Wiadomości
Czy Polska uratuje świat? Dwie premiery, dwóch wybitnych profesorów. Wykłady, kiermasz książek

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza 26 marca 2024 (wtorek) o godz. 18.30 do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5, na premiery dwóch książek: „Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu” i „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.

Grafzero: Orwell vs. Huxley z ostatniej chwili
Grafzero: Orwell vs. Huxley

Dwóch twórców najpopularniejszych dystopii XX wieku: George Orwell i Aldous Huxley. Czy ich wizje rzeczywiście się do siebie różnią? Grafzero vlog literacki wychodzi z założenia, że... nie. I stara się to udowodnić!

tylko u nas
Cała historia Polski w fascynującym dziele prof. Wojciecha Polaka „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku”.

Bez historii nie ma patriotyzmu. Uszanowanie i umiłowanie Ojczyzny wymaga uświadomienia sobie, że wyrośliśmy z pokoleń, które Polskę bu¬dowały, kochały, które o Polskę walczyły, a także w razie potrzeby pod¬nosiły Ją z ruin. Jako Polacy mamy nie tylko wobec współczesnych, ale i wobec naszych przodków zobowiązanie przenoszenia polskości w następne pokolenia. Przekazywanie wiedzy oraz wychowanie w duchu dumy z bycia Polakiem jest naszym obowiązkiem

Grafzero: Diuna Denis Villeneuve | Recenzje z ostatniej chwili
Grafzero: "Diuna" Denis Villeneuve | Recenzje

Grafzero vlog literacki po powrocie z filmowego seansu "Diuny" Denisa Villeneuve zastanawia się: czy było warto? Co się udało, a co nie w nowej ekranizacji? I czym reżyser zaskoczy nas w przyszłości?

Grafzero: Oscary 2024. Kto wygra? z ostatniej chwili
Grafzero: Oscary 2024. Kto wygra?

Oscary jakie są każdy widzi, Grafzero vlog literacki również. A jednak to one budzą nasze emocje - kto dostanie dziś tę nagrodę? Film kontrowersyjny i poprawny politycznie, czy może kino w starym stylu? Zapraszam na moje typy

Wiadomości
„Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu” – premiera najnowszej książki prof. Wojciecha Roszkowskiego

Czy materialistyczne i rewolucyjne korzenie marksizmu są wciąż pożywką dla kolejnych nurtów ideologicznych? Czy dziedzictwo Marksa nadal zagraża naszemu społeczeństwu i kolejnym pokoleniom? Te pytania stawiają sobie nie tylko badacze ideologii, ale również my, zwykli obywatele, którzy doświadczyliśmy skutków marksistowskich koncepcji na własnej skórze, bez względu na to, czy żyliśmy w systemie komunistycznym, czy nie.

Wiadomości
Niemcy jako zagrożenie łacińskiej cywilizacji Europy. Spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem

Klub Polonia Christiana w Gorzowie Wielkopolskim i Wydawnictwo Biały Kruk zapraszają na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem, które odbędzie się 4 marca 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00 w hotelu Gracja na ul. Dąbrowskiego 20 B w Gorzowie Wielkopolskim.

Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy Wiadomości
Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy

Teatr EXIT serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina, do przeżycia niezwykłych rekolekcji filmowych z udziałem biskupa Michała Janochy. Niech czas Wielkiego Postu zaowocuje w bogate refleksje na temat wiary, sensu i wartości życia oraz poszukiwania nadziei.

Grafzero: Co czytał świat? z ostatniej chwili
Grafzero: Co czytał świat?

Tym razem Grafzero vlog literacki sprawdza co czytano w USA, jakie były chińskie hity wydawnicze, jaka wrona rozpaliła wyobraźnię czytelników Nowej Zelandii, jak widzą swoje dzieci mieszkańcy Japonii i z kim chcieliby wypić kawę Brazylijczycy.

O przemieniającej sile dobra. „Cudowny chłopak. Biały ptak” - film w gwiazdorskiej obsadzie wideo
O przemieniającej sile dobra. „Cudowny chłopak. Biały ptak” - film w gwiazdorskiej obsadzie

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię, dostarczając wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Po sześciu latach doczekaliśmy się kontynuacji tej niezwykłej opowieści o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie. W rolach głównych wystąpiła dwójka młodziutkich aktorów Olivia Ross i Orlando Schwerdt, a obok nich wybitne aktorki: Helen Mirren i Gillian Anderson!

Wystawa w CSW: Stanisław Brach - Po_kłosie Wiadomości
Wystawa w CSW: Stanisław Brach - Po_kłosie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wystawę prac Stanisława Bracha zatytułowaną „Po_kłosie". Ekspozycję tworzą rzeźby, ceramiki oraz instalacje, które powstały w wyniku osobistego spotkania artysty z bogatym i złożonym światem natury.

Wiadomości
Mord piękna realizowany systemowo przez cywilizację Zachodu. Spotkanie autorskie z Januszem Szewczakiem

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Januszem Szewczakiem, autorem książki "Piękno zdeptane. Kult brzydoty", które odbędzie się 9 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 18:00 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie.

tylko u nas
Konkurs dla czytelników „TS” – do wygrania bilety na koncert „Dolce VitaM”

Już 3 marca br. zapraszamy do Centrum Dydaktycznego UM w Warszawie na przepiękny koncert „Dolce VitaM” w wykonaniu niezwykłego artysty Jarka Wista.

Grafzero: Raymond Chandler i Długie pożegnanie rozmowa z Janem Długoszem z ostatniej chwili
Grafzero: Raymond Chandler i "Długie pożegnanie" rozmowa z Janem Długoszem

Raymon Chandler - jeden z twórców kryminałów noir. Jego życiorys nie jest w Polsce dobrze znany, a przecież to autor, który dał nam "Długie pożegnanie" czy "Wielki sen". Dlatego dziś Grafzero vlog literacki rozmawia z historykiem Janem Długoszem o Chandlerze i jego najlepszej, naszym zdaniem, powieści.

Wiadomości
Odrębność Polski w obliczu wyzwań ideologicznych. Spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim, które odbędzie się 2 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 17:45 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie. Podczas spotkania organizatorzy postawią trudne pytania o przyszłość Polski w UE i będą prowadzić debatę o „genderyzmie” i jego wpływie na edukację i biznes, po konsekwencje polityki społecznej UE dla polskich wartości. Czy obecna polityka UE zagraża polskiej tożsamości? Jakie wyzwania stoją przed Polską?

Grafzero: Co się kręci w Polsce 2024? z ostatniej chwili
Grafzero: Co się kręci w Polsce 2024?

Dwie biografie interesujących (i nieszablonowych ludzi), dwa filmy wojenne, kostiumowy melodramat, komedia z ważnych problemem społecznym, film o legendzie polskiego punka i... jeszcze kilka innych tytułów. Czyli o tym na co Grafzero vlog literacki chce iść do kina w 2024 roku!

Grafzero: Jak uzdrowić polski rynek książki? Polemika z Artrage z ostatniej chwili
Grafzero: Jak uzdrowić polski rynek książki? Polemika z Artrage

20 stycznia w Onecie ukazał się wywiad z wydawcą Michałem Michalskim. Nie da się ukryć, że polski rynek książki potrzebuje lekarza, ale Grafzero vlog literacki ma wątpliwości, czy rzeczywiście należy go ratować w taki sposób?

wideo
Wkrótce premiera obsypanego nagrodami filmu "Kos". Insurekcja kościuszkowska w innej perspektywie [video]

„Kos” to wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości pokonali wzajemne uprzedzenia oraz dzielące ich różnice. Film w reżyserii Pawła Maślony zdobył, aż 9 nagród – w tym tę najważniejszą: Złote Lwy podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Bizantyjska nostalgia Wiadomości
Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Bizantyjska nostalgia

Bizantyjska nostalgia” – w taki poetycki sposób Tadeusz Kantor określił intencje twórczości Jerzego Nowosielskiego, którego stulecie urodzin niedawno obchodziliśmy. Jego malarstwo, fascynujące przedziwnym współistnieniem dwóch wymiarów – sacrum i profanum, duchowości i cielesności, mistyki i racjonalności, pragnienia absolutu i intensywnych doznań erotycznych – stało się punktem wyjścia poszukiwań, które doprowadziły do powstania tej wystawy. Nowosielski był jednym z najważniejszych metafizyków XX wieku, a metafizyka ta narodziła się na skrzyżowaniu tradycji kulturowych Wschodu i Zachodu.

z ostatniej chwili
Biały Kruk na 6. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju – 26-28 stycznia 2024 r.

Wydawnictwo Biały Kruk od prawie 30 lat promuje rodzimą oraz światową sztukę, naukę i tradycję. Jego książki poruszają zagadnienia religijne, patriotyczne, historyczne i kulturalne – to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego.

Emerytury
Stażowe