Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza 26 marca 2024 (wtorek) o godz. 18.30 do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5, na premiery dwóch książek: „Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu” i „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.
Dwóch twórców najpopularniejszych dystopii XX wieku: George Orwell i Aldous Huxley. Czy ich wizje rzeczywiście się do siebie różnią? Grafzero vlog literacki wychodzi z założenia, że... nie. I stara się to udowodnić!
Bez historii nie ma patriotyzmu. Uszanowanie i umiłowanie Ojczyzny wymaga uświadomienia sobie, że wyrośliśmy z pokoleń, które Polskę bu¬dowały, kochały, które o Polskę walczyły, a także w razie potrzeby pod¬nosiły Ją z ruin. Jako Polacy mamy nie tylko wobec współczesnych, ale i wobec naszych przodków zobowiązanie przenoszenia polskości w następne pokolenia. Przekazywanie wiedzy oraz wychowanie w duchu dumy z bycia Polakiem jest naszym obowiązkiem
Grafzero vlog literacki po powrocie z filmowego seansu "Diuny" Denisa Villeneuve zastanawia się: czy było warto? Co się udało, a co nie w nowej ekranizacji? I czym reżyser zaskoczy nas w przyszłości?
Oscary jakie są każdy widzi, Grafzero vlog literacki również. A jednak to one budzą nasze emocje - kto dostanie dziś tę nagrodę? Film kontrowersyjny i poprawny politycznie, czy może kino w starym stylu? Zapraszam na moje typy
Czy materialistyczne i rewolucyjne korzenie marksizmu są wciąż pożywką dla kolejnych nurtów ideologicznych? Czy dziedzictwo Marksa nadal zagraża naszemu społeczeństwu i kolejnym pokoleniom? Te pytania stawiają sobie nie tylko badacze ideologii, ale również my, zwykli obywatele, którzy doświadczyliśmy skutków marksistowskich koncepcji na własnej skórze, bez względu na to, czy żyliśmy w systemie komunistycznym, czy nie.
Klub Polonia Christiana w Gorzowie Wielkopolskim i Wydawnictwo Biały Kruk zapraszają na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem, które odbędzie się 4 marca 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00 w hotelu Gracja na ul. Dąbrowskiego 20 B w Gorzowie Wielkopolskim.
Teatr EXIT serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina, do przeżycia niezwykłych rekolekcji filmowych z udziałem biskupa Michała Janochy. Niech czas Wielkiego Postu zaowocuje w bogate refleksje na temat wiary, sensu i wartości życia oraz poszukiwania nadziei.
Tym razem Grafzero vlog literacki sprawdza co czytano w USA, jakie były chińskie hity wydawnicze, jaka wrona rozpaliła wyobraźnię czytelników Nowej Zelandii, jak widzą swoje dzieci mieszkańcy Japonii i z kim chcieliby wypić kawę Brazylijczycy.
Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię, dostarczając wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Po sześciu latach doczekaliśmy się kontynuacji tej niezwykłej opowieści o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie. W rolach głównych wystąpiła dwójka młodziutkich aktorów Olivia Ross i Orlando Schwerdt, a obok nich wybitne aktorki: Helen Mirren i Gillian Anderson!
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wystawę prac Stanisława Bracha zatytułowaną „Po_kłosie". Ekspozycję tworzą rzeźby, ceramiki oraz instalacje, które powstały w wyniku osobistego spotkania artysty z bogatym i złożonym światem natury.
Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Januszem Szewczakiem, autorem książki "Piękno zdeptane. Kult brzydoty", które odbędzie się 9 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 18:00 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie.
Już 3 marca br. zapraszamy do Centrum Dydaktycznego UM w Warszawie na przepiękny koncert „Dolce VitaM” w wykonaniu niezwykłego artysty Jarka Wista.
Raymon Chandler - jeden z twórców kryminałów noir. Jego życiorys nie jest w Polsce dobrze znany, a przecież to autor, który dał nam "Długie pożegnanie" czy "Wielki sen". Dlatego dziś Grafzero vlog literacki rozmawia z historykiem Janem Długoszem o Chandlerze i jego najlepszej, naszym zdaniem, powieści.
Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim, które odbędzie się 2 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 17:45 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie. Podczas spotkania organizatorzy postawią trudne pytania o przyszłość Polski w UE i będą prowadzić debatę o „genderyzmie” i jego wpływie na edukację i biznes, po konsekwencje polityki społecznej UE dla polskich wartości. Czy obecna polityka UE zagraża polskiej tożsamości? Jakie wyzwania stoją przed Polską?
Dwie biografie interesujących (i nieszablonowych ludzi), dwa filmy wojenne, kostiumowy melodramat, komedia z ważnych problemem społecznym, film o legendzie polskiego punka i... jeszcze kilka innych tytułów. Czyli o tym na co Grafzero vlog literacki chce iść do kina w 2024 roku!
20 stycznia w Onecie ukazał się wywiad z wydawcą Michałem Michalskim. Nie da się ukryć, że polski rynek książki potrzebuje lekarza, ale Grafzero vlog literacki ma wątpliwości, czy rzeczywiście należy go ratować w taki sposób?
„Kos” to wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości pokonali wzajemne uprzedzenia oraz dzielące ich różnice. Film w reżyserii Pawła Maślony zdobył, aż 9 nagród – w tym tę najważniejszą: Złote Lwy podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Bizantyjska nostalgia” – w taki poetycki sposób Tadeusz Kantor określił intencje twórczości Jerzego Nowosielskiego, którego stulecie urodzin niedawno obchodziliśmy. Jego malarstwo, fascynujące przedziwnym współistnieniem dwóch wymiarów – sacrum i profanum, duchowości i cielesności, mistyki i racjonalności, pragnienia absolutu i intensywnych doznań erotycznych – stało się punktem wyjścia poszukiwań, które doprowadziły do powstania tej wystawy. Nowosielski był jednym z najważniejszych metafizyków XX wieku, a metafizyka ta narodziła się na skrzyżowaniu tradycji kulturowych Wschodu i Zachodu.
Wydawnictwo Biały Kruk od prawie 30 lat promuje rodzimą oraz światową sztukę, naukę i tradycję. Jego książki poruszają zagadnienia religijne, patriotyczne, historyczne i kulturalne – to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego.