Jest decyzja: wraz z początkiem kampanii K. Nawrocki przejdzie na urlop w IPN
Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki przejdzie na urlop w IPN 15 stycznia, czyli wtedy, kiedy ruszy kampania wyborcza - powiedziała PAP jego rzeczniczka Emilia Wierzbicki.
"Liczymy na to, że taką samą drogę wybiorą jego kontrkandydaci w wyborach"
- dodała.
Jest decyzja: wraz z początkiem kampanii K. Nawrocki przejdzie na urlop w IPN
Na pytanie, czy znany jest już termin zapowiedzianej przez Nawrockiego na połowę lutego konwencji, na której przedstawi swój program wyborczy, odparła, że sztab będzie o tym informował, a program "będzie przedstawiany w różnych formach". Podkreśliła, że część propozycji jest już prezentowanych.
"W tym tygodniu dr Karol Nawrocki przedstawił pakiet ustaw obniżających VAT w związku z panującą drożyzną. Za nami także spotkania z przedstawicielami wielu branż, ostatnio m.in. rolniczej i transportowej. To także dialog z Polakami, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i problemami"
- przypomniała. Chodzi o przedstawione przez Nawrockiego trzy projekty ustaw, które przewidują obniżenie VAT na żywność z 5 do 0 proc. oraz obniżenie VAT na energię elektryczną i na gaz z 23 proc. do 8 proc.
Kolejne punkty programowe będą się pojawiały w trakcie kampanii
Innym priorytetem kandydata - jak wskazała - jest "opanowanie chaosu w ważnych dla Polaków obszarach, takich jak ochrona zdrowia".
"Kolejne punkty programowe będą pojawiały się w trakcie kampanii. Na pewno dużą bolączką jest dziś brak strategii rozwojowej naszego kraju, więc elementem programu musi być także plan rozwoju Polski i wielkich inwestycji, w tym budowy całego CPK i elektrowni atomowych"
- wyliczała.
Spotkania eksperckie
"Za nami pierwsza tura spotkań eksperckich, m.in. z przedsiębiorcami czy specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa. Jednak to dopiero początek. Obywatelski kandydat chce dotrzeć do każdego powiatu w Polsce i spotkać się z ich mieszkańcami"
- podkreśliła Wierzbicki.
Start w wyborach prezydenckich oprócz Nawrockiego zapowiedzieli: kandydat KO Rafał Trzaskowski; lider Polski 2050 Szymon Hołownia; kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat; poseł Sławomir Mentzen z Konfederacji, poseł Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie, Marek Woch z Bezpartyjnych Samorządowców i lider Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz oraz z Razem Adrian Zandberg.
- Karol Nawrocki przeciwko planom cenzury internetu
- Białorusin: Życzę Polsce niepodległości, jakby co jestem gotów nałożyć zbroję i walczyć
- Potężne pożary w Los Angeles. Władze obcinały pieniądze straży pożarnej i dawały na LGBT