"Fundamentalne zmiany". Właściciel TVN. Warner Bros. Discovery postawił na czystki

Najnowsze decyzje właściciela TVN, czyli Warner Bros. Discovery (WBD), wywołały niemałe poruszenie. Wszystko za sprawą szefów sprzedaży firmy – Ryana Goulda i Roberta "Bobby" Voltaggio – którzy przedstawili odważny plan restrukturyzacji swojego działu. Komentatorzy podkreślają, że to pierwszy tak poważny ruch kierownictwa działu od czasu ich zatrudnienia w lutym tego roku.
- „Police” padną, bo „Berlin musi oddychać”?
- Niemiecka organizacja "Lebensraum Vorpommern" skarży Polskę ws. terminala kontenerowego w Świnoujściu
- Niepokojące informacje ze wschodniej granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Znany dziennikarz TVN z zarzutami. Nowe informacje
- "Odeszła wczoraj". Wrocławskie zoo wydało komunikat
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Katastrofalne efekty ideologizacji polskich lasów
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
Właściciel TVN ogłasza "fundamentalne zmiany"
Gould i Voltaggio ogłosili we wtorek zmiany, które będą się wiązały z poważnymi ruchami kadrowymi.
Firma musi "fundamentalnie zmienić" sposób, w jaki obsługuje klientów i partnerów w obliczu przyspieszającego rynku reklam
– podkreślili w notatce udostępnionej magazynowi "Adweek".
Oznacza to, że musimy działać szybciej, szybciej wprowadzać innowacje i nadal dostarczać rozwiązania światowej klasy
– napisali obaj eksperci.
Warner Bros. Discovery postawił na czystki
Restrukturyzacja stanowi kontynuację zmian w sprzedaży reklam w firmie w 2023 roku, które koncentrowały się na agencjach, tworząc pojedynczy punkt kontaktowy dla wszystkich zasobów reklamowych WBD i usprawniając pracę zespołów reklamowych.
W ramach reformy częściowo zostaną zmienione zakresy obowiązków kluczowych pracowników działu, będą także nowe przyjęcia. Firma rekrutuje m.in. na stanowisko kierownika ds. sprzedaży CNN. Oprócz przyjęć będą też jednak zwolnienia, część osób straci swoje stanowiska. Wśród głośnych odejść pada m.in. nazwisko Grega Regisa, wiceprezesa ds. sprzedaży reklam i partnerstw w WBD, który zdecydował, że "jego przyszłe zainteresowania są gdzie indziej".
A tymczasem w TVN nerwowo
Każda z decyzji Warner Bros. Discovery wpływa na kondycję firmy i pośrednio także na należącą do niej polską stację informacyjną TVN, jedną z największych i jednocześnie najbardziej upolitycznionych telewizji w naszym kraju.
Jakiś czas temu prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu
– napisała w liście Katarzyna Kieli.
Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.
Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi
– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.
W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.
Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni
– zapewniła Kieli.
Sprzedaż TVN
Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.
Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.
Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji.
Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.
Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.