zwrócił się do swoich sympatyków.
Fakt, że oddaliście swój głos na mnie (...) świadczy o tym, że myślicie samodzielnie (...), nie udało się was mediom zmanipulować
– powiedział. Jednak , jeśli ktoś z jego wyborców, chciałby podpowiedz, co zrobić w II turze, Mentzezn proponuje im pomoc. w związku z tym zwrócił się z ofertą do Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Waszym zadaniem na najbliższe dwa tygodnie jest przekonanie moich wyborców, że warto oddać głoś właśnie na was. Zapraszam na rozmowę na mój kanał na YouTubie
– zaproponował Mentzen. Jak dodał, "podczas rozmowy poproszę o podpisanie deklaracji zgodnej z oczekiwaniami moich wyborców".
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Czy Polacy obronią Krzyż przed Rafałem Trzaskowskim?
- "Odeszła królowa". Komunikat wrocławskiego zoo
- Komunikat dla mieszkańców woj. śląskiego
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
- Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka
- "Wstyd mi za TVN". Burza po emisji popularnego programu TVN
- IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
- "Dramatycznie poważny". Smutny komunikat poznańskiego zoo
Deklaracja Mentzena
1. Nie podpiszę żadnej ustawy, która podnosi istniejące podatki, składki, opłaty lub wprowadza nowe obciążenia fiskalne.
2. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej obrót gotówkowy i będę stał na straży polskiego złotego.
3. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej swobodę wyrażania poglądów, zgodnych z polską Konstytucją.
4. Nie pozwolę na wysłanie polskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
5. Nie podpiszę ustawy w sprawie ratyfikacji akcesji Ukrainy do NATO.
6. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej dostęp Polaków do broni.
7. Nie zgodzę się na przekazywanie jakichkolwiek kompetencji władz Rzeczypospolitej Polskiej do organów Unii Europejskiej.
8. Nie podpiszę ratyfikacji żadnych nowych traktatów unijnych osłabiających rolę Polski, np. poprzez osłabienie siły głosu lub odebranie prawa weta.
Wybory prezydenckie. 14,81 proc. Mentzena
Sławomir Mentzen startował w wyborach jako kandydat Konfederacji, uzyskując w I turze wyborów prezydenckich trzeci rezultat, czyli 14,81 proc. głosów. To pokazuje, że jego partia wyrasta na siłę, bez której w Polsce nie będzie można sprawować władzę. O wsparcie w II turze wyborów zwrócił się Sławomira Mentzena Karol Nawrocki.
To czas na uratowanie Polski. Obaj przecież chcemy Polski suwerennej, silnej, bogatej i bezpiecznej
– zaapelował w wieczór wyborczy do przedstawiciela Konfederacji kandydat wspierany przez Prawi i Sprawiedliwość.
Na apel Nawrockiego dość szybko odpowiedziało kilku polityków związanych z Konfederacją. Krzysztof Bosak zadeklarował , że poprze "każdego, byle nie Trzaskowskiego". Przemysław Wipler natomiast skwitował, że nadzieje zwolenników Rafała Trzaskowskiego, iż wyborcy Mentzena zostaną w drugiej turze w domach są "bardzo bardzo płonne". "Będzie Was bolało, będzie Was piekło!" – napisał na portalu X i Przemysław Wipler.
Poglądy Sławomira Mentzena
Inspiratorami intelektualnymi, politycznymi, a przede wszystkim gospodarczymi Sławomira Mentzena są libertarianie, którzy nieufnie patrzą na regulującą moc państwa. Głęboko wierzą w moc samostanowienia, cenią sobie wolność i niezależność. Bronią liberalnego rynku.
"Likwidując zbędne przepisy, damy Polakom nowe szanse rozwoju. Regulować należy działalność wielkich międzynarodowych korporacji, technologicznych oligopoli, koncernów farmaceutycznych, a nie drobnego polskiego biznesu" – napisał Sławomir Mentzen w swoim programie.
Proponuje on również znaczne uproszczenie systemu fiskalnego. "Jako prezydent złożę w Sejmie projekt kompleksowej reformy systemu podatkowego tak, by Polska świeciła przykładem i zachęcała do inwestowania dzięki niskim obciążeniom fiskalnym i prostym prawem, które nie będzie wymagało wielomiesięcznych batalii z urzędnikami" – deklarował w kampanii wyborczej kandydat Konfederacji.
Mentzen deklaruje się także jako przeciwnik Zielonego Ładu i obrony suwerenności Polski przed próbą podporządkowania jej polityce unijnej. Zdecydowanie opowiada się także przeciwko nielegalnym imigrantom w Polsce.
Nie pozwolę na masowe migracje do Polski
– mówił na jednym z wieców wyborczych w województwie kujawsko-pomorskim.
Jak zostanę prezydentem, to oni wszyscy, Niemcy, Ukraińcy w Polsce będą się dopasowywać do polskich interesów, polskiego prawa, do polskiej kultury i do polskiego języka. Tu jest Polska, to my jesteśmy u siebie, to oni mają się dopasować do nas, a nie my do nich
– zadeklarował.