Nowy Tygodnik Solidarność: Gej Waldek. Czy LGBT to ideologia neomarksistowska?
- Ideologia LGBT, która na niespotykaną dotąd skalę wkracza w nasze życie, niesie na swych sztandarach hasła o równości tolerancji i poszanowaniu odmienności. Jednak w praktyce na paradach równości coraz częściej można spotkać hasła nawołujące do dyskryminacji myślących inaczej. Wrogiem numer jeden staje się tu Kościół. Hasła o równości i tolerancji przemieszane są z tymi nawołującymi do ataku na chrześcijański system wartości czy wręcz prawa naturalne człowieka. Każdy, kto nie chce przyjąć tęczowych wartości, ogłaszany jest z miejsca homofobem. Na naszych oczach dokonuje się próba zmiany dotychczasowego porządku świata opartego od ponad dwóch tysięcy lat na wartościach chrześcijańskich. W tym kontekście szczególną wagę należy przypisać słowom Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy wypowiedzianych podczas 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy. W swoim wystąpieniu zadeklarował, że Solidarność będzie bronić Krzyża. To ważny głos Solidarności, zwłaszcza w kontekście próby zawłaszczenia sobie przez ideologię LGBT prawa do stanowienia, co jest tolerancją, a co dyskryminacją
- pisze we wstępniaku redaktor naczelny TS Michał Ossowski
- To jest otwarta wojna z chrześcijaństwem i o nic innego tu nie chodzi. Takie rzeczy robi się po to, żeby przyłożyć chrześcijaństwu. Te wszystkie tęczowe wcielenia naszych świętości, zupełnie obsceniczne, niesione na patyku, udając Boże Ciało. To nie jest ideologia, tylko doktryna wojenna prowadząca do wyrugowania chrześcijaństwa z życia. Mamy do czynienia z przemocą symboliczną. Nie ma we mnie tolerancji dla takich zachować i nie będzie. Myślę jednak, że ludzi broniących chrześcijaństwa będzie coraz więcej, że Polacy nie dadzą sobie odebrać tradycji, religii, Pana Boga. Że w końcu zrozumiemy, że wolność polega na możliwości krytykowania każdej ideologii – również doktryny LGBT.
- mówi Pawłowi Pietkunowi prof. Aleksander Nalaskowski, który spotkał się z ogromnym hejtem ze strony środowisk LGBT w związku ze swoim felietonem w "Sieciach"
- Mamy swobody obywatelskie, Konstytucję, działa prawo. Ale rzeczywistość jest już inna niż kilka lat temu. Nawet nie spostrzegliśmy, że są wyrażenia, których używać nam już nie wolno, są zjawiska, których krytykować nie możemy. Sprawa prof. Nalaskowskiego boleśnie nam to uświadamia.
Zawieszenie prof. Nalaskowskiego na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego przez rektora Uniwersytetu Toruńskiego po ostrym felietonie na temat środowisk LGBT otwiera nowy etap wojny kulturowej toczącej się w naszym kraju. I choć rektor swoją decyzję w skutek nacisków opinii publicznej cofnął i pedagog znowu może wykładać, to niebezpieczny precedens został uruchomiony.
- pisze Jakub Pacan w tekście "Nowa (auto)cenzura"
- „Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź” – pod takim hasłem odbyła się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Na Jasnej Górze zebrało się około 20 tys. pątników. W tegorocznych uroczystościach wziął udział premier Mateusz Morawiecki.
Pielgrzymka zaczęła się w sobotę o godzinie 15. O godzinie 17 delegacja Komisji Krajowej NSZZ Solidarność złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona związku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza Święta na szczycie odbyła się o godzinie 19, przewodniczył jej pasterz Metropolita Przemyski abp Adam Szal.
- relacjonuje 37. Pielgrzymkę Ludzi Pracy Jakub Pacan
- „Men and Marriage” to opowieść na zdrowy rozum. To traktat o „konstytucji seksualnej” USA. Jej podstawą są kobiety. Bez nich nie ma rodziny. Dzięki nim są dzieci, które one wychowują. Dzieci potem dorastają, dokładają się do gospodarki narodowej, wzmacniają tym samym obronę narodową. I Ameryka dlatego może prosperować. Za to należy się wieczna cześć i chwała kobietom.
Kobiety są ważniejsze niż mężczyźni. To prawda, że kobieta z mężczyzną się dopełnia, a ponadto mężczyzna musi się dołożyć, aby powstało dziecko. Jednak tylko kobieta może być matką. Mężczyzna daje spermę, ale to nie robi go automatycznie ojcem. Ojcem staje się dopiero, jak podda się cywilizacyjnemu wpływowi kobiety. I gdy okaże się być godnym obowiązku ojca. Gdy zaprzysięgnie wierność i do końca życia będzie służył swojej rodzinie: bronił ją i utrzymywał.
- pisze prof. Marek Jan Chodakiewicz
- Na placu Piłsudskiego w Warszawie oraz na Rynku Wielkim w Zamościu w sobotę 14 września zapłonęły znicze. Ponad 22 tysiące zapalili mieszkańcy stolicy, ponad 2 tysiące – obywatele pięknego renesansowego miasta na południu kraju. Zapadającą noc rozjaśnił blask polskiego orła ułożonego ze zniczy według wzoru Wojska Polskiego z 1919 r.
- pisze o inicjatywie "Iskra Pamięci" mającej upamiętnić ofiary Zbrodni Katyńskiej Teresa Wójcik
- Jednym z przewidywanych kierunków rozwoju polskiej energetyki w projektach rządowych ( PEP2040) jest rozwój ciepłownictwa systemowego i kogeneracji. Postawiony cel to powszechny dostęp społeczeństwa do ciepła i jego niskoemisyjne wytwarzanie w całym kraju.
- pisze Teresa Wójcik
Dopóki istnieją partie, które są bliskie PiS i nie dysponują wielkim poparciem, natomiast to poparcie jest na tyle istotne, że pozwoli po 13 października Jarosławowi Kaczyńskiemu rządzić samodzielnie, to te małe ugrupowania są dziś politycznie ważniejsze od PO, bo bez nich nie powstanie rząd
– mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem dr Piotr Zakrzewski z UKSW.
Poza tym o lustracji w Radzie Dialogu Społecznego, felietony, sport, kultura, prawo i tradycyjnie krzyżówka
Zapraszamy!